Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » RODOS - trochę inaczej

Pokaż wątki Pokaż posty

RODOS - trochę inaczej

sylwia_slomc... 21:12, 16 paź 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
sylszu napisał(a)





JEŻU mój cudowny.....toż to to !!!!!! Nie wierzę. A ze mnie na FB się nabijali, że ja chcę hortensje i inne pod drzewami wsadzić !! A tam nawet róże są !!!! Dziękuję. Sylwia - jesteś boska.

Na FB w niektórych grupach ogrodowych poziom ogrodnictwa jest poniżej jakichkolwiek norm i wiedzy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylszu 21:46, 16 paź 2020


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 526
To fakt. Na wszystko chemia a ja taka durna mszyce mlekiem i czosnkiem likwiduję ....a w tym roku zrobiłam ZŁO miałam jakieś śliczne gąsiennice i dałam im zjeść kilka łodyżek róż. To były ćmy....ale też piękne...a wiesz, że mieszkam na 3 piętrze i polski koliberek mi wleciał? na 3 piętro....w ogrodzie ich nie miałam ...ale mnie znalazł Do nowego ogrodu już kupiłam karmniki i jedzenie dla ptaków....ale jeszcze im nie dam. Muszą sobie radzić same. W zimie dostaną. I wsadzę rośliny dla ptaków.
____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
sylwia_slomc... 22:51, 16 paź 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Będzie dobrze z takim podejściem Ptaki się odwdzięczą zadbają potem o rośliny
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylszu 17:27, 17 paź 2020


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 526
Moja " brzezinka" Kilka wysokich drzew z zielonymi gałązkami tylko u góry.
Korci mnie aby tam wsadzić kilka brzóz szlachetnych. I ławeczkę postawić
____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
sylszu 17:35, 17 paź 2020


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 526
W tym miejscu będzie wrzosowisko




A tutaj paprociowisko

____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
gogo 18:01, 17 paź 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Sylwio, zrób jak radzi Sylwia z daszkiem /daszkami/ i rynnami, nawet jeśli to będzie na chwilę.
Ja mam 6 mauzerów na deszczówkę i zrobiłam od nich linię kroplującą i to działa
Myślę o dokupieniu jeszcze 3 mauzerów, w lecie będę mieć luksus

Rodos chwalę jeszcze raz


I Twój nowy raj podoba mi się coraz bardziej, zwłaszcza brzeziniak, planowane paprociowisko i wrzosowisko
A może w planach masz i hostowisko?
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
sylwia_slomc... 18:36, 17 paź 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Nie ma szans raczej na zielone gałązki niżej I powiem Ci, że w tym zagęszczeniu drzew raczej marne szanse na to, że drzewka które dosadzisz nie wystrzelą ostro w górę w poszukiwaniu słonka. Mogą być chude patyczki docelowo, a wysokie bardzo przez co łamliwe..... Obawiam się, ze lepszym rozwiązaniem będzie dosadzenie piętra średniego z krzewów i runa z bylin. Wiem, że nie takiej odpowiedzi oczekiwałaś...Ale tak mi się wydaje niestety......
Chyba żeby dosadzić dorrenbosów i mocno je ciąć jak będą w górę strzelały to chociaż białe pieńki będziesz miała, bo zieleń to nie wiem czy będzie na nich obfita....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylszu 19:58, 17 paź 2020


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 526
sylwia_slomczewska napisał(a)
Nie ma szans raczej na zielone gałązki niżej I powiem Ci, że w tym zagęszczeniu drzew raczej marne szanse na to, że drzewka które dosadzisz nie wystrzelą ostro w górę w poszukiwaniu słonka. Mogą być chude patyczki docelowo, a wysokie bardzo przez co łamliwe..... Obawiam się, ze lepszym rozwiązaniem będzie dosadzenie piętra średniego z krzewów i runa z bylin. Wiem, że nie takiej odpowiedzi oczekiwałaś...Ale tak mi się wydaje niestety......
Chyba żeby dosadzić dorrenbosów i mocno je ciąć jak będą w górę strzelały to chociaż białe pieńki będziesz miała, bo zieleń to nie wiem czy będzie na nich obfita....




Fakt. Liczyłam na inną odpowiedż .....no ale nie będę się kopać z koniem Poszukam krzaków liściastych, które tam sobie poradzą. To miejsce ma wg mnie dobre fluidy...dobrze się tam czuję. Mój nie eM wkopał tam grzybnie koźlaków i innych grzybów lubiących brzozy. Coś wymyślę A może jeszcze obok wyciąć? I dać im więcej słońca?
____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
sylwia_slomc... 21:37, 17 paź 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
No nie wiem bo żeby nie uzyskać efektu wyspy...
Chyba, że usuniesz wokół sosny, a potem dookoła, ale nie po okręgu dosadzisz luźno młodych brzózek i to nie jeden rządek tylko kilka. Wtedy by wypełniły puste miejsce z czasem, a wystopniowały zieleń niższą po obwodzie, a w środku te wysokie rodzime. No i trzeba by nadać temu kształt nie okrągły, a luźny, naturalny, można by też kilka wpuścić miedzy sosny, tak jakby się rozsypało ryż i w środku jest gęsto, a potem coraz rzadziej... Nie wiem czy zrozumiesz o co mi chodzi....
To by miało szanse

ale pamiętaj mnie zawsze żal już dorosłych dorodnych drzew wycinać bo nowe potrzebuje duuuużo czasu by takie urosnąć Decyzja Twoja, Ty wiesz co tam chcesz i co Ci się podoba
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Andrzej_ 21:55, 17 paź 2020


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
sylszu napisał(a)
Moja " brzezinka" Kilka wysokich drzew z zielonymi gałązkami tylko u góry.
Korci mnie aby tam wsadzić kilka brzóz szlachetnych. I ławeczkę postawić

Cześć! No piękne pole do popisu! Czeka Cię mnóstwo radości!
Brzóz nie dosadzałbym pomiędzy sosnami. Potrzebują dużo światła (tak jak sosny), korzenią się płytko, wyciągną z podłoża całą wilgoć i zawsze przerosną korzeniami całe podłoże, choćbyś sypała na okrągło kompost albo inną ściółkę. Przy braku światła będą też cherlawe, jak już pisała Słomeczka.
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies