Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Nowa12 20:24, 16 kwi 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Magleska napisał(a)
Bardzo fajne te zbiorniki na deszczówkę zdradzisz na priv gdzie kupowałaś ,pliss łatwo się je montuje ?

na bieżąco oglądam Twoje fajne działania ,tylko po ostatnich moich rewolucjach jestem tak padnięta ,że nie mam weny w pisaniu-sorki

ja dziś też kilka wrzosów wywaliłam -u mnie coś za mokra ciężka glina dla nich ,pomimo ulepszania gleby




Madzia to takie zwykłe zbiorniki z Prosperplasta 500 l. Na All... kupowałam. Są grafitowe i jasnoszare. Jak mój eMek zamontował to znaczy że łatwo . Do rynny. Całe oprzyrządowanie można kupić w zestawie.
Ja też dużo oglądam ale ostatnio mało piszę u innych. Mus się poprawić . Ale moje małe rewolucje to nic w porównaniu z Twoimi. Ale też chcę jak najszybciej je skończyć.
Ja lubię wrzosy i nie mam z nimi problemu ale po 5 latach większość nadaje się do wymiany. Najlepiej wyglądają u mnie te płożące odmiany.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Rojodziejowa 20:35, 16 kwi 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8697
Właśnie też za mną te zbiorniki chodzą. Bo stoją mi teraz pod rynnami kastry budowlane, a nie specjalnie mi się to widzi jako dobre rozwiązanie. Ten pierwszy zbiornik kiedy zakupiłaś?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
anpi 21:16, 16 kwi 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Supertunie posadziłaś w pięknych donicach, oby pogoda im sprzyjała, bo dość wcześnie je sadzisz
Zazdroszczę, że za tobą już mycie kostki. U nas nielubiane przez nikogo zajęcie Ale starą kostkę chyba gorzej się czyści i liczy się systematyczność!?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Nowa12 21:50, 16 kwi 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Rojodziejowa napisał(a)
Właśnie też za mną te zbiorniki chodzą. Bo stoją mi teraz pod rynnami kastry budowlane, a nie specjalnie mi się to widzi jako dobre rozwiązanie. Ten pierwszy zbiornik kiedy zakupiłaś?


Jeden w zeszłym roku a drugi w tym roku.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 21:54, 16 kwi 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
anpi napisał(a)
Supertunie posadziłaś w pięknych donicach, oby pogoda im sprzyjała, bo dość wcześnie je sadzisz
Zazdroszczę, że za tobą już mycie kostki. U nas nielubiane przez nikogo zajęcie Ale starą kostkę chyba gorzej się czyści i liczy się systematyczność!?


Wiem, że wcześnie ale praktycznie już we wszystkich sklepach sprzedają rośliny rabatowe . Jestem gotowa na chowanie donic w razie czego .
Kostkę myjemy i piaskujemy co roku wiosną. Ale dopiero w tym roku porządnie czyściłam fugi. Ja bardzo dużo kostki nie mam więc dużo czasu to nie zabiera.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Martka 22:39, 16 kwi 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Super rozwiązanie z deszczówką, ojej, rododendron oberwał... już spotykam opuchlaki wszędzie.
Nowa12 23:04, 16 kwi 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Martka napisał(a)
Super rozwiązanie z deszczówką, ojej, rododendron oberwał... już spotykam opuchlaki wszędzie.


Rodek oberwał w zeszłym roku i taki piękny teraz jest. I po co mi te liście zimozielone?? Opadłyby stare i wyrosły nowe a tak co?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Ewa777 08:12, 17 kwi 2023


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Aga, działasz na potęgę Kostka umyta, supertunie i wrzosy posadzone. Ty chyba masz dłuższą dobę od wszystkich
Bardzo intensywnie myślę o tych supertuniach. A to wszystko przez Was Boje się mszyc, ale spróbuję w tym roku.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Renii 16:39, 17 kwi 2023


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258

A to mój jedyny rodek. Masakra. Nieźle obżarty.


Ale go coś zeżarło. U mnie też lekko podgryzione
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Nowa12 21:10, 17 kwi 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ewa777 napisał(a)
Aga, działasz na potęgę Kostka umyta, supertunie i wrzosy posadzone. Ty chyba masz dłuższą dobę od wszystkich
Bardzo intensywnie myślę o tych supertuniach. A to wszystko przez Was Boje się mszyc, ale spróbuję w tym roku.


Tyle zadowolonych osób z uprawy supertunii nie może się mylić .
Staram się wykorzystać pogodne dni i jak najszybciej wszystko zrobić bo mam sporo roślin do przesadzenia a teraz jest na to najlepszy czas i szybko ucieka . I tak jestem do tyłu.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies