Gdzie jesteś » Forum » Wrzosowate » Różaneczniki - sadzenie i pielęgnacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Różaneczniki - sadzenie i pielęgnacja

Toszka 16:57, 07 sie 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Wyraznie widac brak wody, swiadcza o tym podgiete liscie i brak zawiazania pakow kwiatowych.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Micola 17:22, 13 sie 2015

Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 11
Hmm, nawadniany jest regularnie. Także wydaje mi się że to coś innego.
____________________
http://naturalgarden.pl/
Mazan 17:35, 13 sie 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Micola

Podtrzymam stwierdzenie Toszki, ale z małą poprawką. Daje się zauważyć, że rośliny mogą być nawet przelane lecz suche powietrze przy upalnych temperaturach wywołuje podobny efekt tylko - jak na rośliny - bardzo szybko się ujawniający.
Czasem można obejrzeć film, w którym charakterystycznym jest, że po powrocie do domu aktor bierze tryskawkę i zamgławia powietrze wokół roślin. Właśnie taka sytuacja występuje gdy jest przesuszone powietrze.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Gardenarium 20:58, 16 sie 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
katarzyna_bukowska napisał(a)
Witam.
Kilka dni temu zauważyłam na swoich rododendronach kwiaty - wiosną już raz zakwitł. A wczoraj znalazłam kwiat na azalii - oczywiście wiosną też kwitła.A u mojej mamy zakwitła ponownie magnolia.
Czy u kogoś takie cuda też się dzieją?
Trochę mnie to martwi....
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Iwcia 20:58, 16 sie 2015

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
To normalne, niektóre gatunki powtarzają kwitnienie.
____________________
Mój przyszły ogród
Gardenarium 20:58, 16 sie 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
U mnie kwitnie R. Ceunningham's White i to jest u niego normalne. Nie musi martwić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
caletto 00:23, 18 sie 2015

Dołączył: 08 kwi 2015
Posty: 21
Bardzo prosze o pomoc, cos sie dzieje z moim różanecznikiem ktory rośnie w donicy. Przez cały sezon bylo wszystko ok, ladnie sie rozwijał, miał przyrosty, od kilku dni liście zaczeły pokładać się a niektóre z nich skręcają się. Co mu jest ?
Na zdjęciach widać kolegę ktory rosnie w donicy obok i z nim wszystko jest ok. Sa regularnie podlewane i zasilane nawozem dla rododendronow zgodnie z ulotka.








Toszka 09:34, 18 sie 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Patrz posty wyżej, odpowiedź na pytanie Micoli
Dodatkowo moja uwaga - rododendron ma płytki i szeroki system korzeniowy. Dobrze by było zmienić donice na adekwatne do potrzeb rośliny.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
caletto 10:39, 18 sie 2015

Dołączył: 08 kwi 2015
Posty: 21
Toszka dzieki ! Myslalem zeby przezimowac je w donicy w chlodnym pomieszczeniu i wiosna wysadzic do gruntu ale moze lepiej zrobic to teraz ? Tylko czy czekac na chlodniejsze dni czy posadzic juz ?
Toszka 19:37, 18 sie 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Już jest chłodniej, ale suchoooo (u ciebie też?)
Możesz i we wrześniu lub październiku. W gruncie, regularnie podlewane zimą mają szanse przetrwać bez szwanku. W donicy raczej marnie
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies