Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku emerytki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku emerytki

Adela 12:38, 02 lip 2018


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Grażynko, zajrzyj do mnie na moment. Umieściłam zdjęcie z jałowcem, którego myślałam wyciąć. Co byś z nim zrobiła?
____________________
Ela - Moja ostoja
gogo 21:17, 02 lip 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Elu, wydaje mi się, że ten gatunek jałowca nadaje się na" ramiona z kulkami lub łapkami ". Zacznij od dołu i z tyłu rozeznanie jak idą gałęzie. Wytnij na pierwszej wybranej, zaczynając od pnia wycinać trochę gałązek, pewnie suchych. Tak możesz iść naokoło pnia i kolejno w górę. wstępnie prześwietlisz iglak przy pniu, z zewnątrz nie powinno być widać, że coś cięłaś. To prześwietlenie da Ci możliwość zobaczenia głównych gałęzi i wybrania tych które zostawisz. Najlepiej do tego nadają się trochę odgięte w dół. Nawet jeśli się rozmyślisz i nie będziesz dalej ciąć, takie usunięcie suszu tylko dobrze zrobi iglakowi. Na początek tyle, siedzę przy komputerze i na bieżąco mogę dalej podpowiadać.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Adela 21:45, 02 lip 2018


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Kopia z mojego wątku:

Grażynko, poczytałam u Ciebie. Gałęzie tego jałowca idą pod dużym kątem do góry. W tym roku na wiosnę wyszczupliłam go, przycinając wokół gałęzie. Jeśli o takiej samej formie z poduchami myślimy, to nie wydaje się mi, żeby ten gatunek się do takiego cięcia nadawał. Łuski są bardzo ościste, nieprzyjemne w dotyku.
____________________
Ela - Moja ostoja
gogo 22:22, 02 lip 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Aniu, no trochę masz areału, ja mając tyle miejsca zrobiłabym ogród iglakowy. Wytyczyłabym wijące się ścieżki, wzdłuż których posadziłabym dość gęsto nieduże iglaki, Byłoby prawie bezobsługowo, pod iglakami nie rosną chwasty, a jest zielono cały rok.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
gogo 22:58, 02 lip 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Wstawiam zdjęcia ciętego iglaka.

przed

po
A taki "ptaszek" zagościł wśród roślin, dzieło znajomej.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
basia3012 23:37, 02 lip 2018


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9452
Grażynko, o powojnikach napisałam Ci na moim wątku. Jeszcze dodam, że Basia- gobasia ma przepiękne powojniki, też viticella. Akurat ona ma Polish Spirit, bardzo bujnie kwitnący(ja też mam ich kilka). Zobacz na wątku Gożdzikowa wiejski ogród. Próbowałam skopiować adres ale chyba coś nie wyszło. Pozdrawiam serdecznie. Dobrej nocy.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/6321-gozdzikowa-wiejski-ogrod
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 23:38, 02 lip 2018


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9452
Ptaszek cudny. Znajoma ma talent. Gratuluję .
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
anabuko1 07:16, 03 lip 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
gogo napisał(a)
Aniu, no trochę masz areału, ja mając tyle miejsca zrobiłabym ogród iglakowy. Wytyczyłabym wijące się ścieżki, wzdłuż których posadziłabym dość gęsto nieduże iglaki, Byłoby prawie bezobsługowo, pod iglakami nie rosną chwasty, a jest zielono cały rok.

Planuję zrobić sad.I ławeczkę na końcu z widokiem przestrzennym.
a co dalej będzie zobaczymy.

A gdzie masz tego mikołajka ??
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 07:47, 03 lip 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Znalazłam
gogo napisał(a)


mikołajek Jade Frost



To jeszcze nie jak będę gałązki kwitostanów takie suche bardziej.
On z liści jest ciekawy.mój ma małe płaskie liski.
a ten tez się tak rozsiewa ??
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
gogo 13:00, 03 lip 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Basiu, dziękuję za informacje o powojnikach, biorę się za czytanie w wymienionych przez Ciebie wątkach.
Aniu, ten mikołajek to Jade Frost. W ubiegłym roku miał jeden pęd, w tym roku 6. Jesienią spróbuję go podzielić. Iberyjski to ten drugi, ma zupełnie inne liście.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies