Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Dominika11 13:51, 07 lis 2022


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Nowa12 napisał(a)
Zawsze jest wybór albo fale albo linie proste. Ja należę do tych, co lubią fale.
ja też ja też
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Nowa12 13:53, 07 lis 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Judith napisał(a)
Mnie sue podoba kanciasto . Cały ogród nie musi być totalnie jednolity, szczególnie gdy różnice są w różnych częściach ogrodu.
Tyle w kwestii racjonalności, ale wiemy przecież dobrze, ze ogród to emocje i to one decydują . Niech i tak będzie u Ciebie .


Jak widać ja mam totalnie miszmaszowy ogród więc chociaż linie rabat byłyby spójne. Taka przyświecała mi myśl . To jest pomysł który od dawna mi chodził po głowie ale zajęłam się dolnym ogrodem i na górny nie było czasu.
Emocje to większe rabaty więc rozumiesz jaki to miód na serce .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 13:59, 07 lis 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Mgduska napisał(a)
A dobrze Ci się kosi takie zygzaki?
Osobiście lubię linie proste, lubię też geometrycznie uzasadnione fale, tj. okręgi Nie lubię trójkątów, ale prawdę mówiąc, bez widoku na całość, ciężko stwierdzić jak ten zygzak ma się do reszty. Wymówkę, żeby go usunąć, na pewno znajdziesz, jeśli zechcesz, koleżanki pomogą, ale rób, jak czujesz


No właśnie wydaje mi się że jakaś harmonia kształtów powinna być . I chciałabym żeby było to docelowe. Wiem że w ogrodzie nic nie jest docelowe ale byłoby na pewno na jakiś dłuższy czas.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 14:01, 07 lis 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Wiaan napisał(a)
Mnie się podobają linie proste, ale to ma się Tobie podobać, jeśli denerwuje Cię różnorodność kształtów to postaw na jeden bliższy sercu


Gdybym miała wszędzie linie proste byłoby ok. Ale tu są łuki do szpica i to mnie właśnie drażni. Lubię miękkie linie.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 14:05, 07 lis 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Dominika11 napisał(a)
ja też ja też


Piąteczka .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Judith 14:07, 07 lis 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10090
Szerszy kontekst objaśnił sytuację. Łuki prowadzące do dzióbków zasługują na zmianę .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Mgduska 14:15, 07 lis 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Rzeczywiście, teraz, widząc całość, mogę stwierdzić, że zdecydowanie fale będą lepsze. A jeśli i Ty tak czujesz, to tak rób

Poza tym, masz tak uporządkowane nasadzenia i cały ogród, że nie masz się co obawiać fal, one w niczym nie zakłócą odbioru całości. Myślę, że go ułatwią, bo takie miękkie linie prowadzą wzrok płynnie, będzie pięknie Jeszcze piękniej
____________________
Sałatka pokrzywowa
ElzbietaFranka 14:22, 07 lis 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13965
Nowa12 napisał(a)
Sporo klonów już zrzuciło liście.
Ale nie Katsura.


Zaczyna się przebarwiać grab.



Agata witam krajanko

Pięknie się wszystko ładnie przebarwia. To i ja w pogoni za różnymi drzewami i krzakami kolorowymi podążam. Masz ładnego graba i chciałabym abyś pokazała go w całości i jak się nazywa.
Byłam u Wioli ona ma bardzo ładne kolumnowe. Wiola mnie do ciebie wysłała aby sobie zobaczyła twojego jak zwykle już zapomniałam nazwy muszę wrócić do niej.
Czy u ciebie ten grab szybko rośnie i gdzie go kupowałas.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Kordina 14:39, 07 lis 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4751
Bardzo mi sie podobają te linie, które naniosłaś na zdjęcie, fajnie i płynnie
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Dominika11 14:52, 07 lis 2022


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Judith napisał(a)
Szerszy kontekst objaśnił sytuację. Łuki prowadzące do dzióbków zasługują na zmianę .
też myslę, że bardziej pogladowe zdjęcia, tj z góry będzie lepiej widać.

ale chcesz robić aż tak bardzo faliście, trochę nie za bardzo będzie faliście - tak przynajmniej wygląda z tych fotek
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies