Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Nowa12 19:28, 15 gru 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Wiolka5_7 napisał(a)
Jestem za dosadzeniem na rabatę z trzmieliną i buksami jakichś trawek
Wokół magnolii....skarpeta z hakone
No i rabata przy domu oczywiście na TAK

Drzewka ładnie pobielone


A ja tyle zaplanowałam na przyszły rok przeróbek na rabatach a tu jeszcze takie kolejne pokusy. Ale tak, dosadzę trawki do kulek.
Jeżeli chodzi o skarpetę do magnolii to myślisz Wiolu że jej nie zaszkodzę kopaniem i konkurencją? Rabatki nie powiększę bo ona jest zamurowana .

A nowa rabata pod oknem to chodzi mi po głowie już od zeszłego roku. Nawet patrzyłam jak tam śnieg spada.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 19:31, 15 gru 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
sylwia_slomczewska napisał(a)
Co do rabaty pod oknami zajrzyj do Iwonki na Wzgórze Chaosu, Ona ma rabaty przed wykuszem
Jak u Ciebie snieg leci z dachu to najlepiej sprawdziły by się byliny bo startują z ziemi jak już śniegu nie ma


Muszę zajrzeć do Iwonki i przypomnieć sobie jej ogród. Dzięki za podpowiedź.
Tak gdzie spadałby śnieg to byliny ale może i trawki mogłyby być. Śnieg byłby na brzegach rabaty. A na środek już nie spada nic z dachu więc można spokojnie krzewy sadzić.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 19:34, 15 gru 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
AgataM napisał(a)




A może róże rabatowe w jednym gatunku?


Też fajny pomysł ale spadający śnieg z dachu mógłby je połamać. Róże mogłyby być ewentualnie tylko na środku.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
AgataM 19:36, 15 gru 2019


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Kiedy spada śnieg, róże są przycięte i okryte igliwiem. Nic im wtedy nie będzie
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
Nowa12 19:43, 15 gru 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Może mogłoby to wyglądać mniej więcej tak. Jak będzie śnieg tej zimy to pooglądam dokładnie jak spada z dachu.
Nic wysokiego tam nie sadziłabym bo nie chcę okien zacieniać ale fajna rabatka krzaczasto-trawiasto-bylinowa mogłaby tam powstać.


____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Rumianka 19:48, 15 gru 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10262
U siebie w miejscu spadającego śniegu mam posadzone floksy...w zimie korzenie siedzą w ziemi, a startuja wiosną, są kolorowe i przepieknie pachną
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Nowa12 19:49, 15 gru 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
AgataM napisał(a)
Kiedy spada śnieg, róże są przycięte i okryte igliwiem. Nic im wtedy nie będzie


W takim razie notuję pomysł . Musiałyby być ciemniejsze żeby ładnie odznaczały się na tle białej elewacji.
Muszę się oswoić z pomysłem i wszystkimi możliwymi opcjami.
Myślę jeszcze nad hortkami w tym miejscu otoczonymi bylinami albo trawkami. A może jeszcze coś innego ...
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 19:56, 15 gru 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Rumianka napisał(a)
U siebie w miejscu spadającego śniegu mam posadzone floksy...w zimie korzenie siedzą w ziemi, a startuja wiosną, są kolorowe i przepieknie pachną


Właśnie tak sobie myślę, że byliny chociażby floksy bez problemu mogłyby w takim miejscu rosnąć bo i tak je mogę ściąć do zera jesienią. A na wiosnę zawsze można wcześniej śnieg odgarnąć nie czekając aż się sam roztopi. A topi się i tak szybko bo to południe jest. Jakby było za gorąco bo to i południe i ściana domu to mogę rozchodniki posadzić .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
BASIA8 20:16, 15 gru 2019


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Nowa12 napisał(a)
Ale najbardziej chciałabym żeby jakieś dobre duszyczki poradziły mi czy jest sens robić rabatkę przy domu. Myślałam o pólkolu pod oknami kuchennymi. Zrobiłam fotki z kilku stron. Miejsce wygląda tak:





Pięęęęękne miejsce na rabatke aż oczka się śmieją
Ja chyba bym poszła w linię proste.
Buziaki zostawiam.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Nowa12 20:23, 15 gru 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Basiu ja mam rabaty przy płocie na rysunku koła i pierwsza myśl była taka żeby tu też kuliście zrobić .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies