Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki buków - buk, Fagus

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki buków - buk, Fagus

Elka 21:35, 12 sie 2018


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
Jednak stan mojego buczka wciąż się pogarsza.
Do głowy przyszły mi jeszcze turkucie. Ale czy wówczas byłyby taki plamy na liściach?

Albo czy winą za taki stan może być przelanie lub przesuszenie? Przez kilka dni były u mnie upały a potem codziennie deszcz.
____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
Lika 23:48, 14 sie 2018

Dołączył: 17 kwi 2016
Posty: 36
Mazan napisał(a)
Lika

Zdobniczka ma kilka pokoleń w sezonie, które od końca maja pojawiają się co kilka tygodni - przeciętnie nowe pokolenie pojawia się co dwa tygodnie - i to daje wrażenie nieskuteczności oprysków. Dopiero od września występuje ostatnie pokolenie mszycy składającej jaja, które zimują.
Mospilan jest skuteczny, ale do tej walki trzeba użyć również innych preparatów,takich jak Apacz, Karate.


Pozdrawiam


Dziękuję za poradę. Karate zadziałał, no ale teraz swoje robią upały. Mam nadzieję ze przetrwa. Pokażę go na wiosnę,bo teraz to wstyd.
Lidka
Angelika 14:49, 26 sie 2018

Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 25
Buk i schnące liście. Co robić?

Aniolka 11:57, 31 sie 2018

Dołączył: 31 sie 2018
Posty: 1
Angelika napisał(a)
Buk i schnące liście. Co robić?





Mi powiedziano że przelałam buka a liście wyglądają identycznie. Teraz walczę żeby go jeszcze uratować ale chyba mam małe szanse. Przykro mi bo drzewko zakupiłam 3,5 m w tym roku i bardzo mi na nim zależało. Pryskam preparatem na grzyba i przędziorka. Nazw nie pamiętam jak będę w domu to napiszę. Jeśli linię kroplującą masz blisko niego to odsunąć jak najdalej. Buk nie lubi też gliny trzeba sprawdzić podłoże. Pozdrawiam
Bart84 14:47, 19 paź 2018

Dołączył: 19 paź 2018
Posty: 3



Witam, mam problem z bukami. Od wiosny walcze z mszycą. W tym sezonie robiłem oprysk Karate 5 razy. Oprysk mało co dał i o tej porze roku mszyca żeruje na całego. Co moge zrobić aby zwalczyć je teraz i zapobiec pojawieniu się ich na wiosnę? Ratunku!!
Mazan 16:02, 19 paź 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Bart84

To zdobniczka bukowa i karate nic tu nie pomoże, gdyż szkodnik jest 'zabezpieczony' wydzieliną oraz rosą miodową. Teraz widać, że samice składają jaja w łuskach pąków i szczelinach w korze. Zimuje w postaci jaj, a wiosną w kwietniu nastąpi wylęg. Proszę zaopatrzyć się w Promanal i opryskać w cieplejszym okresie marca /temp. pow.12* C/ tym preparatem b. dokładnie wszystkie pąki oraz całą korę drzewa. Jeśli na przełomie kwietnia/maja pojawi się szkodnik należy użyć Mospilanu lub apacza czy preparatu aztec. Trzeba pamiętać, że mszyca ma kilka pokoleń /ok. 4/ w sezonie i trzeba się dobrze przygotować do walki.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Bart84 16:16, 19 paź 2018

Dołączył: 19 paź 2018
Posty: 3
Dziękuje za szybka odpowiedz. Czyli rozumie ze przed zima nic nie robic??? Mam jeszcze pytanie odnośnie preparatu o którym pisało pare osób na tym forum mianowicie o ProAgro. Moze podlanie nim tych buków cos pomoze.
Mazan 19:57, 19 paź 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
ProAgro ma ten sam skład co Mospilan.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Adax 20:13, 06 maj 2019

Dołączył: 08 kwi 2018
Posty: 28
Gardenarium napisał(a)
Źle zobaczyłaś, ten o którym mówię jest w płynie, nie w aerozolu i rozcieńczonym opryskujemy oraz podlewamy buka w korzenie, dzięki temu duże okazy są ochronione. Stosowaliśmy taki sposób, ponieważ polecił nam szef Substrala, podczas nagrywania programu u nas w ogrodzie.
Tak jak jest napisane - Na roślinie działa powierzchniowo, systemicznie i wgłębnie.

Systemicznie oznacza, że krąży z sokami w roślinie.

http://www.floks.pl/dlugo-dziala-owadobojczy-proagro-100-sl-25ml-substral,id156.html

Witam Panią. Szukam obecnie tego środka, ale znajduje już inny Substral POLYSECT i różne mutacje:
Substral Polysect 005SL 100ml Bukszpan -czy można stosować do wszystkich iglaków?
Substral POLYSECT -szeroki zakres OWADOBÓJCZY -do liściastych?

b. proszę o radę czy ww. środki można stosować?



olaK 18:30, 24 maj 2019

Dołączył: 02 mar 2017
Posty: 27

Witam. Czy mógłby mi ktoś pomóc i zdiagnozować co się dzieje z moim bukiem?
Posadzony dwa lata temu. Pozdrawiam
bold text
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies