Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Złe DOBREGO początki czyli marzeń kilka o ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Złe DOBREGO początki czyli marzeń kilka o ogrodzie

Puskaogrodni... 17:55, 09 paź 2011


Dołączył: 02 wrz 2011
Posty: 439
Widziałam w necie 1 kg- przy czy starcza to podobno na 1m2.
Problemem może byc uzyskanie gładkiej warstwy- to chyba musi być nakładane na "lustro"
____________________
Złe dobrego początki czyli marzeń kilka o ogrodzie
Puskaogrodni... 18:00, 09 paź 2011


Dołączył: 02 wrz 2011
Posty: 439
Cena około 19 zł -ale są różne rodzaje, kolory i pewnie ceny także.

Myślę, że tak to może wyglądać:

Trzeba piłkę owinąć namoczonym w masie bandażem lub gazą by potem łatwiej nakładać warstwę właściwą.
Jest szansa , że potem nie będzie problemy ze spływaniem, no i chyba konsystencja dość gęsta, porządnie wymieszana na jednolitą, bezgrudkową masę by uzyskać gładkie powierzchnie.
____________________
Złe dobrego początki czyli marzeń kilka o ogrodzie
justi 18:03, 09 paź 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Dziewczyny, no super pomysły macie na te kule. Chyba i ja się skuszę i spróbuję taką "wydziergać"
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Halinas 18:04, 09 paź 2011


Dołączył: 28 wrz 2011
Posty: 78
Poczytaj technikę nakładania stiuku, chyba na piłce będzie to trudne

Będziemy pracowali pacą wenecką lub japonkami. Zaczynamy od nakładania materiału miejscami tak jak na zdjęciu. Tym sposobem uzupełniamy materiał aż cała powierzchnia zostanie pokryta materiałem. Materiał nakładamy dość cienką warstwą.
Drugą warstwę nakładamy po całkowitym wyschnięciu pierwszej. Czas schnięcia jest uzależniony od wielu czynników minimalny czas jednak to około 4h w przypadku stiuków akrylowych. Zalecamy jednak stosowanie czasów podanych na karcie technicznej materiału. Po wyschnięciu warto przeszlifować całość kantem pacy. Wyłonią się w ten sposób pierwsze zarysy wzoru.

Druga warstwa będzie nakładana podobnie jak poprzednia. Można nakładać też cienką warstwę w całości zaczynając od któregoś z narożników. Ta warstwa jest już wrażliwa na poprawki. Materiał podsycha szybciej. Każde dotkniecie drugiej warstwy narzędziem będzie widoczne. Dlatego Zalecamy nakładanie materiału z ?suchego na mokre? czyli odrobinę materiału rozciągamy zaczynając na pierwszej suchej warstwie i kończymy ruch na mokrym miejscu drugiej warstwy. Tak postępujemy na całej powierzchni.

Trzecia warstwa nie jest konieczna. Wzór będzie wyraźniejszy na dwóch warstwach. Trzecia warstwa wyrównuje całość i poprawia połysk.

Szlifowanie
Stiuki należy przeszlifować po całej powierzchni kantem packi, nacisk nie może być duży, grozi to zdrapaniem materiału. Zamiast pacy do szlifowania stiuku można użyć wełny stalowej "000". Wełna nadaje satynowego połysku, jest dobra gdy stiuk był nakładany na nietypowe powierzchnie takie jak kolumny.

Woskowanie
Woskowanie zaczynamy po całkowitym wyschnięciu i wyszlifowaniu stiuku kantem pacy stalowej. W zależności od wosku można go nakładać kantem pacy. Wosk nabłyszcza się kantem pacy lub czystą szmatką. Wstępnie stosuje się często ?wełnę stalową? numer 0 i poprawia szmatką lub packą.







____________________
Pozdrawiam Halina Ogród - moje hobby
Puskaogrodni... 18:09, 09 paź 2011


Dołączył: 02 wrz 2011
Posty: 439
Jak pisałam biorę pod uwagę do wykończenia tynk mozaikowy.

Mam go na ścianach domku:





To jest gotowa masa w wiaderku, składająca się z drobniutkich kuleczek.
Są zresztą różne gramatury tego materiału i mnóstwo kolorów.

Wykorzystując tynk, który mam na ścianach uzyskam "komplet" prawda?!
____________________
Złe dobrego początki czyli marzeń kilka o ogrodzie
Puskaogrodni... 18:12, 09 paź 2011


Dołączył: 02 wrz 2011
Posty: 439
Wiem Halinko oglądałam nawet filmiki instruktażowe.

No ale ostatecznie nie musi to być lustrzana gładź.
Może nawet drobne nierówności mogą dodać pazurka takiej kulce.
Głównie zależy mi na uzyskaniu pięknej imitacji marmuru- to w realu wygląda naprawdę ładnie.
Nie chciałabym tego na ścianie ale już na drobnych elementach dekoracyjnych- czemu nie.

____________________
Złe dobrego początki czyli marzeń kilka o ogrodzie
Sebek 18:37, 09 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Puskaogrodniczka napisał(a)
Jak pisałam biorę pod uwagę do wykończenia tynk mozaikowy.

Mam go na ścianach domku:





Mamy identyczny

Na grobie na cmentarzu
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Puskaogrodni... 18:40, 09 paź 2011


Dołączył: 02 wrz 2011
Posty: 439
UUUUUUUUUU Sebek no co ty?

Ty masz pewnie płytę taka a jam tynk mozaikowy .
O matko, aż mi się gorąco zrobiło.
____________________
Złe dobrego początki czyli marzeń kilka o ogrodzie
hanka_andrus 18:40, 09 paź 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Dziewczyny,trzymam kciuki za wasze stiuki.Ja się chyba na to nie porwę.....przynajmniej nie tej jesieni.
Reumatyzm trzeba wygrzewać i wilgoci unikać.......
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Sebek 18:45, 09 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Puskaogrodniczka napisał(a)
UUUUUUUUUU Sebek no co ty?

Ty masz pewnie płytę taka a jam tynk mozaikowy .
O matko, aż mi się gorąco zrobiło.


Nie - dół jest tak zrobiony - góra z marmuru

Ale to był taki żarcik - to jest bardzo popularne - ciocia nawet ma to w kuchni
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies