Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Okno na ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Okno na ogród

wiola_14 14:42, 19 paź 2020


Dołączył: 22 wrz 2020
Posty: 128
Witaj Haniu,
dziękuję, że do mnie zajrzałaś. Pospacerowałam po twoim ogrodzie i muszę przyznać, że pięknie jest u Ciebie. widać że włożyłaś tu dużo pracy. U ciebie z tylu za domem jest bluszcz na płocie. Powiedz mi ile czekałaś na taki efekt? bo nie wiem ciągle co mam wysadzić na tło u siebie przed domem. Boję się, że z bluszczem trzema czekać kilka lat aż zarośnie i potem może być kłopot bo wejdzie u sąsiadów na posesje. Chodzi mi po głowie cis. Jeszcze cały czas się zastanawiam. Mam nadzieję, że w końcu uporam się z dylematem co i gdzie. Pozdrawiam
____________________
wiola wiola moje ogrodowe wzloty i upadki
HannaR 16:00, 19 paź 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Cześć Wiolu,
Jeśli nie zależy ci na wyższym żywopłocie niż siatka to bluszcz polecam. Powinien zarosnąć siatkę w ciągu góra 3 lat. Wprawdzie u mnie z jednej strony rośnie wolniej i jestem za to na niego zła, ale tam za siatką rosną stare brzozy i bluszcz ma bardzo złe warunki. W innym miejscu rośnie jak szalony.
Wiadomo, trzeba go przycinać 1-2 razy w roku, ale tak to jest z roślinami.

Polecam też cis. On jest szlachetniejszy, ale tu trzeba uważać na tarczniki. W tym roku musiałam swoje pryskać. Cisy też są dosyć drogie.

Może rozważ żywopłot mieszany. Tam gdzie trzeba osłonić się od sąsiada jakieś wyższe drzewa, w innym miejscu bluszcz, a w innym cis. To mogłoby być ciekawsze niż taki sam żywopłot na całości.

____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Pszczelarnia 20:47, 06 lis 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Haniu, a jak teraz wygląda Twoja perełka? I bombonierka?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
wiola_14 00:02, 20 lis 2020


Dołączył: 22 wrz 2020
Posty: 128
Dziękuję Ci Haniu za doradę, Właśnie wracam po chorobie do żywych i biorę się za planowanie ogrodu. Też nie lubie jak jest wszystko jednolicie, podoba mi się tak jak mówisz żywopłot mieszany . Myślałam nad cisem i mam już na niego plan. Buszukę po ogrodowisku i się inspiruję bo czekają mnie zmiany i dużo pracy, Zagladaj do mnie Haniu jak będziesz miała chwilkę.
____________________
wiola wiola moje ogrodowe wzloty i upadki
HannaR 19:31, 20 lis 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Pszczelarnia napisał(a)
Haniu, a jak teraz wygląda Twoja perełka? I bombonierka?


U mnie na jesieni niewiele się dzieje. Najwięcej jest roboty z zamiataniem liści. Z rabat zbieram tylko z grubsza. Nie robiłam ostatnio za dużo zdjęć ogrodu.
Jakiś czas temu ogródek wyglądał tak:

____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 19:33, 20 lis 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
A teraz już tak:

____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 19:38, 20 lis 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
wiola_14 napisał(a)
Dziękuję Ci Haniu za doradę, Właśnie wracam po chorobie do żywych i biorę się za planowanie ogrodu. Też nie lubie jak jest wszystko jednolicie, podoba mi się tak jak mówisz żywopłot mieszany . Myślałam nad cisem i mam już na niego plan. Buszukę po ogrodowisku i się inspiruję bo czekają mnie zmiany i dużo pracy, Zagladaj do mnie Haniu jak będziesz miała chwilkę.


O, to mam nadzieję, że planowanie prac ogrodowych pomoże postawić Cię na nogi.
Lecę zajrzeć co u Ciebie.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 19:45, 20 lis 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Słuchajcie dziewczyny,
Szukam małej działeczki NA WSI z pięknym, szerokim widokiem. Może być rekreacyjna, byleby miała to COŚ. Marzy mi się skraj lasu, koniec wsi, łąki, pastwiska - te klimaty. Chciałabym na niej zrobić ogródek wpisujący się w krajobraz wiejski.

I w odległości max. 2 godziny jazdy samochodem od Warszawy.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...!
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Gardenarium 20:24, 20 lis 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie masz powodu aby pisać o sobie, że marna...itd, czytałam u Pszczółki. Wcale nie,
masz w ogrodzie to coś, co definiuje ciebie, nie musisz mieć tego co wszyscy, stół, obiela, kompost itd...masz swój ogród. Nie naśladuj nikogo, bądź sobą i tak trzymaj. Masz cudny ogród. Więcej wiary!
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Roocika 20:26, 20 lis 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Haniu, ładnie u Ciebie
Pozdrawiam Cię serdecznie
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies