Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowo zakręcona.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowo zakręcona.

Wiolka5_7 14:11, 11 sie 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20326
Zakrecona napisał(a)
Urlopuję i robi się ostatnia rabata za trawnikiem i za ścieżką.

Wiola Twoje szałwie caradonny tak pięknie stoją, a moje się normalnie pokładają i rozwalają w środku. Może mają za duże kępy?

Chyba też podzielę te hakone z przodu. Na szałwiowo różanej wskazane jakieś zmiany, bo róże mają za gorąco i za sucho od muru. Zrobię dziś zdjęcie może, ale po wycięciu szałwi słabo to wygląda.

Mam nadzieję, że jak poogarniam ostatnie brudne roboty, to będę bardziej aktywna na ogrodowisku.


Fajny urlop

Tak moje Caradonna stoją super. Mają full słońca i wody tyle co z nieba. Natomiast siewki które kiedyś przesadziłam rozwalały się na boki ,no i nie miały ciemnych gałązek. Dlatego siewki wywalam cały czas.

Ale hakonki to wiosną będziesz dzielić ?

Super,zaglądaj częściej oczywiście
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Zakrecona 21:59, 11 sie 2022

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
MartaCho napisał(a)
Piękne masz rabaty, takie już bujne A i zacną górę kompostu chyba widzę- do ściółkowania na rabatach?


Tak, kompost głównie do nowej rabaty. Mieszam z ziemią własną, mączką bazaltową, korą i obornikiem.

Wiola Siewki też wywalam, bo widzę, że raczej nie powtarzają cech. U mnie Caradonna rozmnaża się rozłogami. Gąszcz zrobił się duży przez to

Teraz chcę porozsadzać seslerię jesienną jak będzie ciut chłodniej, bo tak robiłam w tamtym roku i jej nie zaszkodziło.

Hakone mówisz, że lepiej wiosną?

Jeszcze chciałam uszczknąć rozchodników, ale te to na bank na wiosnę
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Wiolka5_7 22:27, 11 sie 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20326
Jak to Caradonna rozrasta się rozłogami? Ona powiększa kępę w obwodzie. Mi się wsiewaly siewki przy samej kępie matecznej ,ale wyrywałam zaraz

Tak hakone lepiej wiosną. Sesleria to terminatorka... Dzieliłam, przesadzałam i przyszły zaraz upały i nic im nie było

Tak rozchodniki wiosną,bo zaraz zakwitną
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Zakrecona 11:33, 12 sie 2022

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Ja mam wrażenie, że Caradonna pod ziemią rozłogami od kępy matecznej mi się rozrasta. No chyba, że to tylko złudzenie, ale korzenie są tak splątane jakby szła od bryły korzeniowej.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Roocika 19:03, 14 sie 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Magda, super Ci wszystko poroslo, pięknie!
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies