Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

Roocika 14:22, 06 mar 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Iwonka napisał(a)
Śnieg o tej porze już wcale nie cieszy A w prognozach z wiosny na razie nici. Przynajmniej podkurujesz się bardziej, bo taka pogoda nie zachęca do pracy w ogrodzie.
Na krety polecam ci kulki na mole. Kosztują grosze na all. Wkładam po dwie do korytarzy. Mocno przyklepuję. Od kilku lat pomaga. Po jakimś czasie kret nie wraca, bo faktycznie śmierdzi Po zimie mam teraz kilka kretówek, czekam na kulki.
Zakupy przyszły ci ekspresowe, aż za bardzo Ja u siebie znalazłam nieposadzone cebulki. Garść na rabacie, resztę w drewutni, cała ja, leniwiec jesienny
Ogromna szkoda twoich drzewek. Tulipanowiec i ambrowiec o ile dobrze wyczytałam. No i jeżówki... Szkoda, że wygniły. U mnie widzę ten sam problem na jednym szpalerze cisowym. Muszę lepiej grunt przygotować i zrobić drenaż.

Witaj Iwonko, dziś rano też śnieg nas przywitał i -4 stopnie na termometrze, na szczęście słonko zaraz go stopiło.
Dziękuję za polecenie kulek, spróbuję Na nornice mam w jednym miejscu odstraszacz i działa, muszę kupić jeszcze na skarpę, bo te szkodniki mieszkają w irdze, ryja tam a w zeszłym roku przez nie kilka pięciorników padło, bo dziury na przestrzał robiły...
Zakupy muszę chować na noc do domu
Tulipanowiec definitywnie zmarł, usechł
Ambrowiec wykazuje oznaki życia, daję mu ostatni sezon.
Jeżówki próbowałam ratować jesienią (wsypałam żwirku w dołek, w ziemię też wymieszałam żwirku i posadziłam wyżej), grzebałam tam ostatnio i myślę, że może dwie przeżyją, jakieś kiełki były. Też musimy zrobić dren ale w sumie raczej powinnam sadzić rośliny znoszące zalewanie, bo tam zawsze będzie mokro po deszczach tak wysoko są wody gruntowe.
Czasami trzeba byc leniem, ja się uczę być leniem i nawet mi wychodzi odkąd mam Młodszego
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 14:25, 06 mar 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
SlonecznyOgrod napisał(a)

Asia, co mieli dyskutować...
W poniedziałek ich kurier to odbiera i jazda, ja już nie chcę zadnej wymiany, tylko kasa.


SlonecznyOgrod napisał(a)
Ile płaciłaś za seslerię 5,99 ?


Daria, w sumie zwrócić masz prawo bez podania przyczyny
Seslerie brałam w p9, one całkiem nieźle wyglądają , właśnie za 5,99.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 14:27, 06 mar 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Grzebałam dziś w tych piwoniach, znalazłam różowe małe kiełki, więc chyba żyją.
Strasznie się osypaly w transporcie, więc pewnie jak u Darii, dzielone jesienią. Trzymajcie za nie kciuki.
Muszę poszukać jak głęboko sadzić , bo nie wiem ile ziemi powinno być na kłączach.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Agatorek 20:06, 06 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Piwonie chyba sadzi się 4-5 cm poniżej ziemi. Ale może jeszcze popytaj .

Trzymam kciuki za wszystkie roślinki, nie tylko piwonie
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Doranma 20:57, 06 mar 2021


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Czytam o Twoich problemach z zalewaniem i o nornicach - mamy więc te same problemy ogrodowe ☺ Z zalewania jest jedna korzyść- nornice i krety na pewien czas się wynoszą ☺
Piwonie standardowo sadzi się tak żeby nad pąkami było 5 cm gleby, ale jeżeli u Ciebie jest mokro, to możesz płycej, ok. 3 cm
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Alija 22:39, 06 mar 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
Też tak czytałam, piwonie sadzi się płytko, a piwonie drzewiaste znacznie głębiej.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Roocika 16:23, 07 mar 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Doranma napisał(a)
Czytam o Twoich problemach z zalewaniem i o nornicach - mamy więc te same problemy ogrodowe ☺ Z zalewania jest jedna korzyść- nornice i krety na pewien czas się wynoszą ☺
Piwonie standardowo sadzi się tak żeby nad pąkami było 5 cm gleby, ale jeżeli u Ciebie jest mokro, to możesz płycej, ok. 3 cm

I to by tłumaczyło ich bytność zimową na skarpie z irgą Wczoraj zaczęłam ciąć pięciorniki na obwódce i pełno nor w ich korzeniach, ciekawe czy to przeżyją No cóż, najwyżej dokupię
W takim razie piwoniom spokojnie mogę nasypać jeszcze trochę ziemi
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 16:24, 07 mar 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Agatorek napisał(a)
Piwonie chyba sadzi się 4-5 cm poniżej ziemi. Ale może jeszcze popytaj .

Trzymam kciuki za wszystkie roślinki, nie tylko piwonie

Dziękuję
U nas dziś sypie śnieg i właśnie zrobiło się poniżej 0
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 16:25, 07 mar 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Alija napisał(a)
Też tak czytałam, piwonie sadzi się płytko, a piwonie drzewiaste znacznie głębiej.

Dziękuję w takim razie już nie muszę szukać
Pozdrawiam
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 16:28, 07 mar 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Czytam, że wszędzie dziś kiepska pogoda, bo ale u nas to już przegięcie
Zdjęcie sprzed chwili
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies