Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Nowa12 19:10, 10 kwi 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ostróżki powsadzałam w rabaty różane. Jeszcze mi kilka zostało.


____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 19:13, 10 kwi 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Te dwie róże Bonduelle i Grossherzogin Luise będę sadzić na rabatach. Ale do tego jeszcze daleka droga bo najpierw muszę przerobić kawał rabaty, który jest do przerobienia na wiosnę czyli już .

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 19:20, 10 kwi 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
I kolejny rok będę walczyć z odrostami zawilcowymi. Co mnie podkusiło, żeby to dziadostwo na rabacie posadzić. Piękne zawilce japońskie Prinz Heinrich. Nigdy w życiu!
Tyle lat walczyłam z powojem i jak w końcu go pokonałam to sama sobie takiego zonka sprawiłam. To odrasta z mini korzonka, w dodatku rozłazi się na szerokość. Jak tego chwasta wytępić? Pozostanie mi chyba wyrzucić całą ziemię na tej rabacie a i to nie wiem, czy coś da. Bo zostanie kawałek i mamy znowu poletko zawilców wrastające w każdą roślinę.


____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 19:27, 10 kwi 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Tu zaczęłam ciąg dalszy prac na tej rabacie.
Bodziszki posadzone.
Jeszcze jednego muszę posadzić. Nic nie widać oprócz kory na razie .

I zaczęłam przygotowanie miejsca pod wrzosy co oczywiście nie jest proste jak to na moim gruzowisku. Długo biłam się z myślami mieć wrzosy czy nie mieć wrzosów ale jednak zostawię je tylko odmłodzę. Sporo starych powyrzucam, część młodszych przesadzę i coś dokupię. Mam jakiś sentyment do nich bo to były praktycznie jedne z pierwszych roślin jakie posadziłam w ogrodzie i tyle lat przetrwały.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 19:29, 10 kwi 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Jeszcze ogarnęłam rabatę żurawkową. Zawiązane pączki brunnery zmarzły ale pewnie wypuści następne bo ona długo kwitnie. Część żurawek jak co roku po zimie marnie wygląda. Zaczynają mnie trochę wkurzać. Może wymienię na hosty. To jest bardzo zacieniona rabata.

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
BASIA8 19:32, 10 kwi 2023


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Hej, hej Moja Droga.
Pięknie działasz ogrodowo, mimo że pogoda nie rozpieszcza. I widzę pierwsze zakupy - super.
Pozdrowienia zostawiam.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Nowa12 19:35, 10 kwi 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Takie skarby wykopuję z ziemi.

Wyciągnęłam wszystkie doniczki z domku ì błagam niech już nie będzie przymrozków .

A to jest mój towarzysz prac ogrodowych. Praktycznie w ogóle się nie boi. Ja dłubię w ziemi i on dłubie w ziemi .

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 19:36, 10 kwi 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Rojodziejowa napisał(a)



Aaa to piękne takie cieniutkie i sterczą fajnie!


Trawki lubię bez dwóch zdań .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 19:42, 10 kwi 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
BASIA8 napisał(a)
Hej, hej Moja Droga.
Pięknie działasz ogrodowo, mimo że pogoda nie rozpieszcza. I widzę pierwsze zakupy - super.
Pozdrowienia zostawiam.


Jak mam chwilę a nie jest ich za dużo jak u każdego to wyskoczę do ogrodu coś porobić. Ale powiem ci że każda odrobina słońca ciągnie mnie do ogrodu. Nie umiem już w domu wysiedzieć.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
sarenka 19:52, 10 kwi 2023


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Sporo poroniłas nie wiedziałam, że zawilce takie ekspansywne są. Ja też mądrze posadziłam miętę i teraz od roku walczę z nią...
Też podziałałam w ogródku, w piątek trochę, w sobotę już więcej i dziś. W rezultacie nie wiem jak jutro wstanę tak mnie plecy bolą no, ale jestem zadowolona z ilości wykonanej pracy w sumie rabaty są posprztane. Zostało przyciąć tuje i cisy. No,ale teraz będę brała się za warzywnik i szklarnie
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies