Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » RODOS - trochę inaczej

Pokaż wątki Pokaż posty

RODOS - trochę inaczej

sylszu 20:39, 16 paź 2020


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 526
Stara działka. Chryzantema wsadzona w listopadzie 2019 jak juz przestała zdobic wejście do biura widok ogólny działeczki ROD
____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
sylwia_slomc... 20:40, 16 paź 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
sylszu napisał(a)



Czyli w tym roku radzisz ustalić miejsce na łąkę ( właściwie natura to już sama ustaliła i przeorać z obornikiem. Ja mam jeszcze pomysł dać ścinki tekturowe - będę mieć mnóstwo kartonów, bo zlikwidowałam swoją firmę kurierską. Na wiosnę wsiać np facelię....znów przeorać i jesienią siać już łąkowe?

Dobry plan Pokaż te brzózki i zawołaj, wtedy mi łatwiej będzie doradzić
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylszu 20:44, 16 paź 2020


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 526
I nowe nasadzenia...początek....Będzie ciężko...tam jest sam piasek. Aby wkopać jedną hortensję wybieram wiadro " ziemi" i w dolek wrzucam torf kwaśny...ale ...nie mam wyjścia. Na piasku mi nie urosną I dalsze nasadzenia. Próbuję zrobic drugie piętro lasu
____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
sylszu 20:49, 16 paź 2020


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 526
I dodatkowy problem. Oczywiście chcę studnię głębinową ale jej nie będzie bez prądu a prąd najwcześniej bedzie za rok, pomimo tego, że mam na działce 2 słupy. ....covid - taka odpowiedź Chyba muszę pomyśleć o mauzer i wodę zamawiać beczkowozem. Co o tym myślicie?
____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
sylwia_slomc... 20:51, 16 paź 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
Tak sobie myślę, że ten ogród będzie dla Ciebie wspaniałą podpowiedzią
https://www.ogrodowisko.pl/watek/7256-ogrod-w-miescie-ogrodzie?page=154
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:56, 16 paź 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
sylszu napisał(a)
I dodatkowy problem. Oczywiście chcę studnię głębinową ale jej nie będzie bez prądu a prąd najwcześniej bedzie za rok, pomimo tego, że mam na działce 2 słupy. ....covid - taka odpowiedź Chyba muszę pomyśleć o mauzer i wodę zamawiać beczkowozem. Co o tym myślicie?

A jak w tym rejonie z opadami??? Bo można by postawić na dwóch słupkach daszek z blachy, założyć rynny i zbierać deszczówkę do zbiornika. Jeśli by opadów nie brakowało to tańsze rozwiązanie niż zamawianie beczkowozuPrzy większym rozmachu można pod ten daszek na tych słupkach zamontować szeroka deskę, postawić po bokach dwie ławki( jak na budowie takie z desek i masz miejsce by siąść zjeść i jeszcze deszcz złapie( nie chodzi mi o altanę tylko o coś jak paśniki dla saren tylko zamiast kosza na sianko stolik)
coś w tym stylu tylko blat zamiast tego kosza i blacha na daszku i rynny do zbiornika
https://www.google.com/search?q=pa%C5%9Bnik+dla+saren&rlz=1C1AVFC_enPL791PL795&sxsrf=ALeKk02Pj6URLfzP6HFnNwfWMNn1eUz7BA:1602874801018&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=yCruwIUaYMbCNM%252C02hr3jIDLheloM%252C_&vet=1&usg=AI4_-kSuVp9QdsD8E8u4YvGxg4fUgC3vMg&sa=X&ved=2ahUKEwi_zoj55bnsAhWCi8MKHfOzATAQ9QF6BAgJEEQ#imgrc=yCruwIUaYMbCNM
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylszu 20:56, 16 paź 2020


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 526
Ania111 napisał(a)



Pięknie
Dziękuję. Żal mi jest się z nią rozstawać ale dwóch rajów nie ogarnę
____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
sylszu 21:04, 16 paź 2020


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 526
sylwia_slomczewska napisał(a)

A jak w tym rejonie z opadami??? Bo można by postawić na dwóch słupkach daszek z blachy, założyć rynny i zbierać deszczówkę do zbiornika. Jeśli by opadów nie brakowało to tańsze rozwiązanie niż zamawianie beczkowozuPrzy większym rozmachu można pod ten daszek na tych słupkach zamontować szeroka deskę, postawić po bokach dwie ławki( jak na budowie takie z desek i masz miejsce by siąść zjeść i jeszcze deszcz złapie( nie chodzi mi o altanę tylko o coś jak paśniki dla saren tylko zamiast kosza na sianko stolik)






Opady jak wszędzie....teraz tydzień pada a latem susza. Mam w tej chwili tam przyczepkę na pobyty i noclegi wiosną, dla sprzętów chcę zrobić magazynek od strony zaplecza i przykryję go dachem ale to wszystko mało Wsypuję hydrożel i perlit ale to jest super rozwiązanie na 100 m a nie na stałe......wrrrr jestem zła. Bo mam pieniądze przygotowane na studnię .... Robienie studni wiadrowej chyba bez sensu jest. Studniarz mnie wyśmiał.
____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
sylwia_slomc... 21:08, 16 paź 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
Pewnie źródła głęboko, a jak piach to i kopanie nie łatwe bo się osypuje....
Może się do wiosny odmieni.....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylszu 21:09, 16 paź 2020


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 526
sylwia_slomczewska napisał(a)
Tak sobie myślę, że ten ogród będzie dla Ciebie wspaniałą podpowiedzią
https://www.ogrodowisko.pl/watek/7256-ogrod-w-miescie-ogrodzie?page=154





JEŻU mój cudowny.....toż to to !!!!!! Nie wierzę. A ze mnie na FB się nabijali, że ja chcę hortensje i inne pod drzewami wsadzić !! A tam nawet róże są !!!! Dziękuję. Sylwia - jesteś boska.
____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies