Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Między polem, a lasem.

Pokaż wątki Pokaż posty

Między polem, a lasem.

kawa8002 21:51, 12 cze 2018


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Rabata między kołem, a wjazdem. Wzdłuż płotu tuje szmaragdowe. Część do wymiany, ale jesienią. Teren gliniasto piaszczysty. W samiutkim rogu jałowiec płożący, potem krzewuszka, obok berberys, jeden bukszpan, znowu krzewuszka, obok perukowiec szczepiony, dalej trzmielina oskrzydlona, koło kamienia - Hakuro. Dalej świerk. W projekcie obok niego są dwie sosny czarne, ale u mnie coś nie chcą żyć. Za świerkiem w samym rogu działki Kasztanowiec. Słońce cały boży dzień.











____________________
Kasia między polem a lasem
kawa8002 21:52, 12 cze 2018


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Idziemy na zachód. Tu jest z kolei rabata mokra, ze stojącą wodą po ulewnych deszczach. Jest od północy i wieje. Jest główną rabatą widzianą z okna salonu i jadalni, więc powinna być "okazała". Przy palikach są matesekwoje, pomiedzy 3 sztuki derenia białego, przed nim dwie róże okrywowe. "na spróbowanie wsadziłam" kosaćce syberyjskie i liliowce stella oro (rosną przyzwoicie). Przy ścieżce są kocimiętki, ale je przeniosę na skarpę (albo "gdzieś"). Są jeszcze trzy róże rabatowe - rosną.










____________________
Kasia między polem a lasem
kawa8002 21:53, 12 cze 2018


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Po przeciwnej stronie jest opaska w okół domu i tarasu - szerokość 1m. Słońce od 11. podłoże piaszczysto gliniaste. Tu rośnie lawenda i Krwawnica ROTE HYBRIDEN. Mam pomysł, aby tę opaskę wzdłuż podzielić "płotkiem" i zrobić podwyższenie. Lawendę wyniosę na skarpę, a tu trawy (ostnica), czosnki, krwawnicę bym zostawiła.









____________________
Kasia między polem a lasem
kawa8002 21:53, 12 cze 2018


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Widoki z tarasu








Za placem zabaw mamy zachód.



____________________
Kasia między polem a lasem
kawa8002 21:54, 12 cze 2018


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Tu jest miejsce praktycznie przez cały dzień zacienione. Mam hosty i Tawułkę niebieską Astible. Teren dość miękki, piaszczysty. Te suche badyle, to bez. Do wywalenia.




____________________
Kasia między polem a lasem
kawa8002 21:56, 12 cze 2018


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Na przeciwko, kolejna rabata. Póki co rośnie na niej tylko świerk. Jest mała, myślałam, żeby obsadzić ją liliowcami (mam ich sporo). Podłoże piaszczyste. Murek skarpy będzie obłożony płytką kamienną.














____________________
Kasia między polem a lasem
kawa8002 21:58, 12 cze 2018


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Obok jest miejsce na ognisko połączone z kolejną rabatą. Tu ziemia była straszna. robienie dziur łomem. Gliniasto, ale nie zalewowo, dużo kamieni. Dwa świerki, trawy: Proso rózgowate SQUW, Turzyca 'Gold Fountains (ze szcawikiem ,
Hakonechloa macra aureola, Imperata Cylindryczna Red Baron, żurawki i "kulkowate" tuje. Słońce cały dzień. Z tyłu południe.











Wzdłuż płotu będzie świerk.
____________________
Kasia między polem a lasem
kawa8002 22:03, 12 cze 2018


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
I na koniec:
Dziurawe koło z bukszpanu. Część wymarzła, ale większość rośnie przyzwoicie. W środku "po trójkącie" Trzy magnolie. Rododenron do wywalenia. Z tyłu świerk i dwie sosny (jak pisałam nie chcą rosnąć, bądź były za duże wsadzone. Wykopałam z lasu). W rogu Lipa, za nią wschód. Pod lipą cień do 11. Myślałam o tym, żeby pod nią też może jakąś ławkę postawić i "coś" posadzić. Byłby gdzie się przed słońcem z poranną kawą schować. Teren piaszczysto-gliniasty, nie podmokły. .


____________________
Kasia między polem a lasem
Gintura 22:05, 12 cze 2018

Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 183
Witaj będę kibicować.
Przydały by się zdjęcia do powyższych opisów z obrazkami łatwiej się zorientować.
kawa8002 22:09, 12 cze 2018


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Gintura napisał(a)
Witaj będę kibicować.
Przydały by się zdjęcia do powyższych opisów z obrazkami łatwiej się zorientować.



Nie żartujcie, że nie widzicie zdjęć. Ja widzę.
____________________
Kasia między polem a lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies