Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mokradło... i mój ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mokradło... i mój ogród

MalgosiaW 12:58, 04 cze 2019


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Na odmianę:
Pierwsza co zakwitła i nie była to Pastella



Nowa12 13:14, 04 cze 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Teraz to widać wszystko pięknie w całej okazałości .
Wysokość i kąt skarpy chyba masz podobny do mojej. Jak ci się rozrosną trawki to będzie pięknie. Kosodrzewina to jakaś konkretna odmiana?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
MalgosiaW 13:14, 04 cze 2019


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Może jeszcze taka jedna, którą nie lubię
MalgosiaW 13:22, 04 cze 2019


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Nowa12 napisał(a)
Teraz to widać wszystko pięknie w całej okazałości .
Wysokość i kąt skarpy chyba masz podobny do mojej. Jak ci się rozrosną trawki to będzie pięknie. Kosodrzewina to jakaś konkretna odmiana?


Kosodrzewiny, sosenki szczepione na pniu. Muszę dziś odszukać nazwy, bo sadzone przed ogrodowiskiem, jeszcze nie notowałam wtedy Jedna to na pewno sosna: winter gold

A z góry:



Na ostatnich zdjęciach kostrzewa sina. Ledwie ją widać. Jak się nie sprawdzi to wymienię na seslerię. Berberysy zostają, bo nie wiem gdzie je przesadzić i tak bardziej kolorowo jest
Nowa12 13:40, 04 cze 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Takie czerwone berberysowe kulki dobrze wyglądają na Twoim skalniaku. Też bym ich nie przesadzała. Kostrzewa sina się na pewno sprawdzi w takim miejscu i rozrasta się w szybkim tempie.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Zakrecona 13:43, 04 cze 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Pięknie róża zakwitła, a skarpę obsadziłaś na bogato trawkami, tylko czekać aż nabiorą masy
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
MalgosiaW 07:21, 05 cze 2019


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Ktoś wie co mi pogryzło hortensje?



Robię gnojówkę z wrotycza. Może pomoże?



Nie znalazłam winowajcy
Na szczęście na nowych przyrostach nie ma śladów

mirkaka 08:15, 05 cze 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
Lawenda w kamieniach będzie dobrze się czuła, u mnie najlepiej rosną samosiejki w kostce Hortensje pewnie ślimaki jedzą, posyp granulki w jej nóżki.
Jaką budowę prowadzisz ?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
MalgosiaW 08:33, 05 cze 2019


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
mirkaka napisał(a)
Lawenda w kamieniach będzie dobrze się czuła, u mnie najlepiej rosną samosiejki w kostce Hortensje pewnie ślimaki jedzą, posyp granulki w jej nóżki.
Jaką budowę prowadzisz ?

Też widzę różnicę, lawenda na nowej różance, jest za mokro, gnije. Jeszcze jest szansa jak róże się rozrosną. Jak nie będę musiała ją z tamtąd zabrać. Na skarpie super: sucho i lawenda ładnie rośnie.

Ach te ślimaki, też o nich myślałam. Ale nigdy nie wcinały u mnie hortensji..

Hymmm. Powiedzmy, że mam za ciasno w domu a nie lubię swojego tarasu. Mają tam być wielkie okna, z widokiem na różankę Jeszcze nie wiem czy będzie tam salon czy jadalnia? To wyjdzie w praniu
Nowa12 09:11, 05 cze 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
MalgosiaW napisał(a)

Też widzę różnicę, lawenda na nowej różance, jest za mokro, gnije. Jeszcze jest szansa jak róże się rozrosną. Jak nie będę musiała ją z tamtąd zabrać. Na skarpie super: sucho i lawenda ładnie rośnie.

Ach te ślimaki, też o nich myślałam. Ale nigdy nie wcinały u mnie hortensji..

Hymmm. Powiedzmy, że mam za ciasno w domu a nie lubię swojego tarasu. Mają tam być wielkie okna, z widokiem na różankę Jeszcze nie wiem czy będzie tam salon czy jadalnia? To wyjdzie w praniu


U mnie ślimaki pierwsze co wcinają to właśnie hortensje . Jak zobaczyłam ile ich siedzi na jednej to zrobiłam wokół kółeczka z granulek.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies