Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

olciamanolcia 15:56, 07 lis 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7209
Nowa12 napisał(a)
Obcięłam przekwitnięte kwiaty róż bo jeszcze coś tam tłoczą.
Chodzenie po ogrodzie źle na mnie działa bo wpadają mi do głowy iście diabelskie pomysły.
A mianowicie żeby zlikwidować te zygzaki w 2 miejscach. Na dole mam faliste rabaty i ta góra z kantami teraz nijak mi nie pasuje. A chciałabym ten mój ogród trochę ujednolicić i przynajmniej kształt rabat zrobić docelowo.


Co sądzicie? .
No i wiecie powody są jeszcze inne, ważniejsze .


Sądzę, że linie proste tudzież zygzaki wyglądają bardzo dobrze. Zwolenniczka fal i łukow nie jestem chociaz jest tu kilka ogrodów z łukowatymi rabatami w tym także Twój , które bardzo sle to bardzo mi się podobają. Myskę, że w dużej mierze zależy to od nasadzeń jakie posiadacie na rabatach . Też bym ujednoliciła - bo mieszanki prosto i po łuku to nie dla mnie. Faluj te linie proste - zapewnie będzie cudo❤️
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
ElzbietaFranka 17:03, 07 lis 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13965

Pomysł mam taki żeby te szpice zlikwidować mniej więcej tak. Oczywiście ładniej wyprofilować łuki.


Tu bym powiększyła różankę.




Lubuje się w łagodnych łukach. Jak najmniej kręcenia kosiarka tak aby wszędzie nią dojechać i wykosić.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Nowa12 17:18, 07 lis 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Judith napisał(a)
Szerszy kontekst objaśnił sytuację. Łuki prowadzące do dzióbków zasługują na zmianę .


Dzióbki już mi się bardzo opatrzyły . Czas na zmiany .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 17:19, 07 lis 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Mgduska napisał(a)
Rzeczywiście, teraz, widząc całość, mogę stwierdzić, że zdecydowanie fale będą lepsze. A jeśli i Ty tak czujesz, to tak rób

Poza tym, masz tak uporządkowane nasadzenia i cały ogród, że nie masz się co obawiać fal, one w niczym nie zakłócą odbioru całości. Myślę, że go ułatwią, bo takie miękkie linie prowadzą wzrok płynnie, będzie pięknie Jeszcze piękniej


Co więcej głów to nie jedna . Bo jakbyście mi wybiły ten pomysł uważając za absurdalny to pewnie bym posłuchała mimo że niechętnie .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Magleska 17:20, 07 lis 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
Aga popieram pomysł z łukami
jesień masz śliczną -moc przebarwień i porządeczek
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Nowa12 17:27, 07 lis 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
ElzbietaFranka napisał(a)



Agata witam krajanko

Pięknie się wszystko ładnie przebarwia. To i ja w pogoni za różnymi drzewami i krzakami kolorowymi podążam. Masz ładnego graba i chciałabym abyś pokazała go w całości i jak się nazywa.
Byłam u Wioli ona ma bardzo ładne kolumnowe. Wiola mnie do ciebie wysłała aby sobie zobaczyła twojego jak zwykle już zapomniałam nazwy muszę wrócić do niej.
Czy u ciebie ten grab szybko rośnie i gdzie go kupowałas.



Elu grab nazywa się Orange Retz. W sezonie zwykły zielony. Jesienią robi się ognisto pomarańczowy. Ja go kupowałam stacjonarnie w centrum ogrodniczym w Jaworznie. Mam go chyba ze 3 sezony. Podkrzesałam go trochę. On nie jest kolumnowy ale w razie czego będę go ciąć .

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 17:27, 07 lis 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Kordina napisał(a)
Bardzo mi sie podobają te linie, które naniosłaś na zdjęcie, fajnie i płynnie


Chyba łagodniej dla wzroku .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 17:28, 07 lis 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Dominika11 napisał(a)
też myslę, że bardziej pogladowe zdjęcia, tj z góry będzie lepiej widać.

ale chcesz robić aż tak bardzo faliście, trochę nie za bardzo będzie faliście - tak przynajmniej wygląda z tych fotek


Tak delikatnie te łuki chcę poprowadzić. Powinno być lepiej niż teraz z tymi ostrymi kątami.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 17:30, 07 lis 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
olciamanolcia napisał(a)


Sądzę, że linie proste tudzież zygzaki wyglądają bardzo dobrze. Zwolenniczka fal i łukow nie jestem chociaz jest tu kilka ogrodów z łukowatymi rabatami w tym także Twój , które bardzo sle to bardzo mi się podobają. Myskę, że w dużej mierze zależy to od nasadzeń jakie posiadacie na rabatach . Też bym ujednoliciła - bo mieszanki prosto i po łuku to nie dla mnie. Faluj te linie proste - zapewnie będzie cudo❤️


Mnie się podobają także linie proste u innych ale w moim sielsko-wiejskim ogrodzie jakoś bardziej mi się widzą faliste rabaty .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 17:32, 07 lis 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
ElzbietaFranka napisał(a)

Pomysł mam taki żeby te szpice zlikwidować mniej więcej tak. Oczywiście ładniej wyprofilować łuki.


Tu bym powiększyła różankę.




Lubuje się w łagodnych łukach. Jak najmniej kręcenia kosiarka tak aby wszędzie nią dojechać i wykosić.


Praktyczne podejście jest jak najbardziej wskazane. Już dość się nakręciliśmy kosiarką .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies