Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Po prostu ogród...

Pokaż wątki Pokaż posty

Po prostu ogród...

baraga1904 09:48, 07 lut 2013


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
...witaj Sylwio...pochwały poprzedniczek słuszne...bombonierka...mniam...
...wiankowanie wiosenno-świateczne dobrze brzmi

...pozdrawiam cieplutko i słodko w tlusty czwartek
gierczusia 22:32, 07 lut 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Oooochhh wiankowanie
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
aneta230972 13:19, 10 lut 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 831
Och te tuje . Dopieszczony cały ogród.
Sywia ja planuję u siebie w tym roku sadzić włąśnie tuje aureospicata i świerki serbskie, które będą tworzyły żywopłot. Proszę Cię o opinię w jakiej odległości je sadzić aby tworzyły ścisły ekran. Z tego co pamiętam to coś kiedyś pisałaś, ze te Twoje 14-letnie tuje są sadzone co 1.20 m ?. I są szczelne bez prześwitów? Pięknie wyglądają. Tak naprawdę to te Twoje tuje przekonały mnie do tego, ze to dobry wybór na zywopłot Głupieję już całkiem od nadmiaru różnych info.Nawet w kilku szkółkach podawali mi różne odległosci sadzenia ( mierzone od pnia do pnia): 0.70-1.0m. A to spora rozpiętość .
____________________
Aneta - Pustynia, która będzie kiedyś ogrodem
Enya73 14:22, 10 lut 2013


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Sylwia, odwiedziłam dziś wcześniejsze strony Twojego wątku i zauważyłam, że masz przepiękne rh i białe irysy. I tak chciałabym się uśmiechnąć do Ciebie, gdybyś chciała na wiosnę podzielić te irysy, to ja chętnie się zaopiekuję małą sadzonką

No i kiedy te wianki? Może w połowie marca? Ja sobie tak pomyślałam, że mogłybyśmy wczesną wiosną umówić się na kawkę i pogaduchy w Goczałkowicach u Kapiasa

Pozdrawiam serdecznie i życzę miłej niedzieli
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
sylllwia 21:32, 10 lut 2013


Dołączył: 08 sie 2011
Posty: 2341
baraga, gierczusia - miło że zaglądacie, pozdrawiam Was i udanych ferii życzę

Aneta - moje żywotniki aureospicata sadzone są co 120-130, nie chciałam kiedyś takiego typowego żywopłotu z nich, ale po czasie i tak złączyły się i są szczelne. Jedynie w niektórych miejscach od dołu pies porobił sobie wloty, bo lata za tujami wzdłuż płotu, ma tam swój ulubiony wybieg Nigdy nie cięłam tych żywotników w pionie dlatego widać kształ poszczególnych tuji





Z jednej strony srebrnego świerka są 14-letni, a z drugiej 9-cio letnie
Jak chcesz szczelniejszy to sadź co 0,9 - 1 m. Polecam tą odmianę


Enya - irysy te nie są białe tylko takie kremowe z żółtawymi środkami, chętnie się podzielę, właściwie jeszcze nigdy ich nie dzieliłam i nie wiem kiedy się to robi, muszę doczytać





Fajny pomysł z tymi Goczałkowicami
____________________
Sylwia - Po prostu ogród...
anna_studio 23:48, 10 lut 2013


Dołączył: 07 kwi 2012
Posty: 3548
sylllwia napisał(a)
baraga, gierczusia - miło że zaglądacie, pozdrawiam Was i udanych ferii życzę




[b]Enya
- irysy te nie są białe tylko takie kremowe z żółtawymi środkami, chętnie się podzielę, właściwie jeszcze nigdy ich nie dzieliłam i nie wiem kiedy się to robi, muszę doczytać





Fajny pomysł z tymi Goczałkowicami


....a ja słyszałam w ostatniej Maji...że one lubią dzielenie...ponoć im to służy...

Pozdrawiam....

Zaczynamy ćwierkać....o spotkanku...
____________________
Anna - Lecę w kulki oraz http://lecewkulkiwdomuiwogrodzie.blogspot.com/
Urszulla 01:46, 11 lut 2013


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
gierczusia 13:02, 11 lut 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Ochhh irysy Fantastiko ..widzę ,że wici o spotkaniu już krążą
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Gabrysia_ 13:05, 11 lut 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 4788
Sylwia,ja kupiłam w sobotę,cebule białych irysów w Auchanie
____________________
aneta230972 16:48, 11 lut 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 831
Dziękuję Sylwia
____________________
Aneta - Pustynia, która będzie kiedyś ogrodem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies