Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Po prostu ogród...

Pokaż wątki Pokaż posty

Po prostu ogród...

sylllwia 21:46, 10 mar 2013


Dołączył: 08 sie 2011
Posty: 2341
irena_milek - fajnie że zaglądasz, pozdrawiam

Betka - odnośnie podkładów kolejowych to mi ich zapach, mimo ich szkodliwy, nawet się podoba, kojarzy mi się z dzieciństwem, latem i wakacjami Ktoś na forum ma w ogrodzie podkłady fajnie wkomponowane, ale nie pamiętam u kogo widziałam.

danuta_szwajcer - dziękuję za życzenia i niezapominajki

Enya73 - dzięki za życzenia Tobie i Twojemu M Odnośnie terminu to może między 15 a 25 marca, tylko nie wiem jaki dzień



W tym tygodniu i u mnie zakwitły słoneczne krokusy


____________________
Sylwia - Po prostu ogród...
Betka 12:25, 11 mar 2013


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Krokus śliczne na prawdę słoneczne, szkoda tylko że prawdziwego słońca brak - przynajmniej u mnie
Pozdrawiam
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Margarete 15:34, 11 mar 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Witaj Sylwio,
widze i czytam tu powyżej ze nie tylko mnie zauroczył twój ogród i twój wątek. Super ogród, super kolory tych azalii i rózaneczników, rododendronów ale i datura (bieluń) bardzo okazały. U mnie mimo tego że podlewam i nawoże nigdy nie udało sie uzyskac az tak obfitego kwitnienia, mimo ze dbam o donice, znosze do piwnicy na zime, wymieniam mu ziemie , nawoże itd - kwitnie owszem ładnie ale nie tak obficie. Wystawiam co roku 2 donice ( wielkie i... cięzkie) na taras i są ozdoba ale nie aż taka jak u ciebie.

Ogród masz bardzo zadbany, ja też mam teren zielony : zwany szumnie ogrodem przy domu od kilku lat ale w tym roku postanowiłam dopiero podziałac w nim skutecznie i racjonalnie, a twój ogród jest cudowna inspiracja dla mnie. Już w ubiegłym roku zabrałam sie za porządkowanie i zrobiłam na nowo skarpe przed domem, wyszło super, posadziłam macierzanki, tojeść i do tego żwirek i głazy piaskowca - jak zniknie śnieg to zrobie fotki aktualne. Ale z tyłu za domem ....jeszcze czeka mnie dużo zmian.
Nie udało mi sie przeczytac całego twojego wątku jakkolezance Betce, która napisała do ciebie kilka postów wczesniej, jedynie przejrzałamgo i przeczytałam pierwsze 15 stron ale od razu przybiegłam tu na oststnią stronke aby pogratulowac ci i opisać swoje wrażenia. SUPER ! SUPER! SUIPER OGRÓD!

Sylwio ja jestem dopiero na początku drogi j chciąłabym te zasadzenia które mam od kilku juz lat, często przypadkowe "objąc" takimi wyspowymi rabatami, uzupełniając o inne rosliny. Chodzi mi o obrzeża do tych rabat, u ciebie idze takie z tworzyw sztucznych, ja myslałam o kostce, ułozonej na poziomie trawnika,zeby móc kosic bez problemu. Jak ty radzisz sobie z trawa na granicy rabat ? Czy te obrzeża sprawdziły ci się ?
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Sebek 15:44, 11 mar 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No nie - i tutaj krokusy! Dzisiaj chyba się schowały od tego zimna???
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Bogdzia 15:20, 12 mar 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Ja te.z podziwiam krokusy ,prześliczne.Pozdrówka Sylwuś
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Margarete 15:06, 13 mar 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Krokusy piekne ... eh może już wreszcie ta wiosna nadejdzie, chociaz patrząc za okno... zima na całego
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Urszulla 15:21, 13 mar 2013


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21885
Ślicznie u Ciebie zakwitły a teraz śnieg na pewno je zasypał?
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylllwia 19:25, 13 mar 2013


Dołączył: 08 sie 2011
Posty: 2341
Margarete - witam Cię serdecznie w moim wątku i dziękuję za pochlebną opinię Cołości nie czytaj, przeglądaj pismo obrazkowe
Ja daturę wsadzam do gruntu i daję kompost. W gruncie ma więcej wilgoci. Kiedyś jak trzymałam w donicy to słabo kwitła i szybko przesychała ziemia, trzeba było często podlewać.
Odnośnie obrzeży plaskikowych to u mnie sprawdziły się. One mają taki brzeg poziomy i można na niego najeżdżać kółkiem z kosiarki. Tutaj na zdjęciu to widać.




Sebek, Urszulla - tak krokusy schowały łebki przed zimnem, chociaż śniegu u mnie nie ma tylko delikatnie trawnik poprószony pudrem

Bogdzia - krokusy to taka oznaka wiosny, a tu znowu zima i biedaczki pochowały się, ale już niedługo znowu będzie cieplej

Dla Was wiosenne tulipanki

____________________
Sylwia - Po prostu ogród...
anna_studio 22:15, 21 mar 2013


Dołączył: 07 kwi 2012
Posty: 3548
Macham Sylwuś...macham...
____________________
Anna - Lecę w kulki oraz http://lecewkulkiwdomuiwogrodzie.blogspot.com/
Gabrysia_ 10:24, 22 mar 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 4788
Sylwia...zostawiam pozdrowienia,chciałabym napisać wiosenne...no ale cóż !
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies