Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

SlonecznyOgrod 21:33, 06 lut 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Czasem ludzie protestują i nie popuszczą, czasem się uda coś ocalić i nie pozwolić na wybudowanie takiej drogi.
Co się stało to się nie odstanie, moja okolica cierpi przez kopalnie odkrywkową, która ściąga całą wodę.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Roocika 21:42, 06 lut 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
greg66 napisał(a)
Oj to szkoda lipa-pięknie pachnie chyba najbardziej lubie właśnie jej kwiatków zapach.
mam nadzieję, że tych tirów nie będziesz słyszeć ani widzieć?
Miłej niedzieli Asiu

Właśnie dlatego od zachodu sadzę jak opętana, posadziłam choiny i będzie dużo drzew Będzie dobrze mam nadzieję
Na szczęście jesteśmy w drugiej linii, ale, że niżej od drogi to się niesie hałas.
Część lip na szczęście zostało, więc może bzyczenie jeszcze usłyszymy
Również życzę udanej niedzieli
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 21:46, 06 lut 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
SlonecznyOgrod napisał(a)
Czasem ludzie protestują i nie popuszczą, czasem się uda coś ocalić i nie pozwolić na wybudowanie takiej drogi.
Co się stało to się nie odstanie, moja okolica cierpi przez kopalnie odkrywkową, która ściąga całą wodę.

Masz rację Daria, czasami się udaje. Nam się nie udało nawet wywalczyć chodnika w całej wsi, smutne to. Będzie tylko mały kawałek...i oświetlenia też nie będzie.
Wiadomo, że remont drogi to ważna rzecz, bo może w końcu nie będziemy niszczyć zawieszenia na dziurach, ale perspektywa darmowego skrótu dla tirów jest wkurzająca.
Kopalni współczuję, bardzo zmienia stosunki wodne.
Pozdrawiam
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Agatorek 12:34, 07 lut 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13276
Hmm, ale chodniki i oświetlenie to raczej sprawa priorytetowa.
Chociaż to tez zależy od budżetu gminy.
U nas tez nie ma chodnika (ale ruch na wsi znikomy, tylko dojazdowy do posesji, wieś nie jest „przelotowa”), ale rok-dwa lata temu był dostępny jakiś fundusz sołecki i mamy ładnie oświetloną drogę (mieszkańcy wsi decydowali na zebraniu o przeznaczeniu tego funduszu). Wcześniej też były latarnie przy szosie, ale jakieś pojedyncze sztuki.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Roocika 10:46, 08 lut 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Agatorek napisał(a)
Hmm, ale chodniki i oświetlenie to raczej sprawa priorytetowa.
Chociaż to tez zależy od budżetu gminy.
U nas tez nie ma chodnika (ale ruch na wsi znikomy, tylko dojazdowy do posesji, wieś nie jest „przelotowa”), ale rok-dwa lata temu był dostępny jakiś fundusz sołecki i mamy ładnie oświetloną drogę (mieszkańcy wsi decydowali na zebraniu o przeznaczeniu tego funduszu). Wcześniej też były latarnie przy szosie, ale jakieś pojedyncze sztuki.

Zrobią tylko kawałek chodnika do przystanku od drogi gminnej, na którym się zatrzymuje 1 autobus haha i tam są dwie latarnie. I nic więcej nie chcieli zrobić.
Na razie dowożę córkę do miasta do szkoły, ale jak pójdzie do 4 klasy chciałam ją przepisać do wiejskiej szkoły, żeby mogła autobusem szkolnym sama wracać, nie wiem jeszcze jak to będzie. Miałam nadzieję, że zrobią chodnik i oświetlenie i bezpiecznie dojdzie do tego autobusu. A tak będzie musiała iść ubłoconą, nieoświetlona droga gminną gruntową, bo na powiatówkę jej przecież samej nie puszczę...
Takie uroki życia na wsi, to są niestety minusy. Drugi raz bym się nie pchała do takiej wsi z małymi dziećmi, ale człowiek uparty, myśli, że da radę.
Może zanim Młodszy dorośnie to dojdzie tu 21 wiek...
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Agatorek 11:56, 08 lut 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13276
To rzeczywiście problem z tą drogą i brakiem oświetlenia.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Roocika 14:51, 10 lut 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Agatorek napisał(a)
To rzeczywiście problem z tą drogą i brakiem oświetlenia.

No cóż, dziś świeci słonko więc muszę napisać, że jakoś damy radę w końcu na wsi mieszkamy więc jest wiele plusów Czołówki teraz można ładować, nie trzeba wciąż baterii wymieniać Córka dostanie jedną i już, będzie oświetlenie
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Agatorek 14:59, 10 lut 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13276
I koniecznie dużo odblasków na plecak, kurtkę, itp.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Roocika 14:59, 10 lut 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
U nas dziś w końcu cudne słonko wyszło, przepięknie było.
Ptaszki w końcu znalazły karmnik, z czego się bardzo cieszę. Musiałam im dosypać w ciągu dnia słonecznik, następne karmienie jutro









Odwiedziła nas para dzięciołów Normalnie na pracy nie mogłam się skupić



____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 15:04, 10 lut 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Bardzo chciałam zrobić ładne foty, nawet aparat wyjęłam ale talentu to ja nie mam



Róż w tym roku nie zabezpieczyliśmy jak na złość...



Małe roślinki, to ledwo wodać je spod śniegu





____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies