Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowo zakręcona.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowo zakręcona.

Wiolka5_7 13:39, 17 mar 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20425
Myślę, że odkurzacz wciągnie korę,ewentualnie dmuchawa wydmucha. Też mam kamień do odkurzenia, tylko, że u mnie susz z tuj.

Jeżówki mogą mieć czerwone kiełki przy ziemi.Albo jeszcze na nie za wcześnie

Też się zachwycam krokuskami i Melą

Cis pewnie rośnie na przeciągu i mroźne wiatry go owialy.Też mam takiego na przelocie i zrudzial trochę.Jak się bardziej ociepli powinien się zazielenić
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Zakrecona 14:01, 17 mar 2022

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Lidka pojawiam się i znikam

Wiola mam taki odkurzacz jakiś techniczny, on ogrodniczy nie jest, ale może by go użyć? A taki specjalistyczny ma jakieś nakładki, żeby z kora kamieni nie powciągać?

W tym roku jest plan na okolice tarasu i rododendrony z azaliami. Jest tez wizja zadaszenia tarasu, ale drewno drogie

Nie spinam się Ostatnie dwa lata już mi pokazały, że życie czasem weryfikuje znacząco plany i zamiary.



____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Gosialuk 19:13, 17 mar 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5253
Prawie to samo co Viola miałam napisać. Oprócz kamyków, bo tych nie posiadam. Roślinami teraz się nie martw, nie wszystko jeszcze rusza.
Krokusiki z Melą tworzą razem śliczny duet.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Pszczelarnia 10:59, 22 mar 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Zakrecona 12:08, 25 mar 2022

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Roocika napisał(a)
Magda, kawał rabaciska Ci wyszło , fajnie to wygląda w tych półkolach i kołach
Edit. Co za drzewko na ostatnim zdjęciu?


Asia to kalina Kilimandżaro. Ma mieć taki bardziej pionowy pokrój, ale coś od dołu mi wybija gałęzie. Wkleję potem zdjęcie, bo sama nie wiem czy wycinać, czy zostawić, bo tak ma być?
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Zakrecona 12:13, 25 mar 2022

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Dziewczyny to fragment mojej rabaty z przedogródka. Akurat tu mi się wszystko podoba.

Mam tylko taki dylemat, że bym chciała, aby hortensje (tu Little Lime) miały gałęzie bardziej pionowo, a te najgrubsze wręcz leżą na korze. Czy mogę je wyciąć?



Pierwsza hortensja jest ok, ale kolejna:



Czy ona odbije z dołu bardziej pionowe gałęzie?



Chce je w tym roku jeszcze ściąć dość nisko. Ogólnie na jakieś 15 cm od ziemi.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Zakrecona 12:46, 25 mar 2022

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Tak wygląda ona w pionie



A tutaj miejscówka na nową rabatę przy tarasie:



Wstępny plan dzięki tajemnemu wsparciu Dziewczyn



Przy schodach wąski cis, cięty na wysokość murka, hortensje Lime Light albo albo Magical Moonlight, rozplenice little bunny (bo inne będą chyba za wysokie w stosunku do hortensji), jarzmianki, hosty i z cebulowych czosnki i narcyzy.

W tle kalina, miel widziana jakaś pachnąca, ale z 2 strony lepiej by wyglądała taka o pokroju pionowym. Może Kilimandżaro powtórzyć?

Taras jest od strony północno zachodniej. Prawa strona tarasu to zachód, ale zachodzące słońce jest bardzo długo.

Do tej pory na tarasie bez zadaszenia praktycznie nie dało się siedzieć od godziny 14 do zachodu słońca.

Szerokość rabaty 3,5 na 4,5, w najszerszym miejscu około 2 m.

W ząbku po prawej stronie: buk dawyck gold, hortensja magical mont blanc, trawy, piwonie 3 szt. Dalej przy płocie w ,,cycku" 3 graby (mają być wąsko cięte), hortensja, jeżówki, obwódka z seslerii jesienne.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Agatorek 16:50, 25 mar 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Plan fajny

Bardzo podobają mi się kształty rabat.
Trochę pracy przed Tobą . Wiem coś o tym.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Anda 16:54, 25 mar 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33249
Co do hortensji to możesz spokojnie ciąć niziutko. Moją Limelight odmłodziłam chyba 3 sezony temu na 20cm i pięknie odbiła. Hortensje mają uśpione pąki, które aktywują się po radykalnym cięciu. Po cięciu nawieź ją dobrze i napoj
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Margerytka40 18:52, 25 mar 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ja bym Little lime wycięła te najniższe leżące gałązki , zostawiła tylko najgrubsze pionowe i je przycięła nad trzecim, czwartym węzłem.
Na tarasowej do Limelight spokojnie mogą być inne rozplenice. Na pewno np Hameln nie zasłoni hortek. little bunny nie kwitną tak spektakularnie to raz a wg mnie przynajmniej wyższe rozplenice trochę zakryją doły hortkom które czasem nie są atrakcyjne.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies