Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Nowa12 09:44, 08 lis 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Monika83 napisał(a)
Jeszcze nic straconego, robiąc fale napewno poszerzysz rabate od ulicy a wtedy możesz dosadzić tuje wzdłuż ogrodzenia a te rośliny które tam rosną przy ogrodzeniu odsunąć do przodu.Ja bym tak zrobiła ponieważ tuje dają fajne tło dla roślin i najważniejsze osłonięcie od gapiów


Mam tuje z 3 stron. To miała być jedna strona gdzie ich nie będzie . Posadziłam przy płocie inne rośliny, które miały nas zasłonić. Ale magnolia zamiast 2,5 m ma około metra. Obiela też słabo przyrosła. Cisy kolumnowe wolno rosną i nie sięgają nawet góry siatki. Reszta też nie lepiej. Jedna jodła mi wypadła. No i po 5 latach nadal jestem od tej strony na widoku . Już myślałam żeby dać na siatkę dodatkowe przesłony szare, nie bambusowe ale na razie się wstrzymałam. A tego miejsca właśnie nie planuję przerabiać .
A z wiekiem coraz bardziej mi przeszkadza wzrok gapiów .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 09:45, 08 lis 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Dominika11 napisał(a)
ja uważam, że będzie fajnie - dla mnie lepiej niż z ostrymi


Fajnie że mnie popieracie .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 09:46, 08 lis 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
ElzbietaFranka napisał(a)



Agata dzięki.

Szukałam w necie gdzie go mogę dostać w Szkol. Przytok, ale bez ceny jutro zadzwonię do nich.
Jest bardzo ładny,fastigiata też na mają to może razem kupię,
Dzisiaj kupiłam w necie brzozy derenbos i jeszcze jakieś tam krzaki.


On jest chyba trudno dostępny a szkoda bo ładny i na razie nie mam z nim żadnych problemów. I nie był drogi. Cena jak za graba.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Basieksp 10:04, 08 lis 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10242
Fajnie te nakreślone fale wyglądają, w mojej ocenie, jak pokazałaś trochę więcej, zdecydowanie lepiej będzie z łagodnymi łukami niż z kantami
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Nowa12 11:34, 08 lis 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Basieksp napisał(a)
Fajnie te nakreślone fale wyglądają, w mojej ocenie, jak pokazałaś trochę więcej, zdecydowanie lepiej będzie z łagodnymi łukami niż z kantami


Fajnie że się zgadzacie z mną . Bo ja nadal czuję się świeżakiem ogrodowym więc wolę jak ktoś zerknie drugim okiem .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
DariaB 13:25, 08 lis 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
Cześć Aga Wpadam z rewizytą Bardzo chętnie przejrzałabym cały Twój wątek bo patrząc na pierwsze strony i teraz widać ogrom włożonej pracy i sam ogród w stylu jaki bardzo lubię, jednak wiadomo jak to z czasem teraz jest Mimo wszystko postaram się teraz być na bieżąco
Ps: też jest za złagodzeniem linii rabat.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Martka 16:38, 08 lis 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Lubię u siebie linie proste, ale w tym miejscu fale aż się proszą
Nowa12 17:14, 08 lis 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
DariaB napisał(a)
Cześć Aga Wpadam z rewizytą Bardzo chętnie przejrzałabym cały Twój wątek bo patrząc na pierwsze strony i teraz widać ogrom włożonej pracy i sam ogród w stylu jaki bardzo lubię, jednak wiadomo jak to z czasem teraz jest Mimo wszystko postaram się teraz być na bieżąco
Ps: też jest za złagodzeniem linii rabat.


Dzisiaj oczywiście już popędziłam coś tam narysować . I już mi się podoba. Jak będzie pogoda i mi się uda to na spokojnie może coś tam zacznę dłubać z jednej strony. Do lata może zdążę bo strasznie kiepsko z moją pocovidową kondycją.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 17:17, 08 lis 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Martka napisał(a)
Lubię u siebie linie proste, ale w tym miejscu fale aż się proszą


I fale i linie proste są OK. Kto co lubi a jedne i drugie dobrze wyglądają. Wszystko co jest udziwnione chyba nie do końca docelowo dobrze wygląda.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 17:17, 08 lis 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Tak mniej więcej by to wyglądało i chyba byłoby OK.

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies