Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Nowa12 10:04, 01 wrz 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Kim napisał(a)

Ja Ci powiem że też mam kilka odmian nn ale tak naprawdę wszystkie są bardzo dobre
troszkę różnią się wielkością i terminem dojrzewania


To prawda. A w tym roku były wyjątkowe słodkie.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 10:09, 01 wrz 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
A może to Shanghai?

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 12:37, 01 wrz 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Wiecie może, czy jest sens profilaktycznie popryskać Mospilanem bukszpany jak jeszcze nie ma w niej ćmy czy to nie ma sensu?
Zanim Lepinox zamówię to trochę czasu minie.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
eVka 21:25, 01 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Nowa12 napisał(a)


Podlewam jak wszystko inne, nawożę do kwasolubów ze 2 razy w roku, w tym roku chyba magiczną siłą do rodendronów mniejszą dawką bo nic innego nie miałam.
A wczoraj widziałam filmik i Pan mówił, żeby wrzosy sadzić do torfu zmieszanego z piaskiem. Ja tak nie robiłam ale to też może jest jakiś sposób.
Owocki fajna sprawa i przekąska w trakcie roboty .

No ja właśnie nie nawożę, pewnie dlatego mniej urodzie niż Twoje. Sądziłam wg wytycznych tego Pana : "No dzień dobry" piach z torfem, dodałam jeszcze korę przekompostowaną. Moje rosną pod orzechem i pewnie tu tkwi powód ich marności...
____________________
Nowa12 21:39, 01 wrz 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
effka napisał(a)

No ja właśnie nie nawożę, pewnie dlatego mniej urodzie niż Twoje. Sądziłam wg wytycznych tego Pana : "No dzień dobry" piach z torfem, dodałam jeszcze korę przekompostowaną. Moje rosną pod orzechem i pewnie tu tkwi powód ich marności...


Możliwe... . Myślę jednak, że nie są takie marne .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
ElzbietaFranka 22:31, 02 wrz 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Nowa12 napisał(a)
Wrzosowisko nabrało kolorów.






Masz ładnie bardzo zadbane gdzie tam mój ogród. Ale już nie piekę mam to gdzieś.

A ja robię przebudowę wrzosowiska. Moje wrzosy juz stare ok 10 lat. Jak wykopywalam to korzenie głęboko w ziemi ciągle strzyglam i podsypywalam kora.

Niektóre zostawiłam a część trzeba dokupić nie są drogie to można zaszaleć.

U mnie jeszcze jesieni nie widać mimo wielkiej suszy - podlewamy.

Kilimandżaro kwitnie u mnie od wiosny prawie do zimy. Może z Watanabe ci się myli bo podobne też mam. Też się mylę. Watanabe miała zalążki kwiatowe i mróz ja zmroził i klapa nie kwitła.

Jeszcze wracam nim posadzisz te borówki po dołkach po gruszy odkaz ziemi skoro piszesz, że grusze chorowały. Preparat przeciw fytoftorozie każdy może być, ew Prewicur energe

Pozdrawiam

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Nowa12 22:43, 02 wrz 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ja mam Kilimandżaro raczej na pewno bo kupowana w renomowanej szkółce .
Ale widocznie u Ciebie jej lepiej że kwitnie tak długo. U mnie rośnie na razie dość sporo ale z kwitnieniem licho .
Wrzosy jak się będą robić brzydkie to będę je wymieniać. To prawda że trzeba je odmładzać. Ja przez kilka lat na razie wymieniłam tylko jednego w tym roku ale myślę, że w przyszłym bardziej je zliftinguję .
U mnie dzisiaj cały dzień lało także ogród solidnie podlany.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 22:48, 02 wrz 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Podjęłam decyzję o wyrzuceniu przysychających tawułek Arendsa. Cały sezon wycinałam poschnięte pędy. Podlewam je a i tak wyglądają bida z nędzą .
Chińskie zostawiam bo lepiej dają radę.
No i co ja posadzę w ich miejsce...
Jeżówki .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
anpi 00:38, 03 wrz 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8151
Będę u Ciebie podziwiać wrzosy,bo u mnie się nie udają.Fajne połączenie kolorystyczne Ci wyszło
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Nowa12 11:50, 03 wrz 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
anpi napisał(a)
Będę u Ciebie podziwiać wrzosy,bo u mnie się nie udają.Fajne połączenie kolorystyczne Ci wyszło


Jak wszędzie u mnie Aniu. Czyli pomieszanie kolorów i odmian .
Ale we wrzosach mi to w ogóle nie przeszkadza .
Taki mój turecki dywan .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies