Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Aurelllia 14:46, 21 paź 2020


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Pani Danusiu tak się ucieszyłam jak zobaczyłam, że Pani zajrzała do mnie i zostawiła wpis To połączenie rozchodników i aksamitek na tej rabacie to mój taki eksperyment trochę - ale chyba wyszedł Rabatę tę zmieniałam już z 5 razy i w końcu w tym roku mogę powiedzieć, że jej widok mnie satysfakcjonuje. U mnie gleba piaszczysta, a ja sadziłam tam bardzo wilgociolubne rośliny i pomimo dużych ilości wody jakie tam wlewałam to i tak efektu nie było, dlatego w zeszłym sezonie na jesieni podjęłam decyzję o posadzeniu szpaleru rozchodników, miskantów, werbeny patagońskiej, a dla urozmaicenia i przełamania koloru dodałam letnie aksamitki. W czerwcu zza rozchodników wystają jeszcze liliowce i kwitną na fioletowo i pomarańczowo. Ogrodowisko jest dla mnie skarbnicą wiedzy, a Pani wątek odwiedzam regularnie i czerpie inspiracje - jedną z nich jest między innymi w tym roku ten warzywnik w skrzyniach na wsi jaki stworzyłam Zbiory były bardzo duże, bo i ziemi dobrej do nich nasypałam, a że to na wsi i sąsiedzi mieszkają daleko to i gnojówki z pokrzywy nie żałowałam, bo u siebie na terenie podmiejskim niestety nie mogę tak bez ograniczeń jej podlewać bo zapach mieszkańcom przeszkadza
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Gardenarium 20:42, 21 paź 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Super, dobra decyzja ogrodnicza, dostosowanie roślin do warunków siedliskowych to podstawa sukcesu Gratulacje.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MARGOLA 21:54, 22 paź 2020


Dołączył: 30 lis 2016
Posty: 32
Łan astrów teraz dopiero zyskał piękna oprawę,

Pozdrawiam pani Danusiu
____________________
MałgosiaOgród PanaNoska i Foundi
GorAna 22:12, 22 paź 2020


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16051
Gardenarium napisał(a)
Taki oto ptaszek u nas zamieszka.





O fajny ptaszek. Może zakoleguje się z moim
Będę podglądać jak trzeba ciąć, bo ja samouk jestem
Tulipany już sadziłaś?
Pozdrawiam Danusiu
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Gardenarium 07:18, 23 paź 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tulipanów jeszcze nie sadziłam, posadziłam rabatę limonkową i teraz mam już gdzie sadzić cebulowe - białe i żółte. Będę sadzić w sobotę. Pozdrawiam mocno
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
popcorn 07:52, 23 paź 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Myślałam że to wiewiórka Cudna niemniej ciekawe ile lat cięcia trzeba... heh
____________________
Mój nowy ogródek
Pszczelarnia 20:07, 24 paź 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ptak bardzo egzotyczny. A dąb przyjechał?

Danusiu, Twój ogród zaskakuje, za każdym spojrzeniem coś.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
kasiek 10:04, 25 paź 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Danuś nie mogę się doczekać aż drzewa Ci urosna, to będzie cudowne przeżycie! I tak masz super te brzozy za siatka ale jak Twoje jeszcze podrosną to bedzie dopełnienie cudownych rabat
Zapraszam Cię na moją jesień, choć tak możemy się odwiedzić w tych trudnych czasach
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Gardenarium 21:43, 26 paź 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ptak jest strasznie wielki, już posadzony tylko zdjęć nie było kiedy zrobić.
Limonkowa jest, hortensjowa - jest też od dzisiaj Huraaa. Mogę sadzić tulipany.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:43, 26 paź 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
popcorn napisał(a)
Myślałam że to wiewiórka Cudna niemniej ciekawe ile lat cięcia trzeba... heh


Podobno 20 lat ma.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies