Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

popcorn 12:51, 20 paź 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Danusiu, masz jakieś uwagi co do uprawy bambusów? Phyllostachys bissetti. Drugie pytanie o czosnek słoniowy / elephant garlic? Zamówiłam sobie i mam nadzieję nie zmarnować? dizekuję serdeznie i pozdrawiam!!!


buziaki!!!
____________________
Mój nowy ogródek
Gardenarium 13:00, 20 paź 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Moje pierwsze bambusy posadziłam z 25 lat temu do beczek drewnianych, ale zmarzły. Potem nie próbowałam. Ja akurat za nimi nie przepadam, ale to tylko moje zdanie. Jeśli lubisz - sadź. Eksperymentuj Czosnek słoniowy możesz sadzić teraz albo wczesną wiosną jak ziemia rozmarznie.

Nie sadziłam tego czosnku, ale uprawa nie różni się z uprawą normalnego czosnku.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
popcorn 14:26, 20 paź 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dzięki Danusiu!!!

Lubię bambusy, przypominają wakacje i ten dźwięk... przy tarasie bedą, szum cały rok (oby). Może nie zmarzną - spróbujemy, zobaczymy!

Dziękuję bardzo za informacje!!

buziaki!
____________________
Mój nowy ogródek
BKosimkArt 17:15, 20 paź 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Gardenarium napisał(a)
Basiu, proponuję już wykopywać. Choć ja czekam na przymrozki, u mnie nie ma jeszcze. Najlepiej zrobić tak: obciąć kwiaty, zostawić 10 cm łodygi. Odwrócić do góry nogami, żeby obeschły. Można umyć i osuszyć np. w garażu, namiocie foliowym, potem owinąć w gazety i złożyć w skrzynkach już w dobrą stronę, łodygą do góry. Ustawić w chłodnym miejscu do wiosny.

Można też w trocinach przechowywać albo w torfie, różne są sposoby, każdy ma swój co się sprawdza. Bez niczego też można gdy nie są myte. Nam najbardziej sprawdziło się jednak mycie karp i w gazety.

Dziękuję tak zrobię zatem.. tzn mąż będzie musiał bo mam zakaz prac...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
basia3 18:46, 20 paź 2020


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
Ja tez już wykopuję dalie choć serce mnie boli. Ale później nie będę miała czasu. Pięknie jeszcze kwitną.
____________________
JEST DOBRZE :D
Gardenarium 19:16, 20 paź 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ja jeszcze patrzę na nie. Też mnie serce boli
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
hankaandrus_44 19:45, 20 paź 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7164
Jeżeli się uda dotrzeć do ogrodu, to też swoje dalie wykopię.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Dorii 20:04, 20 paź 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Bardzo lubię dalie ale nie mam do nich szczęścia. Chyba żadna z kupionych nie była tą co wybrałam.
Do tego w tym roku nie zdążyły zakwitnąć, jedynie dwa krzaczki jednym kwiatkiem. W maju zimno i mokro było i późno posadziłam plus bardzo chłodne lato było. Czas wykopać a ja nawet kwiatków nie zobaczyłam. Lato było na tyle zimne że również hibiskus bylinowy pierwsze kwiaty rozwinął dopiero we wrześniu.
Może w przyszłym roku oko nacieszą jak uda się przezimować.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
darkowa 20:06, 20 paź 2020

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 366
A ja właśnie swoje dzisiaj wykopałam, chociaż zapowiadają jeszcze ładną
pogodę, jednakże boję się aby mi do cna nie przemarzły

Danusiu pozdrawiam
____________________
krystyna
Gardenarium 20:06, 20 paź 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Dla dalii warto Dorii być cierpliwym, ja swoje sadziłam w czerwcu, ale ziemia na tej rabacie bardzo ciepła i żyzna. Zakwitły. Na pewno się uda w przyszłym roku
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies