Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Między polem, a lasem.

Pokaż wątki Pokaż posty

Między polem, a lasem.

Gintura 22:50, 12 cze 2018

Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 183
jeszcze nie wszędzie widać zdjęcia "od idziemy na zachód" nie wyświetlają się a dopiero pojawiają się od " i na koniec" str 10
Toszka 22:52, 12 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Tam gdzie edytowałaś pokazują się zdjęcia. Do jednego postudawaj max. 4 zdjęcia (zalecenia Szefowej).

Od razu zapytam - te drzewa co sadzisz to zgodnie z projektem, czy tez jak ci w duszy zagra?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kawa8002 22:53, 12 cze 2018


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Toszka napisał(a)
Tam gdzie edytowałaś pokazują się zdjęcia. Do jednego postudawaj max. 4 zdjęcia (zalecenia Szefowej).

Od razu zapytam - te drzewa co sadzisz to zgodnie z projektem, czy tez jak ci w duszy zagra?


Drzewa, czyli jesiony w kole? Tak było w projekcie, tylko były robinie.
____________________
Kasia między polem a lasem
Toszka 23:02, 12 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Boszzzz, robinie...
Pytałam o te sosny, świerki, jałowce niebieskie
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kawa8002 23:10, 12 cze 2018


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Toszka napisał(a)
Boszzzz, robinie...
Pytałam o te sosny, świerki, jałowce niebieskie


Tak. Tu nic nie zmieniałam. Sosny muszę czymś wymienić, bo padają.

Czy już zdjęcia widać, bo mnie czarne myśli ogarniają.
____________________
Kasia między polem a lasem
kawa8002 23:10, 12 cze 2018


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Toszka napisał(a)
Boszzzz, robinie...
Pytałam o te sosny, świerki, jałowce niebieskie


Tak. Tu nic nie zmieniałam. Sosny muszę czymś wymienić, bo padają.

Czy już zdjęcia widać, bo mnie czarne myśli ogarniają.
____________________
Kasia między polem a lasem
Toszka 23:30, 12 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Tuje, sosny i inne padają, bo nikt nie powiedział ci, że trzeba (i jak) przygotowac ziemię pod nasadzenia.
Z twoich opisów jasno wynika, że masz gliniasto-ilasto-piaszczysta glebę. To dobry punkt wyjściowy jednak aktualnie bez próchnicy. Korzeniom cięzko jest się krzewić i taka gleba w praktyce wyje z głodu, bo nie ma w niej próchnicy. Czyli w obecnym stanie ziemia nie karmi roslin.
Nic tez dziwnego, że tuje uschły.
Koniecznie trzeba zacząć od poprawy i wzbogacenia gleby. Bez tego nie ma co sadzić roslin. I sama jest ledwo zywa.

Zapytałam o to, czy rosliny sadzisz zgodnie z projektem, bo dobór gatunków, pojedyncze egzemplarze, misz-masz siedliskowy przerażająco przypomina projekt Elinki. Koniecznie tzreba będzie to poprawić, bo do tragedii maleńki krok
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kawa8002 23:38, 12 cze 2018


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
O matko.
To może pomyślimy o tym później, bo dzisiaj to już mnie energia opuściła mam chęć tylko na poczytanie odmóżdżającej książki.
Bardzo dużo się dzisiaj dowiedziałam. Zaczynam mieć zarys tego, co się dzieje (duuużo tego).
Żywopłot i trawnik jesienią. Wtedy będę miała więcej czasu i pieniędzy. Teraz to przeklęte koło i mokra rabata. To mnie najbardziej denerwuje/irytuje/wkurza i wszystkie pochodne. Mogę też przesadzać/dosadzać.

Baaaaardzo dziękuję za uwagi i wskazówki.

____________________
Kasia między polem a lasem
Wani 00:14, 13 cze 2018


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Kawa witam się u Ciebie, pięknie masz położoną działkę

Toszka napisał(a)

na razie musimy cię poznać - twój gust, mozliwości przerobowe, plany, uwagi, spostrzeżenia etc.Nie chcę cię przytłoczyć, ani sfrustrować nawałem porad i uwag. Jestesmy tu, by się nawzajem wspierać i uczyć. Krok po kroku ogarniesz tę przestrzeń.



Toszka uwielbiam Cię
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Toszka 07:37, 13 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Wani, no właśnie...wbrew moim słowom Kasia właśnie jest - na ten moment- załamana, sfrustrowana i zapłakana...

Kasiu, nie o to chodzi by doprowadzić cię upadku na duchu...nie o to chodzi...

Musimy wyłapać co jest źle na tym etapie, abyś jeszcze mogła to naprawić. Właśnie na tym etapie jest mozliwe.

Mam pytanie - czy zanim wystartowałaś z robieniem ogrodu ziemia była jakoś przygotowywana?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies