Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pamiętajcie o ogrodach

Pokaż wątki Pokaż posty

Pamiętajcie o ogrodach

greg66 17:56, 07 lut 2021


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
No więc tam jest około 4 metrów od płotu do ściany.
Raczej tuje czy buki odpadają, to juz prędzej moze tawuły van Houtte'a, ale one kwitną wiosną a co potem, przydałyby się coś kolorowego no chyba że z tymi tawułami dać miskanty ale.... myślimy dalej

Na to myślenie wczoraj piernik a dzis już bułeczki czekają na wypieczenie. No nie ma jak dobra Żona



____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Anda 19:13, 07 lut 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Grzesiu, tawuły są dość szerokie. 2 m bedą mieć raczej.

Jeśli kwitnące do cienia to możesz wybrać hosty, Liriope, Polygonatum, Geranium nodosum, Anemone japonica, Cimicifuga, Acanthus albo Aconitum?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
daszum 23:42, 07 lut 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Ja bym tutaj widziała szpaler hortensji
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
danuta_szwajcer 16:00, 08 lut 2021


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Hertensje Anabel lubią cień albo rododenrony i funkie, rodki są zielone i zimą tylko podłoże byś musiał kwaśne dać bo perukowiec jest zasadowy, no i mało pracy. Drogi współczuję, wracaj szcześliwie do domu, pozdrawiam. Może byłbyś zainteresowany pięknotkami chętnie dwa oddam w dobre ręce
____________________
Liliowo i kolorowo:)
gogo 19:58, 08 lut 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Grześ, świetne te panele ozdobne, przy trawach im pasuje
Niezłą robotę zacząłeś w środku zimy
Mi by było szkoda tych iglaków, raczej zrobiłabym z nich niwaki, choć potem stale trzeba je ciąć.
Zimozielone są ostrokrzewy, niestety mają kolce.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
greg66 20:37, 08 lut 2021


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
Na razie mam część pomysłu chyba zrobię z cegieł ścieżkę wzdłuż domu wtedy mógłbym wzdłuż ścieżki dac np. liriopy szafirkowe a i świecznice mogłyby tam być.

Niestety zima mnie pokonała. po przejechaniu 40 km w ciągu dwóch godzin zawróciłem, szkoda ryzyka. U nas na opolszczyźnie znów drogowców zaskoczyła.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Agatorek 21:21, 08 lut 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Nieźle się napracowałeś.
A zima zaskoczyła drogowców chyba wszędzie
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Basieksp 21:34, 08 lut 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10332
Zima wszystkich zaskoczyła, ścieżka z cegły będzie fajna, ja osobiście lubię cegłę w ogrodzie
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Milka 05:56, 09 lut 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
greg66 napisał(a)
Na razie mam część pomysłu chyba zrobię z cegieł ścieżkę wzdłuż domu wtedy mógłbym wzdłuż ścieżki dac np. liriopy szafirkowe a i świecznice mogłyby tam być.

Niestety zima mnie pokonała. po przejechaniu 40 km w ciągu dwóch godzin zawróciłem, szkoda ryzyka. U nas na opolszczyźnie znów drogowców zaskoczyła.

Nie tylko u was, u nas to samo. Byliśmy umówieni do ZUS, normalnie 15 minut i bylibyśmy, a tak 2lub więcej godziny i wizyta przepadła. Koło domu non stop odśnieżanie, niedługo na ogród trzeba ten śnieg wywozić.
Fajne zmiany robisz. Ja bym dała hortensje i dereń variegata, ale nie za dużo, aby można było swobodnie się tam poruszać. No i może jakieś cebulowe, aby wiosną cieszyły. Masz czas, to temat przemyślisz.
Zobaczymy, co dalej z pogodą, w prognozach za te 2 tygodnie, wcale nie ma być lepiej
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
greg66 19:59, 09 lut 2021


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
Agatorek napisał(a)
Nieźle się napracowałeś.
A zima zaskoczyła drogowców chyba wszędzie


Tak dziś już trochę lepiej z drogami.

Ale wiesz jak taka praca byla mi potrzebna, już mnie świerzbią ręce aby dalej robić. No cóż pogoda nie pozwala, to zacznę sadzonki robić
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies