Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » O....!

Pokaż wątki Pokaż posty

O....!

zbigniew_gazda 08:34, 05 paź 2013


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11136
asc napisał(a)
Zbysiu, u Marzenki glina, i jak nie da włókniny to cały kamień zostanie wciągnięty/wessany w glinę i znów będą koleiny.. to tak wtedy studnia bez dna ...
Geowłóknina pełni rolę separatora pomiędzy gruntem rodzimym, a warstwami wierzchnimi
Sorki Marzenka, że za Ciebie odpowiadam


Ok tylko gdyby było wykopane wgłębienie na szerokości drogi na głębokość np. 40 cm, wtedy włóknina a na to kamień to tak- jest filtracja.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
agniecha973 09:37, 05 paź 2013


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
U mnie kanie rosną w ogrodzie na polance przy sosnach. Od 3 lat studiuję o nich w internecie i wiem na pewno, że to kanie, ale jeszcze nie miałam odwagi spróbować. Ostatnio koleżanka je zobaczyła i powiedziała, że jada kanie i nie ma żadnych wątpliwości. Zebrała, zjadła, dzwoniła, że żyje Będę jeść i ja Moje identycznie wyglądają. W tym stadium rozwoju ciężko je pomylić z muchomorem. Zatrucia dotyczą pewnie spożycia jeszcze dobrze niewykszałconych kapeluszy, gdy jeszcze niedokładnie widać co to jest.
Drzewa masz piękne. Co to za biała róża okrywowa?
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
GorAna 12:36, 05 paź 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 15846
marzena napisał(a)
Dziewczyny, dzięki za Wasze miłe odwiedziny
no tak, ta droga musiała wreszcie powstać ( w miejsce polnej) , bo z dojazdem lub nawet dojściem ( zima) było mnóstwo problemów...

no tak, to my jesteśmy inwestorami, projektantami i nawet częściowo wykonawcami ( np położenie i umocowanie włókniny), nie chcę już nawet wspominać o pismach do gminy, ich odpowiedziach itp
w koncu przywieźli nam małą kupkę kamieni...
zamiast ogrodem i domem zajmujemy się teraz drogą...


w poniedziałek dalsze roboty...
a jutro idę do ogrodu [/quote


No już teraz rozumiem czemu w Wąchocku asfalt zwijają...mają pod nim włókninę


Tak na poważnie to tragedia, żeby drogę publiczną samemu robić....nie ma to jak być w Uni Europejskiej....na setki kilometrów ścieżek rowerowych jest kasa......ciekawe, czy tam też muszą sobie drogi sami robić?
Podziwiam samozaparcie i pracowitość
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Urszulla 19:07, 05 paź 2013


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
zaglądam a tutaj walec drogowy by się przydał
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Mala_Mi 19:23, 05 paź 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Zbyszek masz rację..... ale widziałam drogi typu nasyp... a poza tym większość drogi u Marzenki jest i tak w jarze.. na foto tego nie widać.. wiec pogłębianie istniejącego zagłębienia jest niepotrzebnym kosztem.. ale ja nie drogowiec i się nie znam, mam tylko podstawy po studiach i to takie bardzo oględne
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Bogdzia 21:30, 05 paź 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Nie wiedziałam ze drogęe budujesz , ja też przez to przechodziłam , Gmina powiedziała ze może jedynie samochód do przewozu tłucznia dac. Jak się złożyliśmy na ten tuczeń z sąsiadami to trzeba było jeszcze awantury urządzac bo oszukiwali na ilości przywiezionych samochodów .Po latach jednak zrobili asfalt.Pozdrawiam Marzenko i zdąż z tą drogą przed zimą.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
marzena 22:40, 05 paź 2013


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
witam Was
Zbysiu, Ania bardzo ładnie wszystko wyjaśniła (też była i widziała ), o to wlaśnie chodzi aby w tę glinę nic nie wpadało, wcześniej musieliśmy też nawieźć mnostwo wywrotek ziemi aby wyrównać ten jar/koleiny ktore od lat sie wytworzyły...a potem ta przywieziona ziemia była przez spychacz wyrównywana ( to pokazałam) a potem ubijana przez kilka godzin ( tak więc Urszulko walec był...)
o, ten...

GorAna, nam wyjaśnili, że to nie droga gminna, więc nie będą jej utwardzać/wykonywać
Bogdziu, nasi sąsiedzi będą z niej korzystać, ale nikt nie partycypuje w kosztach...
zdecydowaliśmy się sami na to i tyle...
będą jeszcze przywiezione kamienie ( tzw kliniec) i też ubite , bagatela, na 300m i zrobiona fosa...
____________________
marzena O....!
marzena 22:54, 05 paź 2013


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Agnieszko, ta biała okrywowa to White Cover, pachnie bardzo delikatnie i przyjemnie

Eliza, tak, mój winobluszcz na słupie ma jeszcze mnóstwo liści, właśnie sie przebarwiają ( ale u mnie nie było przymrozkow) i te dwie 'nogi' są już od kilku lat pokryte gestwiną zdrewniałych pędów
tak wyglądało to dzisiaj...

____________________
marzena O....!
kaisog1 23:00, 05 paź 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Marzenko współczuję drogi.... my tez mamy problem........... sąsiadów dwóch ale nikt drogą zająć sie nie chce bo w zasadzie tylko my tam jeździmy najczęściej. W zeszłym roku Teść wydał pare setek na jej równanie, potem juz "grubiej" było bo tłucznia nawieźliśmy ale tylko na najgorszy kawałek.....
To tak zawsze jest..... każdy chce korzystać -nikt płacić....
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
mira 23:03, 05 paź 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
nie mogę się doczekać tych widoków w realu - w środę 20 st hehe
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies