Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Okno na ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Okno na ogród

HannaR 22:00, 27 kwi 2021


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Martka napisał(a)
Haniu, witaj, trafiłam do Ciebie przez kalinę Kilimanjaro, na którą namawia mnie Mary zaglądam, a tu pięknie skomponowane i soczyste widoki w dodatku działka nowa. Świetnie Twój styl opisałaś, minimalistycznie i na bogato podpisuję się, też tak bardzo lubię! czekam na wiosenne zdjęcia i pozdrawiam

Witaj u mnie.
Kalinę Kilimanjaro bardzo polecam. Pięknie i długo kwitnie i na jesieni powtarza kwitnienie, choć nie tak obficie.
Jak zwykle na wiosnę trochę przesadzam, ale z każdym rokiem coraz więcej rabat wydaje się już być docelowymi. Zdjęć w tym roku jeszcze nie robiłam. Zrobię, jak ogród ruszy.

Na nowej działce będzie więcej pracy niż przewidywałam. Jest tam wysoki poziom wody gruntowej i na części glina ( ). Mam tam w planie urządzić ogród naturalistyczny. Na razie jest tam tak:

____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 22:01, 27 kwi 2021


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Na nowej działce chciałam mieć dużo traw i bylin. Taki ogród naturalistyczno-preriowy. Ale jak zrobić ogród preriowy na glinie???
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 22:08, 27 kwi 2021


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Helen napisał(a)
Haniu, pokaż co tam u Ciebie? Czy raczej działasz w nowym obszarach?

Działam i tu i tam - o ile pogoda i czas pozwalają.
W nowym ogrodzie zrobiłam kostkę pod domek narzędziowy. Sadzenie roślin musi poczekać, aż zrobię drenaże i przerobię glinę na coś, w czym można sadzić rośliny.


____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 22:13, 27 kwi 2021


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Kamcia napisał(a)
Ja też ostatnio dużo myślę o drzewach w ogrodzie. Niestety poza magnolia, która jest poki co krzakiem, nie mam żadnego drzewa. Brzozy Doorembosy też mi się podobają. Będę śledzić Twoj wątek i obserwować co postanowiłaś.

W zeszłym roku w starym ogrodzie posadziłam klon ginnala i grujecznik. Właśnie puszczają listki. Ciekawa jestem jak będzie z nimi wyglądał ogród.


____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Martka 22:22, 27 kwi 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Haniu, klon ginnala rozważałam, jeśli wypadnie mi palmowy atropurpureum to będzie ten właśnie, jestem ciekawa jego faz rozwoju, będę zaglądać na zdjęcia. A nowa działka - tylko puszczać wodze fantazji, a potem działać
kaz742011 21:11, 28 kwi 2021


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Hej Haniu, przyszłam podziękować za rady w sprawie chwastów w trawniku .
Przejrzałam kilka stron twojego wątku i tak sobie myślę, że ja chyba nigdy u Ciebie nie byłam. Muszę nadrobić .
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
HannaR 15:01, 29 kwi 2021


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Witaj u mnie. .
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
eVka 17:19, 22 maj 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
A mnie ominęła wiadomość o nowej działce albo mam sklerozę. Super teren, kibicuję, glina lepsza niż pasek, po dodaniu próchniczej ziemi np kompostu z kompostowni będzie idealnie.
____________________
HannaR 22:20, 22 maj 2021


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Ano walczę z nową działką. Zrobiłam odwodnienie terenu, więc woda już nie stoi. Teraz tylko sadzić, sadzić i jeszcze raz sadzić. Zajęcia mam na lata.
9
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 22:33, 22 maj 2021


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
A w starym ogrodzie wreszcie wiosna.


____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies