Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

sylwia_slomc... 10:35, 13 cze 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Gardenarium napisał(a)


Sylwia, oczywiście, podejścia trzeba się naumieć, że warzywnik nie może być pusty..nie trzeba wszystkiego jeść, trzeba też cieszyć się widokami rosnących warzyw.

Kiedyś zrobię inne warzywniki, bardziej luksusowe i tam w ogóle nie będę wyrywać warzyw, będą sobie rosły zdobiąc to miejsce i pokazując co z czym można sadzić.

Fajny pomysł

Tylko wiesz mojej babci ciężko zrozumieć, że jak to posadziłam i posiałam i ma się zmarnować???Ona i tak pogodzić się nie zdołała, że zamiast ziemniaków w warzywniku zrobiłam ścieżki.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:36, 13 cze 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Gardenarium napisał(a)



Mam takie pomidorki co jak paprykę, mozna nadziewać, puste w środku, są takie do suszenia, ale najwięcej do jedzenia. W dużym namiocie jest około setki, plus w warzywniku.

W ilości hurtowej te pomidorki Ale swoje zbiory cieszą
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:38, 13 cze 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Gardenarium napisał(a)
Abiko, dobrze napisane, bardzo celnie, nawet tyrając do upadłego - jestem tam szczęśliwa Jesteśmy, bo Witek też tyra, czasem do 22:30
Ja do 22

Czyli nie ja jedna po nocy z ogrodu do domu wracam a jesienią to tyramy do czołówek na głowie, bo noc za szybko przychodzi
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
popcorn 10:42, 13 cze 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Bosko
____________________
Mój nowy ogródek
margaretka3 11:13, 13 cze 2018


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Danusiu, nie wiem, co najpierw chwalić, na co najpierw patrzeć. Tysiące razy trzeba obejrzeć każde zdjęcie, żeby to bogactwo roślin i detali wyłapać. I tak będę robić
Coś wspaniałego!

Ale napiszę jedno, widząc początkowy stan działki: porwaliście się z motyką na księżyc, dosłownie!, a tu się okazuje, że księżycowy ugór staje się bylinową oazą.

Jak Ty wytrzymałaś 4 lata, nic nie zdradzając takiego mega przedsięwzięcia - no to jest też wyczyn
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
barbara_kraj... 12:43, 13 cze 2018


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Danusiu, to fascynujące być świadkiem - choćby wirtualnym - powstawania Twojego nowego ogrodu, kiedyś z pewnością pokazowego.

Warzywnik robi wrażenie!
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
ewa_k 13:44, 13 cze 2018


Dołączył: 19 lip 2012
Posty: 321
Kolejny przepiękny, zachwycający ogród stworzony przez Danusię!
Takie bliskie mi klimaty, jak ogród Babci Jasi, który wielokrotnie oglądałam.
Szkoda, ze nie mogłam zobaczyć na żywo, moja strata
____________________
Ewa
15:03, 13 cze 2018
Miło być świadkiem, jak tworzy się wymarzony, szczęśliwy ogród, jak można zmienić otoczenie.
Czy to miejsce będzie w przyszłości ogrodem otwartym, będziesz się nim, Danusiu, dzielić? Ogród otwarty... może kiedyś mogłyby się w nim odbywać seminaria, albo warsztaty dla dzieci... wybacz moje fantazje, nie mogłam się powstrzymać , ale fajnie byłoby uczyć następne pokolenia, bo z miłości do ogrodu się nie wyrasta, a wtedy, w przyszłości, byłoby więcej takich "moich Anglii"
Sebek 17:41, 13 cze 2018


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ależ jest tych kolorów - niesamowicie wszystko rośnie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Iwk4 18:17, 13 cze 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Znalazłąm wątek, super Danusiu, że go założyłaś. Za dwa tygodnie tu wrócę, jak skończy mi się urwanie głowy w pracy. Na razie zaznaczyłam sobie i zapisałam na pasku do poczytania. Buziaki i zazdroszczę wam spotkania
Pozdrawiam
Ps. Ja częściowo też mam warzywa do podziwiania. Sałaty nie przejemy, a zioła podziwiam i nie wiem do końca, co z nimi zrobić
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies