Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Nowa12 22:11, 18 kwi 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Kordina napisał(a)

Ha, ha, dokładnie jest jak mówisz


Jest przez to co robić co roku .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 22:17, 18 kwi 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
ewsyg napisał(a)
Aga, spaceruję po Twoim wątku. widzę, że,kupiłaś supertunie w Brico. Ja też kupiłam dzisiaj w tym sklepie kwiaty i zastanawiałam się, czy to petunie, czy surfinie. A może to te supertunie ? Jutro sprawdzę co to jest. Póki co włożyłam je do oczka, żeby się same podlały. Do zimnych ogrodników potrzymam je w wielopakach, a potem do donic. Nie zazdroszczę Ci pozostałości pobudowlanych,które masz w ziemi. Sporo masz tych donic, będzie ładnie, zwłaszcza, ze donice piękne. moje Pastelle też wyglądają tragicznie. W tamto lato zdominowały je szałwie. Czytałam, ze kopczyki rozgarnia się dopiero jak pokażą się listki na róży. Moje na szczęście odbijają. u mnie też były wżery na rodkach, ale zdecydowanie mniej. Posadziłam przy ich bodziszka kantambryjskiego i wszystko się uspokoiło. wcześniej zauważyłam, ze tam gdzie mam tego bodziszka nie ma mrówek. Poszłam tym tokiem myślenia i chyba się sprawdziło również z rodkami.
Pozdrawiam Aga


Musi pisać na doniczce lub etykiecie supertunia .
To może Pastelle takie wrażliwe. Moje sadziłam jesienią i słabo się zbierają. Właśnie nie wiem o co chodzi z tym bodziszkiem ale coś chyba w tym jest.
A mrówki i ślimaki już ruszyły do ataku.
Miło mi że zaglądasz .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Basieksp 22:27, 18 kwi 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10346
Ja też tak mam, sądzę, przesadzam, dosadzam... ale bardzo to lubię pędraki też miałam dużo, właściwie prawie wszędzie, mnóstwo ich było jak u sąsiada rósł orzech i zawsze zlatywały się do niego te ślepe chrabąszcze, teraz są ale coraz mniej, nie wiem od czego to zależy.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Nowa12 17:58, 19 kwi 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Powiedzcie mi czy jest możliwe żeby bodziszek Rozanne już tak wyglądał z pąkami kwiatowymi?


Dostałam dzisiaj w przesyłce i szkółka twierdzi, że to Rozanne.
Ale wiem, że to jest późny bodziszek i kwitnie o wiele później bo moje w ogrodzie ledwo z ziemi wychodzą.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 20:19, 19 kwi 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Liście podobne ale wszystkie bodziszki mają chyba podobne liście .

Pozostanie mi czekać aż zakwitną .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 20:21, 19 kwi 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Basieksp napisał(a)
Ja też tak mam, sądzę, przesadzam, dosadzam... ale bardzo to lubię pędraki też miałam dużo, właściwie prawie wszędzie, mnóstwo ich było jak u sąsiada rósł orzech i zawsze zlatywały się do niego te ślepe chrabąszcze, teraz są ale coraz mniej, nie wiem od czego to zależy.


Co parę lat tak jak mają cykl życia też mam wysyp chrabąszczy, julików jak niektórzy je nazywają.
Siedzą na śliwach a wieczorem jak ruszą do lotu to ja uciekam do domu, tego jest tyle .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
LIDKA 21:30, 19 kwi 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7331
Nowa12 napisał(a)
Liście podobne ale wszystkie bodziszki mają chyba podobne liście .

Pozostanie mi czekać aż zakwitną .


Mam korzeniasty i jakiś nn od sister oraz Rozanne. Liście są dość podobne ale nie jednakowe.
rozanne jak zakwitnie to rozpoznasz. Liśc podobny w kazdym razie.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
anuska2507 22:08, 19 kwi 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Może trzymali te bodziszki w szklarni/tunelu i dlatego są bardziej zaawansowane w rozwoju.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Magara 23:17, 19 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6814
Też obstawiam, że jakieś mocno podpędzone sadzonki dostałaś
Oby szoku nie doznały
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Ewa777 11:08, 20 kwi 2023


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Bodziszek pewnie podpędzony.
Dużo roślin kupujesz. U Ciebie sezon w pełni. Pewnie to dlatego, że wiosna u Ciebie wcześniejsza. U nas dopiero się wszystko rozkręca, w sklepie ogrodniczym też.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies