Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pamiętajcie o ogrodach

Pokaż wątki Pokaż posty

Pamiętajcie o ogrodach

greg66 18:12, 06 lut 2021


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
Spotkamy się za dwa tygodnie w czwartek
zadzwonię
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
ElzbietaFranka 19:38, 06 lut 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13942
Grzesiu ale się wszystko rozrosło. Teraz cięcie. To się zabrałeś pogoda i widocznie sprzyja. Mnóstwo miejsca zdobędziesz dzięki wycięciu a co będziesz tam sądził.

U nas zimno mróz się panoszy czekamy na śnieg.
Nic nie robię czekam na zimę jeszcze.

Miłej niedzieli zycze
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Rumianka 19:53, 06 lut 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
Po wycięciu tego fragmentu już widać ile miejsca zajmowały stare nasadzenia...będzie fajnie, już to widzę, no i ogrodzenie dostanie nowy image...Powodzenia w ciężkich pracach...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Roocika 20:45, 06 lut 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Grzesiek, pracy mnóstwo, dobrze, że trochę można zaoszczędzić na odnowieniu.
Ale krzaki rzeczywiście się rozrosły,.. z pewnością coś wymyślisz
U nas zima pełną gębą, mnóstwo śniegu i mrozi.
Pozdrawiam
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
SlonecznyOgrod 21:11, 06 lut 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
O porządki ogrodowe w zimie też lubię i też zawsze ten martwy sezon wykorzystuje na podgonienie niektórych prac
Co byś tam widział wzdłuż ogrodzenia?
Jakie rośliny? Może hortensje ogrodowe, kwitnące na tegorocznych pędach?
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
greg66 21:20, 06 lut 2021


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
Podobno od jutra mają być mocne opady sniegu i mróz. Trochę szkoda bo mam w poniedziałek i wtorek dalekie wyjazdy.
Słuchajcie trochę mi było szkoda tych kzrewów, bo w sumie miałem dzięki nim przód w miare załatwiony. Ale słowo się rzekło....
Ja tam mam pośrodku perukowca który urósł nam na 6 metrów i po bokach dwie tawuły (białe).
Jeszcze nie mam pojęcia co tam dać.
Propozycje mile widziane

tylko to północ i dość wietrznie.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
zawitka 10:29, 07 lut 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14065
No to zacząłeś robotę ale czasami tak trzeba Musisz dobrze pomyśleć co tam wsadzić bo z tym wiatrem to ciężko .Wiem coś o tym.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
ElzbietaFranka 14:42, 07 lut 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13942
greg66 napisał(a)
Zrobiona 1/3 dopiero


a ogrodzenie będzie szarawe i taką ma ozdobę ( co mi się bardziej podoba niż podłużne poprzeczki jakie teraz proponują, a i koszt o wiele mniejszy).






Czy masz zamiar do końca wszystko wyciąć? To jest od drogi i chcesz osłonić od wiatru. Ja bym tam posadziła graba albo buka bardzo gęsto. Jeszcze zostają tuje szmaragdy. Szmaragdy dobrze osłaniają. Można kupić w szkółce paletę to ci przywiozą.
Wiosna sadzonki grabu i buka też sprzedają w wiązkach z odkrytym korzeniem nawet do 60 cm. Nie są drogie.

Ogrodzenie zostają jak rozumie nie jest takie źle pomalować, podszykować cokół pomalować na ciemniejszy szary i będzie dobrze. Po malowaniu ogrodzenia nim dorośnie buk założyć zielona osłone ogrodnicza można dostać na metry przymocować zaciskami osłoni nim buki lub graby odrosną potem można zdjąć.
Perukowca możesz sporo przyciąć wiosna jak nie chcesz oby zakwitł. Rośnie jak chwast w przyszłym roku zakwitnie.
Co robisz z tymi jałowcami masz rozdrabniacz dobra ściółka by była.

Tyle mogę doradzić, bo co tu jeszcze można jakieś inne krzaki - derenie, ale zima wiatr będzie hulał. Cisy - ale są drogie.
Trzeci raz wracam a jaka jest odległość między domem a ogrodzeniem
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Anda 15:11, 07 lut 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Będą zmiany Super.
A może po prostu dosadzisz tawuły? One tak pięknie wyglądają wiosną i szybko rosną.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Agania 15:27, 07 lut 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Super wycinka gratuluję że się powiodło, ciekawa jestem co teraz posadzisz?

Dalekich wyjazdów teraz niezazdroszczę

Taka wycinka czeka i u mnie, ale bez rezultatu, może się uda z nowym sezonem byle do wiosny
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies