Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Nowa12 22:30, 14 gru 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Helen napisał(a)
Jak na zimę, to całkiem fajne te wrzosy


Bo taką na razie zimę mamy .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
BASIA8 00:51, 15 gru 2019


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Ładne wrzosy
Pozdrawiam.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Wiolka5_7 09:38, 15 gru 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
Nowa12 napisał(a)


Bo taką na razie zimę mamy .

Miałaś rację z tą pogodą w grudniu..... ciepło i deszczowo....sprawdza się....fajnie ,rośliny się napiją
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
sylwia_slomc... 13:05, 15 gru 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Nowa12 napisał(a)
Wrzosy dzisiaj.



Ja bym te wrzosy powtórzyła tam pod oknem koło tych kulek
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Nowa12 13:29, 15 gru 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
BASIA8 napisał(a)
Ładne wrzosy
Pozdrawiam.


Cześć Basiu. Pozdrawiam ciepło .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 13:35, 15 gru 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Wiolka5_7 napisał(a)

Miałaś rację z tą pogodą w grudniu..... ciepło i deszczowo....sprawdza się....fajnie ,rośliny się napiją


U mnie deszczu było mało więc wczoraj poleciałam podlać różanecznika i kilka zimozielonych. Stąd tych parę zdjęć bo tak to nie wyłażę na ogród. Tak więc dzisiaj oczywiście musiał spaść deszcz . Ale niech pada. Najniższa temperatura jak do tej pory -6. Okryłam tylko judaszowca. Róż też póki co nie kopczykuję. Zobaczymy co będzie w styczniu i lutym.
Namowiłam eMka wczoraj żeby śliwy pobielił. I mam teraz quasi brzózki .



____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 13:38, 15 gru 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ja bym te wrzosy powtórzyła tam pod oknem koło tych kulek


Ta zimozielona rabatka pod oknem była zrobiona jako pierwsza czyli jakieś 3-4 lata temu i do tej pory nie wpadłam na to żeby cokolwiek tam dosadzić .
Ale poddałaś mi mýśl. Generalnie nie lubię grzebać w żwirowych rabatkach ale może faktycznie można by było coś tam dosadzić np. wrzosy albo coś innego.

Z bliska ta rabata wygląda tak:




Myślicie, że można by przy bukszpanach i trzmielinie coś posadzić? Ja do końca nie wiem jakie one mają korzenie.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 13:57, 15 gru 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Mam jeszcze rabatę z magnolią i przy tej co roku mnie kusi żeby coś dosadzić bo magnolia jest ladna wczesną jesienią a potem to już tylko zielone liście ale wiem że nie wolno grzebać przy korzeniach magnolii więc się powstrzymuję . Oczywiście kusi mnie też żeby coś innego w jej miejsce posadzić ale szkoda mi magnolii. Rośnie tu już kilka lat i radzi sobie mimo wygwizdowa.



____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 14:08, 15 gru 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ale najbardziej chciałabym żeby jakieś dobre duszyczki poradziły mi czy jest sens robić rabatkę przy domu. Myślałam o pólkolu pod oknami kuchennymi. Zrobiłam fotki z kilku stron. Miejsce wygląda tak:






Plusy: rabatka na nowe chciejstwa , przełamanie schematycznych rabat pod płotem, ukrycie łysych pasków przy zabetonowanym chodniku (trawa tu nie chce rosnąć), zmniejszenie trawnika , zagospodarowanie pustej przestrzeni przy domu.

Minusy: na boki rabaty będzie spadał śnieg z dachu, mocne nasłonecznienie. Innych minusów w zasadzie nie znajduję bardziej zastanawiam się czy taka rabata będzie w ogóle pasować w tym miejscu.
Co o tym sądzicie?

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
sylwia_slomc... 14:13, 15 gru 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Nowa12 napisał(a)


Ta zimozielona rabatka pod oknem była zrobiona jako pierwsza czyli jakieś 3-4 lata temu i do tej pory nie wpadłam na to żeby cokolwiek tam dosadzić .
Ale poddałaś mi mýśl. Generalnie nie lubię grzebać w żwirowych rabatkach ale może faktycznie można by było coś tam dosadzić np. wrzosy albo coś innego.

Z bliska ta rabata wygląda tak:




Myślicie, że można by przy bukszpanach i trzmielinie coś posadzić? Ja do końca nie wiem jakie one mają korzenie.

Albo jakieś turzyce...., aż sie prosi cos niższego jako wypełnienie jeszcze
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies