Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki grabów, grab - Carpinus

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki grabów, grab - Carpinus

16:05, 02 lip 2023
10:47, 04 lip 2023
Dzień dobry.

Czy jest możliwość ustalic co to za choroba na liściach graba? i jak to zwalczyć - jaki środek?

Z góry dziękuje


17:43, 28 lip 2023
Jak widać w tym roku to jakieś szaleństwo z chorobami roślin nasz piękny zielony grab przemienił się w to co na zdjęciach... już nie wiem co robić, psikalam już Mospilanem, Syllitem, teraz kupiłam Proplant :/ ręce opadają.
Może ktoś pomoże?



08:23, 31 lip 2023
Cześć. Czy ktoś z Państwa może mi potwierdzić czy to pordzewiacz grabowy?
Na wielu grabach mam problem ze spowolnionym wzrostem, zmianą koloru na brąz i pogryzionymi liśćmi. Czy typowe opryski przeciwko pordzewiaczowi powinny wystarczyć? (LambdaCe Z 050 CS, Karate Zeon 050 CS, KUNG-FU 050 CS). Dziękuję za wskazówki.

14:38, 27 sie 2023
Dzień dobry!

u mnie bardzo podobny widok, było podejrzenie przędziorka, ok dwa tyodnie temu został więc cały żywopłot wypsikany, nowe pędy puszcza zielone i ładne. Czy to mogła być trafna diagnoza?

Liście mu żółkną, pojawiają się dziwne brązowe plamki, pojedyncze liście całkiem zbrązowiały i się zawineły (jak na jesień)


Martucha00 napisał(a)
Jak widać w tym roku to jakieś szaleństwo z chorobami roślin nasz piękny zielony grab przemienił się w to co na zdjęciach... już nie wiem co robić, psikalam już Mospilanem, Syllitem, teraz kupiłam Proplant :/ ręce opadają.
Może ktoś pomoże?


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies