Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nasadzenia przed domem

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasadzenia przed domem

Sebek 16:54, 08 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Poprosimy o jakieś zdjęcie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Limka 21:47, 11 sie 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Zdjęcia muszę zrobić, codziennie coś tam robię w tym ogrodzie. Wracam kiedy już zmierzch a nie mam zwyczaju robić zdjęć podczas pracy, a po pracy to ciemnica. Mam nadzieję, ze kiedy wszystko podrośnie to będzie wyglądać dobrze. Choć i tak jest lepiej niż było. Ale jeszcze nie na 100%, ale idzie do przodu. Nie mam co jutro sadzić, muszę jechać po rośliny...
____________________
Nasadzenia przed domem
Gardenarium 09:54, 16 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
LImka, jakbyś kupiła małe sadzoneczki żółtego ostrokrzewu i posadziła gęsto i strzygła - to może być na obwódkę. Z zielonego Ilexu mam nawet wieeeelką kulę Koło tej cisowej co ją dosadzałam.
Ten Ilex to wdzięczna bardzo roślinka. mówią, że wymarza, ale gdzie tam mam ją tyle lat i nie wymarza. Chyba że rosłaby na jakimś strasznym przewiewie
Co tam u Ciebie? jak zdjątka?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Limka 22:04, 01 wrz 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Witam,
dzisiaj wróciłam z wakacji. Trochę ogólnego zamieszania, bo znowu szkoła a ogród czeka na pielęgnację. Padło mi chyba 6 z 16 szt żurawek nie wiem, czy za dużo słońca tam mają, czy coś innego im dolega. Sebek pisał, że zielono-żółte chyba Lime Rickey mają się u niego na słońcu dobrze. Ja chyba właśnie mam tą odmianę, słońce do 14-15 a padły Podlewane były a pobrązowiały, nie widać w nich zycia Na razie sie wstrzymam z wymianą tych padniętych, bo może one sie tam wcale nie nadają i kolejne marnować strasznie mi szkoda... Jutro jak sie ogarnę to zrobię obiecane zdjecia. Pod korą nie położyłam włókniny, zielono mnie zaskoczyło Zanim weszłam do domu już skubałam Pozdrawiam
____________________
Nasadzenia przed domem
Sebek 22:54, 01 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Wiesz co się okazało, że te moje to jednak są Key Lime Pie - Przemek to odkrył
Różnią się jedynie kilkoma falbankami
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Limka 23:05, 01 wrz 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Ja chyba jednak mam te lime rickey. Choć szczerze powiem, ze nie rozróżniam Jutro pstryknę fotkę. A może one tak z tęsknoty za gospodarzami zmarniały Miałam chyba zgodnie z planem coś tam posadzić innego ale w szkółce zobaczyłam te żurawki a że widziałam u Was dużo kompozycji żurawek z bukszpanami to kupiłam. To kara za niekonsekwencję i ściąganie Teraz sobie żartuję ale jak zobaczyłam to humor straciłam.
____________________
Nasadzenia przed domem
Limka 20:16, 02 wrz 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Było


Jest


Jeszcze nie skończone jak widać, ale z powodu urlopu miałam przerwę.
____________________
Nasadzenia przed domem
Limka 20:36, 02 wrz 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
I tutaj jeszcze jak żurawki były w dobrym stanie


Po urlopie, kiedy żurawki się zbuntowały


Dosadzę kulki bukszpanu mam w ogrodzie czekającą na przesadzenie i pod klonem ma być kostka z bukszpanu, pod miłorzębami miał być ostrokrzew golden gem ale nie dostałam, także myślę co z tym. Rabata za ścieżką też jest nie skończona,wcześniej zaplanowałam rododendrony ale tam chyba za bardzo słonecznie. Dokupiłam 20 szt runianki pod okna przy trzmielinie na pniu, ale tam wchodzi każda ilość i jej nie widac. Jałowiec przy schodach do przesadzenia. Fatalne dziś zdjęcia wyszły, bo obiektyw mi dzieci wysmarowały a ja nie wyczyściłam :-/ dopiero teraz to zobaczyłam...

____________________
Nasadzenia przed domem
Limka 20:39, 02 wrz 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Podpowiedzcie, czy zabrać te żurawki stamtąd do zupełnego cienia? Co z nimi?
____________________
Nasadzenia przed domem
Sebek 22:09, 02 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Kurcze - żurawki rzeczywiście nie wyglądają dobrze.

No ja bym je jednak przesadził, oberwał z liści i popryskał na grzyba, choć wydaje mi się, że to poparzenie.
Może zamiast takich jasnych dasz tu inne lubiące słońce - jak georgia peach?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies