Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nasadzenia przed domem

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasadzenia przed domem

Limka 17:38, 02 sie 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Pszczelarnia napisał(a)
A, to niewiele pomogę w kwestiach formalnych. Będę podglądać.

E tam, każde spojrzenie na ogród jest potrzebne. Ja to lubie, jak podpowiadacie nowe pomysły.
Jedynie złe jest takie: wszystko źle i nic już z tego i tak nie będzie! Poza tym wszystko przeżyję i chętnie wysłucham.
A w nawiązaniu do przodu przed domem:
Wrzośce pod rododendronami chyba jednak źle, bo słońca aż tyle tam nie ma
I ten ilex Golden Gem, przycina się i formuje na obwódki, kostki itp? bo on chyba duży rośnie, tak? Taki jakby bukszpan tylko złoty? ( ale rozłożysty). Ile takich sadzonek kupuje sie na metr długości obwódki? Chyba do podsadzenia muszę dołączyć żurawki. Czy one lepsze pod rh czy pod rh pasychandre a pod bukszpany żurawki?
____________________
Nasadzenia przed domem
Limka 12:00, 05 sie 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Kupiłam część roślin. 2 z 3 miłorzębów Mariken jakie mi sprzedali nie mają formy kulistej. Wygląda to tak, że jest pień, na nim zaszczepiona gałązka i ona jest jedna długa na jakieś 50 cm i dopiero prawie na końcu tej gałązki się rozgałęzia. Panie w szkółce u Szmita, przekonywały mnie, ze on się rozgałęzi i będzie forma kulista. Że nie musze przycinać. Zaufałam, kupiłam, przywiozłam do domu i nie wiem... mam wątpliwości. Czy on naturalnie przybierze formę kulistą, czy powinnam skrócić tą gałąź? Jeśli tak to kiedy? Czy to nieudany egzemplarz, którego wcale nie sadzić, bo kuli z niego nie będzie?
____________________
Nasadzenia przed domem
Limka 12:22, 05 sie 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
____________________
Nasadzenia przed domem
myszorek 12:45, 05 sie 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
jeśli to jest mariken, to się "zakuli".Poczekaj niech się przyjmie w ziemi, jak puści młode pędy to będziesz wiedziała co dalej
____________________
ogród zmyślony
Gardenarium 19:16, 07 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Limka napisał(a)

A, to niewiele pomogę w kwestiach formalnych. Będę podglądać.

E tam, każde spojrzenie na ogród jest potrzebne. Ja to lubie, jak podpowiadacie nowe pomysły.
Jedynie złe jest takie: wszystko źle i nic już z tego i tak nie będzie! Poza tym wszystko przeżyję i chętnie wysłucham.
A w nawiązaniu do przodu przed domem:
Wrzośce pod rododendronami chyba jednak źle, bo słońca aż tyle tam nie ma
I ten ilex Golden Gem, przycina się i formuje na obwódki, kostki itp? bo on chyba duży rośnie, tak? Taki jakby bukszpan tylko złoty? ( ale rozłożysty). Ile takich sadzonek kupuje sie na metr długości obwódki? Chyba do podsadzenia muszę dołączyć żurawki. Czy one lepsze pod rh czy pod rh pasychandre a pod bukszpany żurawki?


Zajrzyj do mojego ogrodu, mam ilex cięty przy stawie.
On rośnie bardziej rozłożysty niż bukszpan, coś jak irga, na boki.

Na obwódkę lepiej dać żółty bukpszan niż ten ilex. Ilex rośnie duży, miałam nawet taki wielki 1m2
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:16, 07 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 19:21, 07 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
A gdzie to takie śliczne nasadzenia?
Jakiś nowy ogród czy starszy?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 19:23, 07 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tu gdzie bonsai na froncie w kwadratach


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 19:26, 07 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ahaaaa - jeden z moich ulubionych przedogródków
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Limka 11:45, 08 sie 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Ten ilex jest piękny! Jak go dostanę na pewno posadzę ale w innym miejscu bo bardzo mi się podoba, rzeczywiście na przód za duży. Fakt, ze u nas nie ma :-/ Co do naszych rabat przed domem. Część już posadziłam ale w praniu wyszły jakieś zmiany. Zamiast wiśni klon Globosum (teraz wiem, że pewnie będę żałować, ale bardziej mi sie w katalogu spodobał) Doszedł żywopłocik z cisa, żeby zakryć skrzynkę gazową, której dotąd nie widziałam. Zielono-żółte żurawki - bo były w szkółce a pachysandy nie było, miłorząb mariken niestety niższy niż miałam w planach. Chcę dokupić rododendrony i pachysandrę pod trzmielinki na pniu i wreszcie jechać na wakacje... Ale zrealizować zamierzony plan jest strasznie trudno jak się nie ma doświadczenia i w szkółkach wybór ograniczony. Ale i tak sie cieszę, ze zaczyna był zielono przed naszym domem
Dziękuję za pomoc i wsparcie
____________________
Nasadzenia przed domem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies