Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

deszczowymaj 13:44, 21 sty 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Co się dzieje z tą pogodą ..u mnie na przyszły tydzień też zapowiadają 10st

____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Pszczelarnia 14:56, 21 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Danusiu masz już dopracowany pomysł na nową część z wodą?

Będą tam jakieś drzewa?


I czytam, że różanka w tym roku powstanie.

Same dobre wieści.


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
antracyt 15:38, 21 sty 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11567
Gardenarium napisał(a)
Tak, dziś na wątku u kogoś przeczytałam. Zanim zrobiła zdjęcie - odleciał, ale jest. Co z nim będzie? Ja jeszcze w zimę wierzę.


To pewnie na moim wątku. Bociek był sam, bez towarzystwa. Żurawie u nas na pewno zostały w tym roku na zimę i to kilka grup. Normalnie mamy tutaj jedną bocianią parę, która koło domu się posila, ale od jesieni się nie pojawiały.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gardenarium 17:28, 21 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
sylwia_slomczewska napisał(a)

Tniesz już bylinówki przy tej pogodzie czy jeszcze nie?


Nie tnę, ale przymiarki robię. Tylko że samej mi się nie chce, bo to wysiłek i padnę potem i nie wstanę. Chłopaki muszą ciąć, a ja stać nad nimi co najwyżej. Te małe sama potnę, ale trawy - no niemożliwość jest.

Targanie potem po drodze

Dzisiaj było idealnie. Ale chłopaki przewalają ziemię, robią drogę dalej, bo będę miała w krawężnikach z desek.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:33, 21 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pszczelarnia napisał(a)
Danusiu masz już dopracowany pomysł na nową część z wodą?

Będą tam jakieś drzewa?


I czytam, że różanka w tym roku powstanie.

Same dobre wieści.




Nom, mam plan, kilka planów, w zależności co wyjdzie, bo wtedy wpiszę odpowiedni wzór różanki w wolne miejsce. Właśnie nie wiem, muszę to naocznie zobaczyć. Plany różanki i plan ogrodu wgłębionego. I ogród wodny na brzegach jeziorka.

Ponieważ woda (jezioro)leci w poprzek ogrodzenia, a nie pod kątem prostym, rabaty wokół muszą schodkowo się układać, ale równolegle do szklarni. Witek wytyczył linię równoległą do szklarni, potem przeniósł tą linię za wodę, a resztę będziemy wytyczać na bieżąco.. Ale to skomplikowane jest, szkoda że nie chciałam wody prostopadle do ogrodzenia

Każdy uskok (schodek) będzie miał drzewo albo topiar (chyba kula/kula/kula na pniu).
Drzew mam dużo do wsadzenia i muszę wsadzić. Buki Tricolor kilka szt, jeszcze mam grujeczniki, a w różance to nie wiem, może tam, gdzie jakaś woda/fontanna będzie.

Na razie nie robię mostku, bo boję się, że będzie widok kolidował z urokiem ogrodu wgłębionego. Będziemy chodzić bokami. Ogród wodny powstanie na brzegach jeziora, będzie tam też dużo przejść po trawniku, normalnie cudnie będzie, bo chcę od razu trawnik z rolki położyć. Do maja musi być, ale czy będzie??

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:36, 21 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
antracyt napisał(a)


To pewnie na moim wątku. Bociek był sam, bez towarzystwa. Żurawie u nas na pewno zostały w tym roku na zimę i to kilka grup. Normalnie mamy tutaj jedną bocianią parę, która koło domu się posila, ale od jesieni się nie pojawiały.


Nom, byłam rano
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:45, 21 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przez tą dziwną pogodę u mnie sporo rzeczy wzięło w łeb.
Np. gdy był przymrozek w październiku, a nawet mróz - szybciutko ogaciliśmy szklarnię i pelargonie. Potem cały listopad były można powiedzieć "upały" - wszystkie mi szlag trafi, bo mam szarą pleśń. Grudzień też ciepło. Masakra.

Grzejemy, kasa leci, a i tak ciepło... No pomieszanie z poplątaniem.

Sypnęłam rybom troszkę - pokarm, choć nie wolno...zjadły
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwia_slomc... 19:48, 21 sty 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81818
Plany ambitne
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Bog 19:51, 21 sty 2020

Dołączył: 09 mar 2018
Posty: 549
U mnie w miescie widziałam chmarę szpaków na przełomie listopada i grudnia oraz tydzien temu chyba są cały czas nie odleciały.
W moim ogrodzie najwczesniej budzą się tawuły japońskie sprawdzałam dwa dni temu jeszcze śpią.
Ania111 20:14, 21 sty 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Witam serdecznie ,
Pani Danusiu ,

Chciałabym zasięgnąć porady specjalisty
Co pani sądzi o metasekwoi i drzewku warzywnym ?

Trafiły do mnie dzisiaj takie tycie drzewka ( około 1m )
w doniczkach , nie wiem co z nimi zrobić ?
Gdzie je trzymać ? w domu , czy wystawić na zewnątrz?


____________________
Ania Spelnione marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies