Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Kim 21:19, 31 sie 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Nowa12 napisał(a)
Czy ktoś się domyśla co to mogą być za odmiany żurawek?
Ta to chyba Marmalade. Chyba.



A ta?




Oczywiście w szkółce na żadnej nie było nazwy.

Agatko ta pierwsza to wydaje mi się że to właśnie Marmalade jest identyczna jak te które dziś kupiłam a na nich jest ta nazwa
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Makusia 21:31, 31 sie 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Piękne te wrzosy! Też chcę mieć takie wrzosowisko!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Nowa12 22:49, 31 sie 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Kim napisał(a)

Bardzo dobry wybór i jakie dorodne sadzoneczki


Zanim kupiłam poczytałam trochę o odmianach. Mam już dwie wcześniej posadzone ale NN niestety.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 22:50, 31 sie 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Kim napisał(a)

Agatko ta pierwsza to wydaje mi się że to właśnie Marmalade jest identyczna jak te które dziś kupiłam a na nich jest ta nazwa


Na to wygląda. Pan ze szkółki też zgadywał, że może to ta odmiana.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 22:51, 31 sie 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Makusia napisał(a)
Piękne te wrzosy! Też chcę mieć takie wrzosowisko!


Kupiłam wczoraj jeszcze 2 szt. do doniczek .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Kim 22:56, 31 sie 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Nowa12 napisał(a)


Zanim kupiłam poczytałam trochę o odmianach. Mam już dwie wcześniej posadzone ale NN niestety.

Ja Ci powiem że też mam kilka odmian nn ale tak naprawdę wszystkie są bardzo dobre
troszkę różnią się wielkością i terminem dojrzewania
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
mrokasia 06:47, 01 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17996
Ale kolory u Ciebie . Śliczne te wrzosy!
O tawułkach była u mnie ostatnio dyskusja bo moje to suszki kompletne. Eiele dziewczyn pisało, że u nich to samo. Moje mimo wielu kwiatostanów nie dały rady zakwitnąć.
O borówkach też myślę .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
eVka 08:45, 01 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Piękne masz wrzosy, takie kolorowe. Moje mnie kolejny rok wkurzają i daję im ostatnia szansę jak w przyszłym roku się nie ogarnął to idą do kompost. Podlewasz swoje? Czymś nawozisz?
Borówki dorodne krzaczki. Mam kilka i to był strzał w dziesiątkę. Obok jeżyna, maliny i truskawki i zrobił się smaczny kącik
____________________
Nowa12 09:40, 01 wrz 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
mrokasia napisał(a)
Ale kolory u Ciebie . Śliczne te wrzosy!
O tawułkach była u mnie ostatnio dyskusja bo moje to suszki kompletne. Eiele dziewczyn pisało, że u nich to samo. Moje mimo wielu kwiatostanów nie dały rady zakwitnąć.
O borówkach też myślę .


To muszę poczytać u Ciebie o tawułkach bo w tym roku były beznadziejne. W zeszłym roku ładnie kwitły a w tym porażka mimo, że najwięcej je podlewam.
Najpierw im kwiatostany schły a teraz liście.
Wiem, że lubią cień, u mnie mają półcień.
A koło borówek nic nie robię a super owocują więc to dla mnie takie bezproblemowe krzaczki .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 10:03, 01 wrz 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
effka napisał(a)
Piękne masz wrzosy, takie kolorowe. Moje mnie kolejny rok wkurzają i daję im ostatnia szansę jak w przyszłym roku się nie ogarnął to idą do kompost. Podlewasz swoje? Czymś nawozisz?
Borówki dorodne krzaczki. Mam kilka i to był strzał w dziesiątkę. Obok jeżyna, maliny i truskawki i zrobił się smaczny kącik


Podlewam jak wszystko inne, nawożę do kwasolubów ze 2 razy w roku, w tym roku chyba magiczną siłą do rodendronów mniejszą dawką bo nic innego nie miałam.
A wczoraj widziałam filmik i Pan mówił, żeby wrzosy sadzić do torfu zmieszanego z piaskiem. Ja tak nie robiłam ale to też może jest jakiś sposób.
Owocki fajna sprawa i przekąska w trakcie roboty .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies