Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mokradło... i mój ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mokradło... i mój ogród

MalgosiaW 07:30, 29 maj 2019


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
paradas napisał(a)
Piękny kolaż tworzą te rododendrony
Ach te moje ukochane hortensje ogrodowe w pierwszym poście, uwielbiam niebieskie! Zakwaszasz podłoże jakoś?
Pozdrawiam.


Te ze zdjęcia na początku wątku nic nie dostały. Bo to był trudny rok, powrót do pracy po rodzicielskim, mały brzdąc itp. W tym roku już raz podlałam biohumusem (wszystko lałam) i raz dostały nawozu do niebieskiej hortensji. Chcę zobaczyć różnicę Na razie ładnie się zabierają, mimo iż "ukradłam" z nich już 5 zaszczepek
MalgosiaW 07:39, 29 maj 2019


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
agata19762 napisał(a)
Witaj Gosiu
Przeszłam od początku cały wątek.
Trójka dzieci i tyle prac ogarniętych szacun!!!
Ile Ty masz róż jestem w szoku....

Fajnie się kupuje i sadzi nawet duuuuże ilości.
Ale pielęgnacja na bieżąco jest czasochłonna...plewienie, przycinanie,formowanie walka z chorobami i szpecielami to też nie lada wyzwanie.
Z której częsci pokarpackiego jesteś ?
jaki duży masz ogród ?


Agatko dziękuję. No jest tego troszkę. Musze listę różaną uaktualnić. Bo coś doszło, coś poszło Zgadzam się fajnie się robi zwłaszcza duże zakupy i sadzi jak tylko jest miejsce i nie trzeba wprowadzać zmian. Bo ciągłe przesadzanie zajmuje mi dużo czasu i zawalam z pielęgnacją. W tym roku za nowinkę uważam skarpę. Cześć zrobiona, reszta na razie w budowie tu stoję na skarpie i próbuję złapać równowagę: czekam aż się rozrosną trawska


Moja działka ma 20 ar czyli jak się nie mylę 2 000 [m²] Nie dużo, ale na dzień dzisiejszy dla nas wystarczy. Trochę brakuje mi dużych drzew ozdobnych, ale wybrałam mini sad i warzywniak. Coś kosztem czegoś. Reszta na priv.
MalgosiaW 07:52, 29 maj 2019


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Białobok trochę zmarnowany. Coś go podjadło

MalgosiaW 07:53, 29 maj 2019


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Tu nowa rabatka z małymi hortensjami i kulkami co kulek nie przypominają
MalgosiaW 07:56, 29 maj 2019


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
I na koniec


Niestety z racji przebudowy trampolina w tym roku jest w innym miejscu i zasłania nową różankę.
Aneta1309 09:06, 29 maj 2019


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Kulki staną się kulkami szybciej niż myślisz, u mnie większość kulek właśnie tak wyglądało na początku a teraz trzeba je ograniczać, bo się duszą na rabatach.
Czerwiec za pasem u mnie miesiąc cięcia w ogrodzie.
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
MalgosiaW 11:43, 29 maj 2019


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Dziękuję Anetko. Mam nadzieję. Przyzwyczaiłam się do buszu pod catalpami, bo dawniej rosły tam okrywowe róże. A teraz tam łyso. U mnie też cięcie w czerwcu. Najpierw żywopłot grabowy, potem bukszpan. I muszę zastanowić się co zrobić z różami. W zeszłym roku w czerwcu miałam plagę ogrodnicy niszczylistki.
Kasia_CS 14:36, 29 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
MalgosiaW napisał(a)

W tym roku za nowinkę uważam skarpę. Cześć zrobiona, reszta na razie w budowie tu stoję na skarpie i próbuję złapać równowagę: czekam aż się rozrosną trawska




Podoba mi się Twój pomysł na skarpę, fajnie będą wyglądać piętrowo te brązowe trawki. Kosodrzewinie poduchy masz wielkie, wow!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
MalgosiaW 18:02, 30 maj 2019


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Kasiu bardzo lubię sosny Już ograniczam ich wzrost. Jałowce rosnące na skarpie co roku uszkadza mi jakaś burza. Muszę je wtedy obwiązać sznurkiem. Jakoś jeszcze dają radę.

Na dzień dziecka zrobiłam sobie prezent
agata19762 23:01, 30 maj 2019


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Najlepsze prezenty są właśnie takie
Pozdrawiam
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies