Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Nowa12 11:00, 24 lis 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ambrowiec nie dość, że cudnie wybarwiony to jeszcze calutki w liściach mój dawno potracił odzienie


Pierwszy sezon u mnie więc go wnikliwie obserwuję .
Dobrze że wczoraj trochę poogarnialiśmy bo dzisiaj 2 stopnie to nie chce się wyłazić. Siatkę zieloną założyliśmy na ogrodzenie i lampki wyłączyliśmy co oznacza że czas na zimę .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
MalgosiaW 07:49, 01 gru 2019


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Hej. U mnie już dawno kopce dostały róże i hortensje, a mrozów nie ma Mam nadzieję, że im nie zaszkodzę. Zawsze niecierpliwa jestem i uskarżam się na brak wolnego czasu. Kiedyś miałam wolne soboty, ale dzieci mam ambitne i pół dnia robię za kierowcę Fajnie, że chcą się uczyć. Moje przyjemności, to chyba czekają na moją emeryturę ... Zazdroszczę ambrowca. Jest śliczny.

W październiku mój żywopłot z tui dopadła choroba. Obraz nędzy i rozpaczy. Następny rok pokaże, że przeżyją, czy idą do wycinki. Będzie bałagan, ale szczerze mam już dość z nimi kłopotów. Mogłabym posadzić nowe rośliny
sierotka 17:29, 01 gru 2019


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Witaj Małgosiu a na co zachorowaly tuje i ile miały lat ?
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
Nowa12 19:20, 01 gru 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
MalgosiaW napisał(a)
Hej. U mnie już dawno kopce dostały róże i hortensje, a mrozów nie ma Mam nadzieję, że im nie zaszkodzę. Zawsze niecierpliwa jestem i uskarżam się na brak wolnego czasu. Kiedyś miałam wolne soboty, ale dzieci mam ambitne i pół dnia robię za kierowcę Fajnie, że chcą się uczyć. Moje przyjemności, to chyba czekają na moją emeryturę ... Zazdroszczę ambrowca. Jest śliczny.

W październiku mój żywopłot z tui dopadła choroba. Obraz nędzy i rozpaczy. Następny rok pokaże, że przeżyją, czy idą do wycinki. Będzie bałagan, ale szczerze mam już dość z nimi kłopotów. Mogłabym posadzić nowe rośliny


Też jestem ciekawa co im dolega. Im znaczy tujom .
U mnie tuje to póki co żelazne są. Nie zrezygnowałabym z nich, bo muszę mieć zasłonę a to dlatego, że mam beznadziejne ogrodzenie z siatki a z czasem moja okolica do tej pory względnie spokojna będzie na pewno bardziej ruchliwa. Pojawi się nowa droga i osiedle domków i szeregówek.
W zeszłym roku też tak jak ty wszystko wcześnie okopczykowałam. W tym roku jeszcze nic. Będę to opóźniać do większych mrozów. Nic już nie robię w ogrodzie. Jeszcze tylko wytnę kwiaty hortensji bo nie będę ich zostawiać na zimę i prawdopodobnie pobielimy pnie śliw. I mogę zapaść w sen ogrodowy .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
MalgosiaW 09:54, 02 gru 2019


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Nowa12 napisał(a)


Też jestem ciekawa co im dolega. Im znaczy tujom .

Ja przypuszczam, że fytoftoroza. M upiera się, że nie. Mamy za ogrodzeniem postępowego rolnika, który nawoził już swoje pole i przy okazji mój żywopłot Tuje popryskane dwa razy Aliette, truchę pomogło. Zobaczymy na wiosnę. A rośliny rosną u mnie 11 lat.
anabuko1 22:28, 08 gru 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Nowa12 napisał(a)
A ambrowiec nadal w liściach. Prawie ostatni się ostał nie nagi.




Piękny. Mam go w planach do kupienia
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Nowa12 22:44, 08 gru 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
MalgosiaW napisał(a)

Ja przypuszczam, że fytoftoroza. M upiera się, że nie. Mamy za ogrodzeniem postępowego rolnika, który nawoził już swoje pole i przy okazji mój żywopłot Tuje popryskane dwa razy Aliette, truchę pomogło. Zobaczymy na wiosnę. A rośliny rosną u mnie 11 lat.


W zeszłym roku obserwowałam kilkumetrowe tuje sąsiadów. Z jednej strony zaczęły usychać, uschły 3, następne też zaczęły brazowieć od góry. Wyglądały okropnie ale dały radę. Pozbierały się i zazieleniły. Nie wiem co to było, być może to samo co u Ciebie.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 22:50, 08 gru 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
anabuko1 napisał(a)

Piękny. Mam go w planach do kupienia


Zobaczymy jak przezimuje . Później go okryję bo na razie ciepło jak na zimę.
Fajny jest, bardzo go lubię.
Ja w przyszłym roku to drzew już raczej nie mam w planach. To co miałam uzupełnić, uzupełniłam. Chyba, że zima będzie długa i będe miała za dużo czasu na przemyślenia ogrodowe .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 16:28, 14 gru 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Wrzosy dzisiaj.






I żurawka Forever Purple.

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Helen 21:10, 14 gru 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Jak na zimę, to całkiem fajne te wrzosy
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies