Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka

emka 21:44, 08 lut 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
a wiesz może gdzie w Łodzi dostanę ładne i niekoniecznie najdroższe donice zewnętrzne? szukam czegoś na schody
____________________
Zielonym do góry
renatamama3 21:55, 08 lut 2013


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Też zamówiłam u tego pana roślinki ,bodziszki,funkie,zawilce i białą piwonię .
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
popcorn 22:38, 08 lut 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ławeczka z alle, po przedpłacie Tu mnie nie zrobili Aniu jabłonka sama dźwiga - to bambusy, lekkie są.
Chociaż może na tamtej fotce to były jeszcze zwykłe patyki? Też był taki etap

Emka - o donicach nic nie wiem... moje kupowałam na bazarku, co czwartek są tzw wystawki - różne badziewie z Niemiec przywożone, donic do wyboru do koloru Przyjedź, wybierzemy się kiedyś

Renatko - teraz zamawiałaś? Jakoś ta wysyłka od kwietnia mnie nie rajcuje

dobrej nocy!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 12:00, 09 lut 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Kupiłam sobie dzisiaj nasionka grochu zielonego (tylko 4 paczki, musi tyle wystarczyć i karłowej fasoli fioletowostrąkowej. Mam tyczną, ale jakaś łykowata jest, a ta podobno bezłykowa - zobaczymy!
Porozmawiałam też z jakimś dziadkiem-działkowcem przy wieszaku z nasionkami, namówiłam go na dynię makaronową i buraki liściowe Stwierdził że czuć wiosnę w powietrzu Nie wiem tylko czy przy tych nasionach, czy w ogóle??

Wstąpiłam też do skupu złomu. Oddałam trochę puszek po pepsi (mój pierwszy raz! dostałam 1,7 zł
i obeszłam całość w poszukiwaniu materiału na podwyższone rabaty. W sumie jedną czy dwie udałoby się złożyć z blachy która była dostępna. Tylko muszę znaleźć teraz kogoś, kto umie spawać zardzewiałą blachę
Ciężko myślałam też nad bębnami od pralek - po 5 zł/sztuka, były dwie. Ale nie chcę sobie zamienić podwórka w wysypisko... takie jak Danusia wkleiła podwyższone rabaty umocnione blachą chcę:




oczywiście w środku warzywa a nie kwiatki
____________________
Mój nowy ogródek
renatamama3 13:11, 09 lut 2013


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Karola ,zamówiłam chyba w środę jeszcze nie płaciłam,też wolałabym wcześniej no ale cóż jak mus to mus ,poprostu u mnie brak tylu gatunków bodziszków i ciężko o białą piwonię.Dokupię jeszcze chyba jeżówek.
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
popcorn 21:12, 09 lut 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Renatko ja poczekam, jeszcze 2 m-ce, może po drodze kupię gdzieś ciemierniki i jarzmiankę. Bo u tego gościa jak naklikam - bo taaaki ma wybór - to potem jak nic u sąsiada będę musiała sadzić, bo naprawdę u mnie już miejsca brak Zobaczymy co po zimie wypadnie

pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
bacowa 02:01, 10 lut 2013


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Karola ,ciemierniki są w Biedronce ,mój M wczoraj kupił 5 szt.z wyprzedaży
przecenili z 9.99 na 5.99 .

Fajne te podwyższone rabaty , właśnie takie będę robić na wiosnę dla ziół tylko obudowane starą cegłą .
Nawet nie pomyślałam że siedzisko na skraju tych rabat można zrobić ,no fajny pomysł ,super
pozdrawiam E
popcorn 10:07, 10 lut 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hej Ewo!
ja chcę takie z blachy metalowej, bez dna, jak mi się znudzi albo potrzebny będzie większy trawnik to łatwo rozebrać - przestawić po prostu. Z cegłami duużo gorzej... przestawienie bez demolki niemożliwe... i zrobić musiałby mieć kto, a mój M ma dwie lewe ręce do takich prac...
Ale Twój nie, no i Ty masz przestrzeń! Pochwal się jak Wam wyszło, proszę!

Siedzisko super sprawa, też sobie takie zafunduję, bo M wymyślił że jakby się przewrócić o tę blachę to głowę można rozbić... a że na skraju trawnika taką rabatę planuję, to nie bez racji... więc będzie siedzisko
Muszę pojechać do składu metali - jest taki u nas, może jutro? Może mi pan potnie nową blachę i zespawa od razu - i to najlepiej u mnie na działce, bo chcę donicę 1,2x4,5-5m...

dzięki za cynka nt biedronkowych ciemierników! Wybiorę się, może jeszcze będą??
____________________
Mój nowy ogródek
bacowa 11:00, 10 lut 2013


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Jak tylko na wiosnę zrobimy te rabaty to się pochwalę .

Wiesz, po przeczytaniu Twjego postu ,uświadomiłam sobie że mam nie chwaląc się b.zdolnego manualnie M.
Jakoś uważałam za naturalne że "chłop " koło domu to musi umieć wszystko zrobić , okazuje się że wcale nie koniecznie

E
popcorn 11:33, 10 lut 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hej Ewo!
no niestety, mój może by i umiał, ale wszelkie tego typu prace robi baaardzo niechętnie zazdroszczę, gdy M umie i CHCE!! Mój ewentualnie w elektrykę może się bawić... chociaż nie do końca, kupiłam rok temu pasujący plafon i nie wisi, bo ten który jest "nie jest zły" i "co od niego chcesz"...

Rabaty mówi że mi zbije, ale z drewna. A drewnianych nie chcę - chyba że nie uda mi się z tymi metalowymi...
Wróciłam właśnie z biedrony, u nas ciemierniki niestety nie przecenione. Ale sporo ich, może jutro? Zadzwonię sobie do nich i ewentualnie wstąpię po drodze z przedszkola z Młodą, po południu.
Po drodze minęłam hurtownię stali, wiem jaki adres, zaraz sobie wygooglam telefon i jutro będę wiedziała co i jak Arkusze blachy i przeróżne mniej lub bardziej zardzewiałe stalowe elementy było widać. Więc miejsce dobre. Byle cięli na wymiar i może nawet chcieli zespawać?

M nie jest taki zły, zaproponował że spawarkę może kupić i mi zrobić jakby co więc nie jest źle
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies