Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Gardenarium 09:24, 13 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Spodziewam się 2 ton pomidorów.

a tutaj dla Miry Titonia już ma towarzystwo wspaniałe Jakby tam rosła od wiosny.
Werbenę wsadziłam już 3 sadzonki, a reszta roślin darowanych na spotkaniu - dzisiaj wsadzę




Niespotykany odcień cynii, bladopomarańczowy.





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:28, 13 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
eee_taam napisał(a)
w wolnej chwili napisz proszę odmiany pomidorów ktore posadziłaś ...i tych sałat nie kwitnacych tez

dzięki


Sałąty berlińskie kupiłam w doniczkach na rarytasach szkoda, że tak mało...za mało. W przyszłym roku biorę skrzynkę i wybieram wszystko Nazw nie mam. Ale postaram się, może nasiona będzie można kupić...

Pomidory (chyba nie wszystkie): tylko te co sama siałąm:

Big Red Stuffer
Black from Tula
Blush
Brandywine Sudduth's Strain
Copia
German Pink
Aurija (Fiutek)
Amish Paste
Bycze Rogi
CRIMSON CUSHION
Cornabel
Mexico
New Yorker
Rosso Sicilian Togetta
SARNOWSKI POLISH PLUM

Reszta zbierana po targowiskach od Hani i ze sklepu ogrodniczego. Malinowe na pewno też są, Maliniak jakiś.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:37, 13 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Las obelisków, a na nich - róże



Detale




Las fenkułów zielonych



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
09:37, 13 cze 2018
Gardenarium napisał(a)


Sałąty berlińskie kupiłam w doniczkach na rarytasach szkoda, że tak mało...za mało. W przyszłym roku biorę skrzynkę i wybieram wszystko Nazw nie mam. Ale postaram się, może nasiona będzie można kupić...

Pomidory (chyba nie wszystkie): tylko te co sama siałąm:

Big Red Stuffer
Black from Tula
Blush
Brandywine Sudduth's Strain
Copia
German Pink
Aurija (Fiutek)
Amish Paste
Bycze Rogi
CRIMSON CUSHION
Cornabel
Mexico
New Yorker
Rosso Sicilian Togetta
SARNOWSKI POLISH PLUM

Reszta zbierana po targowiskach od Hani i ze sklepu ogrodniczego. Malinowe na pewno też są, Maliniak jakiś.


janie dzięki ...oczytam ...bo moze po jednym kraku na próbe za rok sobie posadze


moja naj odmiana to kupiony ok kobitki na targu w Wadowicach pomidor(owoc)na kg ..był tak smaczny ... malinowy mięsisty że zostawiłam go na nasiona i co rok wysiewam ...nie ma metki ...ale jest super

w tym roku mam pierwszy raz Anna Russian ciekawa jestem co to za gagatek będzie
Gardenarium 09:42, 13 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A tutaj werbenka od dziewczyn Już ma motylka na sobie



Kolory, kolory, kolory



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:43, 13 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:44, 13 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
abiko napisał(a)


Danusia co to jest takie wysokie za ławką przyjaciółek, kwitnące na biało?


Kozłek lekarski - Valeriana officinalis. Ma ponad 2 metry wysokości i pięknie, słodko pachnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anpi 09:49, 13 cze 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

I ja tam byłam...
Danusiu dziękuję, że mogłam gościć w Twoich ogrodach,na zawsze zostaną w pamięci te obrazy...piękne...!!!Życzę wielu sił i pomysłów w tworzeniu nowych...
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 09:49, 13 cze 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
mira 10:15, 13 cze 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gardenarium napisał(a)


Sylwia, oczywiście, podejścia trzeba się naumieć, że warzywnik nie może być pusty..nie trzeba wszystkiego jeść, trzeba też cieszyć się widokami rosnących warzyw.

Kiedyś zrobię inne warzywniki, bardziej luksusowe i tam w ogóle nie będę wyrywać warzyw, będą sobie rosły zdobiąc to miejsce i pokazując co z czym można sadzić.



Każde podejście które cieszy jest dobre. Ja mam tylko 4 skrzynie więc idę w chaos kontrolowany - co się zje uzupełniam - wysiewam albo dosadzam - właśnie wsadziłam czerwone kapusty.

Danusia to te luksusowe warzywniki przyprawia nas warzywniaków o zawrót głowy.
Ja mam sałatę w brązowe ciapki to Ci wyślę nasionka - dobrze się prezentuje.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies