Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

Anda 22:02, 30 sty 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
Roocika napisał(a)

Ewa, a nie obrazisz się jak tak posadzę ?
Chyba tak zrobię z uwagi na koszty, rośliny urosną
A do tego czasu przygotuje nowe miejsca i te podzielone będę mogła posadzić gdzie indziej.
Nasze tempo prac nie będzie zbyt imponujące.
A rozchodniki i szałwie to tylko na górnej skarpie dadzą radę, w dolnym ogrodzie raczej za mokro dla nich chyba...
Chyba kupię Tulipanowce Edwardy wzdłuż podjazdu , no prześladują mnie.
Chyba, że już nie będzie...


Nie no skąd, dlaczego mam się obrazić

Mam nadzieję, że dostaniesz te tulipanowce, trzymam kciuki
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Agatorek 22:03, 30 sty 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Roocika napisał(a)

Jednego na frontowej i 2 wzdłuż podjazdu, tak wychodzi z odległości.
No ale trzeba kije powybijać i zobaczyć


One rosną tak „w kulkę”, czy trzeba je ciąć?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Roocika 22:06, 30 sty 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Agatorek napisał(a)


One rosną tak „w kulkę”, czy trzeba je ciąć?

Na razie rosną w kulkę, nic nie cięłam
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 22:08, 30 sty 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Anda napisał(a)


Nie no skąd, dlaczego mam się obrazić

Mam nadzieję, że dostaniesz te tulipanowce, trzymam kciuki

To dobrze
Ciekawa jestem czy ten dosadzany w tym roku przeżyje... Teraz widać, że połowa gałązek jest czarna ale od szczepienia wyglądają na żywe, tylko na pieńku kora pękała...
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Anda 22:08, 30 sty 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
Roocika napisał(a)
Dziewczyny a czy w moim mokrym dolnym ogrodzie jest szansa na takie zestawienie roślin jak pisałam poprzednio, posadzone w formie takiej naturalistycznej, żeby wyglądało jakby samo wyrosło POD BRZOZAMI?
Dereń kelsey, trawy wyższe (jakiś trzcinnik?), niższe (jakoś Carex, sesleria?), paprotnik, bodziszek, bergenia, zawice, jarzmianki, orliki, irysy, edit. jeszcze przywrotnik?
Co tu nie pasuje, co wywalić?
W plecach brzóz będzie żywopłot grabowy, cięty, więc będzie tam półcień (słońce chyba do południa).
Nie mam jak na razie mierzyć, bo u nas zima pełną gębą ale tak sobie w głowie próbuję ułożyć

Od zachodniej strony pod choinami mam plan na nasadzenia w większości drzewiasto krzewiaste z dodatkiem traw i bylin, tak jak posadziłam po stronie południowej, myślę, że to będzie mało obsługowe..


Tak masz tam mocno wilgotno?

Trzcinniki lubią raczej sucho. Jak jest bardziej mokro mogą się pokładać. Najlepszy byłby chyba trzcinnik brachytricha.
Irysy, jeśli wilgotno, to syberyjskie.
Zawilce, które? Nemorosa czy japonica?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Roocika 22:17, 30 sty 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Anda napisał(a)


Tak masz tam mocno wilgotno?

Trzcinniki lubią raczej sucho. Jak jest bardziej mokro mogą się pokładać. Najlepszy byłby chyba trzcinnik brachytricha.
Irysy, jeśli wilgotno, to syberyjskie.
Zawilce, które? Nemorosa czy japonica?

Ewa podobają mi się te jesienne honorine jobert i jakieś białe jarzmianki.
Tam jest na razie bardzo mokro, woda tam dosłownie spływa zarówno od strony skarpy, jak od strony oczyszczalni (przyszłego żywopłotu) w stronę rzeczki.
Nie wiem jak będzie jak brzozy urosną (mam nadzieję, że przeżyją).
Wychodzi tam tez drenaż górnej skarpy, woda się stamtąd sączy nawet jak nie pada.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 22:36, 30 sty 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Margerytka40 napisał(a)


Wszystko pasuje, no może sesleria mniej bo ona woli słoneczka dużo ale spróbować możesz

Będę myśleć, nic innego nie robię w wolnych chwilach
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 22:46, 30 sty 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Przy brzozach jest skarpa usypana z gruzu betonowego, to pewnie będzie miało wpływ na pH przy brzozach (wypłukiwanie), wiosną sprawdzę jakie tam będzie.
Na tą skarpę też będę musiała coś wymyślić...
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
basia3012 01:41, 31 sty 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9455
Asiu, czytam, że u Ciebie planowanie rabat. I dobrze, teraz trochę więcej jest czasu na takie sprawy.
A bluzeczka dla synka wyszła piękna. Też lubię szyć. Szycie przy dzieciach i w ogóle w domu jest przydatne.
Pozdrawiam Asiu ciepło. Zdrówka.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Roocika 09:33, 31 sty 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
basia3012 napisał(a)
Asiu, czytam, że u Ciebie planowanie rabat. I dobrze, teraz trochę więcej jest czasu na takie sprawy.
A bluzeczka dla synka wyszła piękna. Też lubię szyć. Szycie przy dzieciach i w ogóle w domu jest przydatne.
Pozdrawiam Asiu ciepło. Zdrówka.

Basiu, dziękuję, żeby jeszcze czasu na szycie było więcej
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies