Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nasadzenia przed domem

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasadzenia przed domem

Gardenarium 11:45, 29 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A jak z przewodnikiem u niego?

Pokaż zdjęcie
generalnie możesz skracać boczne gałęzie wiosną na rozgałęzieniach, żeby kikutków nie zostawić.

Nie jestem pewna czy to Ivonne, ale podobny. Czy Twój ma taki przewodnik?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Limka 23:13, 29 lip 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Nie ma takiego przewodnika, ma chyba 3 przewodniki :-/ Ma zupełnie inny pokrój Nic, żaden przewodnik nie był złamany czy uszczykiwany. Wcale ten cyprysik nie był cięty. A ten który przymarzł podobnie wygląda do tego który Pani pokazała.
A miał mi się podobać ...

____________________
Nasadzenia przed domem
Limka 23:59, 29 lip 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Na rabacie nr 3 kilka rododendronów w jednym kolorze, może białych, 1 świerk serbski (a niech tam, duze drzewo ale z boku od garażu, wiec moze by tak nie przesłaniał nam świata. Zadarniająca runianka a przy świerku od garażu żurawka jasno zielona. I przy ścieżce do furtki jakiś "strażnik" nie wiem jaki... Mam nadzieję, że rododendrony pozostaną na zimę bez szmatek?
Rabata 2, pod oknem: 2 trzmieliny na pniu, za nimi runianka a przed trzmielinami bukszpan albo w formie obwódki albo pojedyncze kulki różnej wielkości, w wąskiej szczelinie wzdłuż wjazdu do garażu rosną 4 cisy dawid - wąski tam pasek na 35 cm
Tak to mi się narysowało.


Może być, czy do śmieci? Mam obawy z tymi rododendronami...

TEN pomysł raczej do śmieci. Niżej wyskrobałam chyba lepszy...
____________________
Nasadzenia przed domem
Limka 19:20, 31 lip 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Czy był ktoś w Szkółce Bielicki w Zauskach (przy trasie nr 7). Warto tam jechać?
____________________
Nasadzenia przed domem
Limka 01:10, 01 sie 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Bardzo proszę o ustosunkowanie się do moich wypocin.



R3 : miłorząb Mariken podsadzony Ilex Golden Gem
3 rododendrony biało kwitnące pod nimi wrzośce jaskrawo zielone kwitnące biało
5 kulek bukszpanu (2 wieksze) podsadzone runianką japońską
śliwa Umbraculifera albo Nigra w obwódce kwadratowej z bukszpanu

R2: 4 cisy David
2 trzmieliny na pniu
bukszpan obwódka
pachysandra

R1: 2 trzmieliny pienne
bluszcz
ilex Golden Gem obwódka (jeśli konieczne)
cis ekran wzdłuż tarasu
? berberys erecta? 3 szt do rogu budynku???

R4: 2 miłorzęby Mariken
rododendron biało kwitnący
ilex Golden Gem lub wrzośce jaskrawo zielone kwitnące na biało

Dalej za tym murkiem z łupka w przyszłości rabata wzdłuż ogrodzenia z żywopłotu może ze świerku serbskiego a przed nim hortensje Limelight

Te płyty kamienne zamontowane w trawniku.
Bardzo proszę o pomoc. Spać po nocach nie mogę. Chcę jechać na wakacje ale to jest dla mnie najważniejsze i mnie trzyma w domu
____________________
Nasadzenia przed domem
Gardenarium 07:35, 01 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Limka napisał(a)
Nie ma takiego przewodnika, ma chyba 3 przewodniki :-/ Ma zupełnie inny pokrój Nic, żaden przewodnik nie był złamany czy uszczykiwany. Wcale ten cyprysik nie był cięty. A ten który przymarzł podobnie wygląda do tego który Pani pokazała.
A miał mi się podobać ...



Tutaj coś się stało bo on wyraźnie nie ma środka. Wg mnie powinnać lekko związać te dwa skrajne, żeby go ogranąć do środką i wtedy któraś gałązka musi przejąć rolę przewodnika. Taki nie będzie miała żadnej formy. Chyba że skrócić mu wszystkie gałęzie, nadać symetryczny pokrój, ale bedzie bardziej "baryłkowaty"
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:46, 01 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Limka napisał(a)
Bardzo proszę o ustosunkowanie się



Ta druga wersja lepsza jest.

Rabata 1 i 2.
Trzmielinki raczej nie tak na brzegu, Obwódka z bukszpanu wg mnie powinna być z obu stron, żeby spójność kompozycji zachować. Obwódkę odsunąć od krawędzi rabaty przynajmniej o 20-30 cm. Trzmielinka jest dość niska, raczej w okno nie wejdzie, Pod trzmielinką możesz posadzić albo całą połać pachysandry albo żurawki.

Rabata 4 i 5

Wg mnie różaneczników jest za mało. MIłorzęby fajnie, one są ładne, ja też mam. Ale na środku trzeba większe Rh a przed nimi mniejsze
R.4. Rh w prawo do dołu i co najmniej trzy mniejsze po łuku oddalone od Ilexu.

R.3.
te 3 RH posadź wzdłuż płotu i też po łuku kilka sztuk dodaj i podsadź pachysandrą. A te kule można żwirkiem wysypać.
Jako drzewo lepsza będzie wiśnia "Umbraculifera" bo ma regularny pokrój bardziej pasujący do kol i tej kostki, co ją planujesz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Limka 09:38, 01 sie 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Pani Danusiu, serdecznie dziękuję.
Zliczam zakupy po poprawkach i jadę kupować, sadzić. A niebawem cieszyć moje oko. Super dziś urodziny mojego męża. Będzie miał prezent! Nasadzenia przed domem!
Jeszcze jedno: czym mogę podsadzić rh zamiast pachysandry? Wolę zeby pod kulami z bukszpanami było zielono, jakbym żwirek sypnęła to za dużo tam szarości by było. Dużo kostki, kamienia juz jest.
Jakiej wielkości powinna być ta kostka pod Wiśnią Umbraculiferą? Widzę te kostki u Pani w realizacjach ale jakiej to szerokości kwadraty?
____________________
Nasadzenia przed domem
Gardenarium 09:07, 02 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Limka mówimy sobie po imieniu

Odnośnie kostki to jakieś 4 bukszpany na 4 , trzeba przymierzyć.
Ale co najmniej 60 cm musi być.
Najwyżej pokażesz na zdjęciu.

Rh można wrzoścami podsadzić jeśli nie ma tam za wielkiego cienia. Znoszą półcień. U mnie rosną.

Erica carnea "Golden Starlet"


albo zielone. Tutaj widać na "starym" zdjęciu.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Limka 10:35, 02 sie 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Dziękuję Danusiu

Jeszcze odnośnie rododendronów. Czytam w katalogu roślin i na stanowisko słoneczne (słońce jest do 15-tej) widzę z białych Cunnigham's White i Schneekrone ale obydwa duże czyli bliżej ogrodzenia a niski przed nimi karłowy znalazłam Cream Crest ale on do półcienia i do zacisznego, boje się że tam się nie utrzyma przez zimę:-/ Miałam już Cię nie męczyć pytaniami :-/ ale może coś polecisz, niższe, białe, bo ja kolorowo nie lubię, na słońce do 15 i nie zacisznie
Wczoraj zakupy nieudane. Pani próbowała wcisnąć cokolwiek. "Miłorząb na pniu Mariken? hmmm, no jakieś mamy ale to do góry rośnie. A jej mąż: można zrobić, przytnę od dołu i zrobię kulkę". Dużo mieli roślin na pniu ale większość wyglądała jakby były chore i dlatego dół ogołocony do pnia na górze jakaś tam niby kula. Ceny też dziwnie, wyceniała na oko....
Muszę do Pęchcina a w czwartek pewnie do Melona i na Baletową.
____________________
Nasadzenia przed domem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies