Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

ElzbietaFranka 23:23, 18 maj 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Azalia żółta piękna. Choruje na "clondyge" ale nie ma jej w sprzedaży u nas. Kupiłam jakieś 3 pomarańczowe ale kwiatuchy zmarzły zabardzo rozwinięta na takie przymrozki.

Berberys orenge dawno bym go wyrzucila, żeby nie miał tak cudownych przyrostów wiosna. Przez niego mam do dzisiaj kolce w palcach co roku. Potem jak wyrośnie znowu przycinam i mam non stop cudowny kolor. Znowu jesienią nie ma tak pięknego wybarwienia jak berberys thumberga.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Nowa12 23:25, 18 maj 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
ElzbietaFranka napisał(a)
Ja nie jeżdżąca jakbym zobaczyła takie cudenka też bym kupilam stado.
Właśnie u mnie brakuje takich detali a to bardzo ogród ozdabia.
EM mówi po cholere ci te bzdury może krasnala sobie kup.

Bardzo się nie zgadzamy mamy odmienne gusty. On chciałby sobie zainstalować marmurowa rzymska fontannę na trawniku a ja nie pozwalam i ciągła walka między nami.

Ja chcę ganek drewniany przy tarasie 5 kantowek dach oszklony a on zabudowa ze szkła i tak walka przez tyle lat trwa, że ganka nie ma.

U nas rano lalo jak cholera sino od deszczu, ale od południa piękna pogoda bardzo parno.


Pozdrawiam


Ja też nie mam takich ozdób ogrodowych. Zawsze byłam zdania, że rośliny same w sobie są piękne i nie potrzeba takich dodatków. Ale tylko krowa nie zmienia poglądów i coraz bardziej takie dekoracje do mnie przemawiają. Rdza jeszcze nie ale takie ptaszki, różnego rodzaju kule czy kogut od Sylwii to już tak.
Ja z moim eMkiem też mamy kompletnie inne gusty ale on na razie pozwala mi decydować . Walczę tylko z jego chęcią do zakupu krasnali ogrodowych bo tego bym nie przeżyła .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 23:28, 18 maj 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
To u nas Elu ten deszcz przyszedł wieczorem oczywiście jak mąż się zabrał za koszenie.
Zlało go równo zanim zdążył schować kosiarkę więc nici z koszenia dzisiaj były.

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 23:31, 18 maj 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Kim napisał(a)
Widzę że byłaś w Pszczynie
ja wybieram się tam jutro słyszałam że ponoć tłumy ludzi
Ptaszęta fajne


Ludzi był sporo ale bez tragedii. Spokojnie dało się spacerować i coś zjeść i wypić.
Ja Pszczynę lubię bo ma swój urok i od czasu do czasu tam jeździmy. Na Ogrodach Daisy byłam pierwszy raz.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 23:35, 18 maj 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
ElzbietaFranka napisał(a)
Azalia żółta piękna. Choruje na "clondyge" ale nie ma jej w sprzedaży u nas. Kupiłam jakieś 3 pomarańczowe ale kwiatuchy zmarzły zabardzo rozwinięta na takie przymrozki.

Berberys orenge dawno bym go wyrzucila, żeby nie miał tak cudownych przyrostów wiosna. Przez niego mam do dzisiaj kolce w palcach co roku. Potem jak wyrośnie znowu przycinam i mam non stop cudowny kolor. Znowu jesienią nie ma tak pięknego wybarwienia jak berberys thumberga.


Moja żółta to Limetta ale chciałam Umpqua Queen tyle, że tej niestety nigdzie nie znalazłam.
Berberysa Orange Ice uwielbiam, nie znam drugiego o tak intensywnym kolorze. Mam Orange Rocket ale one już nie są tak żarówiaste chociaż też bardzo ładne.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
10:19, 19 maj 2019
Ale masz ładne kolorki w ogrodzie
anabuko1 12:04, 19 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Nowa12 napisał(a)


Dzisiaj tak słońce świeciło że nie umiałam porządnych zdjęć zrobić ale coś tam znalazłam .




Piekniusi
fajniutkie te ptaszory.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Madia 14:17, 19 maj 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
Nowa12 napisał(a)
A takie dekoracje ogrodowe dzisiaj widziałam w Pszczynie na imprezie Ogrody Daisy.


Też je wczoraj widziałam, ale ja mam mieszane uczucia do zwierzęcych dekoracji ogrodowych. Z dekoracji ogrodowych ostatnio szukam poidła dla ptaków, które byłoby jednocześnie ozdobą, niestety nic nie mogę znaleźć, albo znajduje a wtedy cena jest dla mnie zaporowa(planowałam maks do 200zł). Pięknie kwitną Twoje azalie i te wybarwione berberysy-super
____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
Nowa12 16:02, 19 maj 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
MonikA napisał(a)
Ale masz ładne kolorki w ogrodzie


Chyba żadne inne rośliny nie mają tak intensywnych kolorów jak rodki czy azalie .

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 16:04, 19 maj 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
anabuko1 napisał(a)

Piekniusi
fajniutkie te ptaszory.


Próbuje wynagrodzić poprzedni rok nie kwitnienia .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies