Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » O....!

Pokaż wątki Pokaż posty

O....!

Mala_Mi 08:57, 04 paź 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
A i taką kanię by sie zjadło
Jako dzieci jak bawiliśmy sie to robiliśmy z nich parasole.. a potem brało sie taki kapelusz na żelazny blat pieca, posoliło i jedliśmy... Już jako dzieci byliśmy nauczeni, jak wygląda kania.. i nikomu z dorosłych nie przyszło przez myśl, że urwiemy co innego.. Ale do takeigo smażenia były i tak smaczniejsze surojeżki (chyba to sie popularnie nazywa gołąbki) i rydze
Teraz wolę kanie smażone jak kotlety...
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Milka 09:58, 04 paź 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Marzenko, tak naprawdę to nie wiem, czy śmiać sie czy płakac, że w naszym kraju, XXI wiek, dopiero robia drogę, podatki chca od razu i nie ma zmiłuj się, ale cieszę się, że ty na tym skorzystasz
co do trzciny, przytnij nisko nad ziemią i okryj, wyjatkowo akurat je ścinamy jesienią
paluch lepiej, ale ogranicza moje działania, pozdrawiam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
barbara_kraj... 17:14, 04 paź 2013


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Zdjęcia z kaniami śliczne, szczególnie to pierwsze z 'resztą' w tle
A nowa droga przynajmniej zdrowie i nerwy zachowa

____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
AgnieszkaW 18:16, 04 paź 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
irena_milek napisał(a)
Marzenko, tak naprawdę to nie wiem, czy śmiać sie czy płakac, że w naszym kraju, XXI wiek, dopiero robia drogę, podatki chca od razu i nie ma zmiłuj się, ale cieszę się, że ty na tym skorzystasz
co do trzciny, przytnij nisko nad ziemią i okryj, wyjatkowo akurat je ścinamy jesienią
paluch lepiej, ale ogranicza moje działania, pozdrawiam[/quote





Irenko, z tego, co czytam, to Marzenka sama finansuje tę drogę
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
eliza3 18:25, 04 paź 2013


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Uwielbiam kanie, jadłam w tym roku

Czy Twój "słup" ma jeszcze liście? Czy zdążył się wybarwić przed mrozem? Zauważyłam, że mój lichy winobluszcz stracił wszystkie liście po przymrozku, nawet się nie nacieszyłam kolorkiem

Widziałam drogę, szacun...
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
Milka 18:42, 04 paź 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
AgnieszkaW napisał(a)

no to juz koniec świata!!
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Debra 19:45, 04 paź 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
marzena napisał(a)

Debra, no, lubię ograniczone ryzyko co do tych kani, byłam jednak pewna po edukacji internetowej, przecież wiem, że wątrobę mam jedną , szczawiki trójkątne też polubiłam , mam nadzieję, że w końcu będzie ta droga, oczywiście na miarę naszych możliwości


Marzeno, ja się domyślam, że byłaś pewna
Inaczej pewnie jednak byś tych kani nie zużyła kulinarnie.
Co do drogi - ta z czarnym dywanem robi wrażenie

Ale ja czegoś no doczytałam i nie rozumiem, za co przepraszam - ta droga, to na Wasz własny koszt ???
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
marzena 00:06, 05 paź 2013


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Dziewczyny, dzięki za Wasze miłe odwiedziny
no tak, ta droga musiała wreszcie powstać ( w miejsce polnej) , bo z dojazdem lub nawet dojściem ( zima) było mnóstwo problemów...

no tak, to my jesteśmy inwestorami, projektantami i nawet częściowo wykonawcami ( np położenie i umocowanie włókniny), nie chcę już nawet wspominać o pismach do gminy, ich odpowiedziach itp
w koncu przywieźli nam małą kupkę kamieni...
zamiast ogrodem i domem zajmujemy się teraz drogą...


w poniedziałek dalsze roboty...
a jutro idę do ogrodu
____________________
marzena O....!
zbigniew_gazda 08:16, 05 paź 2013


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11156
Marzenko dzięki za odwiedziny u mnie. Zastanawiam się po co ta włóknina jest na drodze. Ktoś tu już zadał pytanie czy ona będzie utwardzona i pokryta asfaltem?
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Mala_Mi 08:29, 05 paź 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Zbysiu, u Marzenki glina, i jak nie da włókniny to cały kamień zostanie wciągnięty/wessany w glinę i znów będą koleiny.. to tak wtedy studnia bez dna ...
Geowłóknina pełni rolę separatora pomiędzy gruntem rodzimym, a warstwami wierzchnimi
Sorki Marzenka, że za Ciebie odpowiadam
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies