Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Nowa12 19:38, 18 kwi 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
DariaB napisał(a)
Mój rododendron wygląda identycznie na szczęście też mam tylko jednego.


.
A dzisiaj właśnie znalazłam jednego opuchlaka na klonie.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 19:43, 18 kwi 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Wiolka5_7 napisał(a)


U mnie też nie za ciekawie...
Jak wykopywałam sobie z jednej rabaty hakone i bodziszki do podziału,to znalazłam pełno wstrętnych opuchlaków! Ciężka chemia wycofana, ja kupię sobie takie Ekstrakt z wrotyczu i zapodam doglebowo lancą. Zacznę stosować to systematycznie co roku. Zresztą trawnikowi też by się przydało, bo trochę pędraków mi się trafiło jak zrywałam trawnik,wrrr!


Ja pędraków w trawniku mam zatrzęsienie. Ale póki są głównie w trawniku to jakoś przeżyję. Byle mi się na rabaty nie pchały . Ale naprawdę nie wyobrażam sobie lania czymkolwiek takich wielkich połaci trawnika. Mało wykonalne to jest.
Dzisiaj przyuważyłam za to 2 szałwie zeżarte przez ślimaki. Muszę w tym tygodniu sypnąć granulkami ale oczywiście tymi eko .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 19:44, 18 kwi 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
An_na napisał(a)
U mnie też znajduję larwy w różnym stadium rozwoju wrrr...

Kupiłam koncentrat z wrotyczu i będę lać ile wlezie.


To wypróbujcie. Może faktycznie to coś da.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 19:46, 18 kwi 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ewa777 napisał(a)
Na opuchlaki stosowałam kilka różnych środków: nicienie, wywar z wrotczu. Ostatnio uzywam nawozu do rododendronów Bionat 2w1 Stop pędaki, opuchlaki.
U mnie dość mocno przystopowało.

Supertunie musze wypróbować w tym roku, ale posadzę je po 15 maja, bo nie chce mi się z nimi biegać, gdy będą zimne noce.


No to ty już jesteś doświadczona w boju z robalami .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 19:51, 18 kwi 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Przyszły dzisiaj 6-paki z roślinami. Werbena i szałwia jednoroczna.
Dokupiłam werbeny bo jakoś nie chce mi w 2 miejscach zimować ani się rozsiewać a ja się uparłam że właśnie tam mają rosnąć .
12 szt. szałwii jednorocznej kolejny rok będę sadzić. Ciekawe kiedy mi się znudzi .

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 19:55, 18 kwi 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Resztę wrzosów tych najbrzydszych wykopałam i teraz został mi porządny kawał rabaty do zagospodarowania a to już nie będzie takie proste.
Pomyślę, wymyślę a potem będę z 10 razy zmieniać . Fajne to ogrodnictwo jest .

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Gruszka_na_w... 20:10, 18 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
GorAna napisał(a)

Też mam takiego rododendrona i takiego malutkiego łubiana też opuchlaki dorwały.
Muszę kupić nicienie, albo eM potraktuje je jakąś chemią


Najlepiej zastosować gnojówkę z wrotyczu. U mnie się sprawdza. Nicienie to bardzo drogie wyjście z tej sytuacji.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Kordina 20:59, 18 kwi 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
Nowa12 napisał(a)
(...)
Pomyślę, wymyślę a potem będę z 10 razy zmieniać . Fajne to ogrodnictwo jest .

Ha, ha, dokładnie jest jak mówisz
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
ewsyg 22:05, 18 kwi 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Aga, spaceruję po Twoim wątku. widzę, że,kupiłaś supertunie w Brico. Ja też kupiłam dzisiaj w tym sklepie kwiaty i zastanawiałam się, czy to petunie, czy surfinie. A może to te supertunie ? Jutro sprawdzę co to jest. Póki co włożyłam je do oczka, żeby się same podlały. Do zimnych ogrodników potrzymam je w wielopakach, a potem do donic. Nie zazdroszczę Ci pozostałości pobudowlanych,które masz w ziemi. Sporo masz tych donic, będzie ładnie, zwłaszcza, ze donice piękne. moje Pastelle też wyglądają tragicznie. W tamto lato zdominowały je szałwie. Czytałam, ze kopczyki rozgarnia się dopiero jak pokażą się listki na róży. Moje na szczęście odbijają. u mnie też były wżery na rodkach, ale zdecydowanie mniej. Posadziłam przy ich bodziszka kantambryjskiego i wszystko się uspokoiło. wcześniej zauważyłam, ze tam gdzie mam tego bodziszka nie ma mrówek. Poszłam tym tokiem myślenia i chyba się sprawdziło również z rodkami.
Pozdrawiam Aga
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Nowa12 22:10, 18 kwi 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Najlepiej zastosować gnojówkę z wrotyczu. U mnie się sprawdza. Nicienie to bardzo drogie wyjście z tej sytuacji.


No właśnie. Za drogie. Chyba żeby się miało mini ogródek a nie taki metraż .
Ja jestem noga z gnojówek .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies