Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

sylwia_slomc... 20:51, 24 lis 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
No znalazłam Danusiu, a od dawna stosujesz ją? Masz jakieś własne porównanie, że działa dobrze? Bo w necie zachwalają ją bardzo, ale ciekawa jestem opinii kogoś kto ma porównanie bez tej mączki i z nią. Ja mam porównanie z biohumusami i wiem, że robią świetną robotę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
KasiaBawaria 22:28, 24 lis 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Wegiel dalabym na kompost-naladuje sie cos jak terra preta.
____________________
Zapraszam na kawe
Gardenarium 13:11, 25 lis 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Stosuję od lata, kiedy to chciałam poprawić "klajstrowatą' ziemię zakupioną do podwyższenia rabaty. Zasklepiała się, a teraz jest świetna. Jako ściółkę nasypałam warstwę próchnicy, przez co osłabił się skrzyp polny. To mnie bardzo cieszy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kasiek 14:01, 25 lis 2020


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Danus, w ostatniej naszej rozmowie, opowiadalam i polecalam Ci zloto Indian...Wlasnie ziemie terra preta. Udalo mi sie ja zrobic wiosna i od wiosny jej uzywam. I z czystym sumieniem polecam. Mam fotke mojej terra preta, mysle ze wieczorem napisze cos wiecej o zlocie Indian
____________________
Bawarka
sylwia_slomc... 16:37, 25 lis 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Gardenarium napisał(a)
Stosuję od lata, kiedy to chciałam poprawić "klajstrowatą' ziemię zakupioną do podwyższenia rabaty. Zasklepiała się, a teraz jest świetna. Jako ściółkę nasypałam warstwę próchnicy, przez co osłabił się skrzyp polny. To mnie bardzo cieszy.

To bardzo dobra informacja, że w tak krótkim czasie się udało. Dużo sypałaś tej mączki na m2 ?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
kasiek 19:37, 25 lis 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21450




Ja nie mogę, ale perfecto - takie cos będziesz robic u siebie? No efekt wow!
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Gardenarium 20:30, 25 lis 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
sylwia_slomczewska napisał(a)

To bardzo dobra informacja, że w tak krótkim czasie się udało. Dużo sypałaś tej mączki na m2 ?


Jeden worek 20 kg na rabatę, nie wiem ile miała m2. Nie mierzę, sypię po prostu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:33, 25 lis 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Kasiek napisał(a)
Danus, w ostatniej naszej rozmowie, opowiadalam i polecalam Ci zloto Indian...Wlasnie ziemie terra preta. Udalo mi sie ja zrobic wiosna i od wiosny jej uzywam. I z czystym sumieniem polecam. Mam fotke mojej terra preta, mysle ze wieczorem napisze cos wiecej o zlocie Indian

Wiem, że to dobry kierunek, znalazłam nawet po polsku strony o tym.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:35, 25 lis 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
kasiek napisał(a)




Ja nie mogę, ale perfecto - takie cos będziesz robic u siebie? No efekt wow!


Nie, pokazałam to jako moją inspirację i takie kanty mnie po raz pierwszy zachwyciły w Anglii, na jednej z pierwszych wycieczek.
Ale tak ostre kanty już mam, niekoniecznie w takie wzory Powielać nie będę chociaż spodobał mi się taki wzór
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kasiek 23:04, 25 lis 2020


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Gardenarium napisał(a)

Wiem, że to dobry kierunek, znalazłam nawet po polsku strony o tym.


Dana, jest bardzo duzo informacji w internecie, sa filmiki na Youtub, jest duzo artykulow Poczytaj tez o bokashi ( mysle zeby zabrac sie za to wiosna)
____________________
Bawarka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies