Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nasadzenia przed domem

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasadzenia przed domem

Limka 12:04, 05 wrz 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Rh przesadzę w takim razie pod brzozy ale juz wiosną po kwitnieniu, tam słońce będzie tylko do południa a od południa zakryje je już cień z brzóz. W korzeniach brzóz też raczej nie będą rosły, bo będą w wyższej części ogrodu. Dobrze, ze mnie uświadamiasz. Szkoda mi tylko, ze tyle pracy na nic ;-/ ale lepiej późno niż wcale. Oglądając wszelkie zdjecia widziałam to ale myślałam, ze skoro na forum nikt jak dotad nie protestuje, ze zły dobór gatunków na to miejsce przed domem, to znaczy, że jest dobrze.
____________________
Nasadzenia przed domem
Limka 23:20, 05 wrz 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
gardenarium napisał(a)
Żurawki zabierz, co to jest z tymi żurawkami, u mnie na ulicy także niektóre pozamierały, jakby miały grzyba.


Żurawki przesadziłam, dzisiaj znowu mniejsze i bardziej jakby uschnięte. Ciekawe czy odżyją. Mam nadzieję, że przynajmniej runianka i trzmielina pod oknami zadomowi się. A czy bukszpany lubią słońce? Jak to z nimi jest?
____________________
Nasadzenia przed domem
Limka 23:28, 05 wrz 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Już wiem przypomniałam sobie o bukszpanach

"Najlepsze jest stanowisko słoneczne (ale nie palące słońce) do cienistego, najlepiej zaciszne. Panuje opinia, że są to rośliny uwielbiające cień. Owszem, bardzo dobrze go znoszą, ale niekoniecznie uwielbiają w nim rosnąć."

Czy dobrze rozumiem, ze palące słońce tj: w godzinach 13-16 i wtedy bukszpany powinny być w cieniu? Eh te stanowiska słoneczne, półcieniste nie dają mi spokoju, do czasu kiedy tego nie ogarnę nie pójdę do przodu...



____________________
Nasadzenia przed domem
Gardenarium 09:51, 08 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może rosnąć, nie przejmuj się, tylko wodę mieć musi jak jest świeżo posadzony i trochę nawożenia, bo w palącym słońcu będzie miał brzydki kolor (brązowawy).
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Limka 10:36, 08 wrz 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Dzięki Danusiu, Ty zawsze uspokoisz moje nerwy
A spójrz na miejsce posadzenia rododendronów. Czy one rzeczywiście tam będą się miały źle? Widziałam w ogrodzie u Sylwii, te na rabacie z bukszpanami i żurawkami, przed wejściem do domu, że też rosną nie osłonięte - tak mi się wydaje, choć po drugiej stronie ścieżki jest świerk. ale to już od zachodu. Przestudiowałam jej rabatę i jest to strona też nasłoneczniona, wiec sama sie pocieszam, że może tak być. Już sama nie wiem, czy je czymś osłonić, czy zabrać sprzed domu. Dlatego myślę, zeby może posadzić tam serba tylko czy on nie za wielki na przód domu....
____________________
Nasadzenia przed domem
Limka 11:43, 08 wrz 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Dzięki Danusiu za odpowiedź. Ty zrobisz w tym czasie kilkadziesiąt ogrodów, a ja dalej będę nad swoim kombinować ale moze kiedyś dojrzeję do decyzji rewolucji w ogrodzie
____________________
Nasadzenia przed domem
Gardenarium 22:02, 08 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Posadź serba.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Limka 23:21, 08 wrz 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Posadzę tego serba, posadzę, już się przymierzam jakiś czas ale takie brzydkie dotąd spotykałam, łyse na dole. Choć dzisiaj będąc w Warszawie znalazłam ładny ale dzieci miałam w samochodzie i nie było szans na transport. Ale gdzie go Danusiu posadzić? Mogę tam pokombinować, bo jeszcze jest pusto. Czy na tej rabacie gdzie są te rh i bukszpany, przy furtce , czy moze na tej rabacie podwyższonej z tym murkiem, tam rosna tylko 2 miłorzęby mariken ale niziutkie...?
____________________
Nasadzenia przed domem
Gardenarium 16:37, 12 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Posadź na lewo od furtki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Limka 18:45, 12 wrz 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Dzięki Danusiu. Wezmę sie chyba w tym tygodniu, ostatnio miałam totalnego niechcieja na cokolwiek.
____________________
Nasadzenia przed domem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies