Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jola - ogrody mojego dzieciństwa

Pokaż wątki Pokaż posty

Jola - ogrody mojego dzieciństwa

kaprys 12:24, 24 sie 2011


Dołączył: 06 cze 2011
Posty: 135
Marzył mi się w ogródku lawendowy kącik. W ubiegłym roku posadziłam kilka sadzonek, "dorobiłam" odpowiednio ziemię (tak mi się zdawało). Kilka z nich przetrwało zimę, trochę nowych dosadziłam w tym roku, ale narazie jak widać rezultat nie jest zadowalający. Na pocieszenie urządziłam "lawendowy" kącik na tarasie. Oczywiście kolory kwiatów (białe pelargonie i niebieskie petunie) to już fascynacja ogrodem Danusi.



____________________
Jola - ogrody mojego dzieciństwa
kaprys 12:31, 24 sie 2011


Dołączył: 06 cze 2011
Posty: 135
Odnalazłam zdjęcie mojej ukochanej kaliny (w prawdzie sprzed kilku lat), która wiosną obsypana jest białymi kulami. To też wspomnienie dzieciństwa, tak jak i stokrotki w trawniku. Pamiętam je z wakacji u dziadka na wsi. Musiałam je mieć u siebie w ogródku.


____________________
Jola - ogrody mojego dzieciństwa
kaprys 12:36, 24 sie 2011


Dołączył: 06 cze 2011
Posty: 135
Nasze pieski to bernardyn Kaprys, jamniczka Sonia, których już nie ma z nami.



Teraz mieszka z nami Elza.
____________________
Jola - ogrody mojego dzieciństwa
kaprys 12:38, 24 sie 2011


Dołączył: 06 cze 2011
Posty: 135
A poza tym mam w ogrodzie kilka brzydkich miejsc, których zdjęć nie zrobiłam. Od pewnego czasu myślę jak je zagospodarować. Odkąd poznałam ogród Danusi tak jak i wy wszyscy patrze na ogród innymi oczami. Pozdrawiam was wszystkich, Jola
____________________
Jola - ogrody mojego dzieciństwa
kaprys 12:54, 24 sie 2011


Dołączył: 06 cze 2011
Posty: 135
dzięki za mile przyjęcie. Sebku cisy o ktore pytaleś to 2 egzemplarze i to różne posadzone blisko siebie. ten wyższy ma kilka gałęzi więc trudno mi zrobić z niego kule. Ide w kierunku walca lub stożka mogłabym zrobic też z niego "chmurki" ale doszłam do wniosku, że w towarzystwie tego drugiego cisa bardziej bedzie pasowała zwarta figura.
____________________
Jola - ogrody mojego dzieciństwa
GabiK 13:09, 24 sie 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Witam.
Przepiękny żywopłot. Jaki równiutki i te kule na górze. Mistrzostwo. Tniesz na oko, czy wg. szablonu?
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
kaprys 13:54, 24 sie 2011


Dołączył: 06 cze 2011
Posty: 135
Moje hortensje w tym roku wybujały w liście natomiast bardzo słabo kwitną. Mają zaledwie kilka kwiatów.






Po powrocie z urlopu bardzo zmartwiła mnie wiadomość od Danusi, że jej bukszpany bardzo chorują. Zrobiłam przegląd swoich i na szczęście, poza dwoma malutkimi nowymi bukszpanami, cała reszta jest zdrowa. Profilaktycznie jednak spryskałam je przeciw grzybom. Tu zdjęcie mojego największego okazu.



____________________
Jola - ogrody mojego dzieciństwa
kaprys 14:17, 24 sie 2011


Dołączył: 06 cze 2011
Posty: 135
Ten kącik miał być w stylu angielskim, trochę romantycznym.



Oczko wodne to w moim ogródku niestety porażka. Funkcjonowało tylko przez 1 rok. Z założenia z kaskady ułożonej z kamieni miała spływać woda do baseniku (to ten murek z kamieni), ale szybko okazał się nieszczelny.


Jeszcze kilka zdjęć z ogródka.







____________________
Jola - ogrody mojego dzieciństwa
popcorn 14:17, 24 sie 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Witaj Jolu,
ale pieknie u Ciebie I jakie bukszpany! Taka duza kulke z checia bym przygarnela tylko gdzie jej iejsce znalezc
bede podgladac
pozdrawiam!
Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
kaprys 14:20, 24 sie 2011


Dołączył: 06 cze 2011
Posty: 135
To zdjęcie pewnie sprzed 4 lat, mój bukszpanowy żywopłot jest jeszcze dużo niższy, a na ścianie wspomniany wcześniej milin.
____________________
Jola - ogrody mojego dzieciństwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies