Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Nowa12 15:20, 12 gru 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
anpi napisał(a)
Też zamówiłam łuskany słonecznik, ale też mieszankę z nie łuskanym, by się ptaszki całkiem nie rozleniwiły


W sumie tak. Popracują to nie będzie im zimno .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 15:22, 12 gru 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Judith napisał(a)

Sikorki maja taki zwyczaj . Inne ptaki jedzą w karmniki, a sikorki łapią ziarenko i myk na krzaczek, zjadają i kolejne ziarenko łapią w locie .


A widzisz bo aż mnie bawiło to jak one jedna za drugą jak w kolejce wpadają jedną stroną i zaraz wylatują drugą .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Mgduska 20:58, 12 gru 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Nowa12 napisał(a)


Na razie kupiłam gotową mieszankę ziaren + słonecznik oraz orzechy włoskie i laskowe. Wszystko wsuwają . Ale oprócz sikorek i sójek innych gatunków nie zaobserwowałam. Muszę jeszcze jakieś kule porozwieszać żebym nie musiała codziennie w piżamie po ogrodzie latać .


U mnie mieszanki dla dzikich ptaków w ogóle się nie sprawdziły - pszenica zawsze zostawała. Z orzechów cieszą się sójki i wiewiórki, a słonecznik zjadają wszystkie ptaszki. Kule też mają powodzenie - sójki potrafią sobie przyciągnąć nóżką całą kulę i systematycznie zjeść całą
Ciekawe, jakie ptaszki jeszcze się u Ciebie pojawią.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Nowa12 21:37, 12 gru 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Mgduska napisał(a)


U mnie mieszanki dla dzikich ptaków w ogóle się nie sprawdziły - pszenica zawsze zostawała. Z orzechów cieszą się sójki i wiewiórki, a słonecznik zjadają wszystkie ptaszki. Kule też mają powodzenie - sójki potrafią sobie przyciągnąć nóżką całą kulę i systematycznie zjeść całą
Ciekawe, jakie ptaszki jeszcze się u Ciebie pojawią.


Kule powiesiłam pierwszy raz. I to prawda bo jak sypnę słonecznik i orzechy to znikają w 1 dzień. Mieszanki są dłużej ale też wmłócą. U mnie śniegu sporo więc może dlatego. A jak to jest z owocami suszonymi bo też czytałam że niektóre ptaszki je lubią?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Anda 21:41, 12 gru 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Rodzynki idą jak woda Połówki jabłek też lubią.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Basieksp 21:47, 12 gru 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10209
U mnie z tych gotowców to zawsze kukurydza zostawała, chyba za duże i za twarde były, teraz mam kupione w takich workach przez internet, dużo taniej wychodzi i więcej tego jest i mieszam sobie tak na zaś ale kulki gotowe też kupuje i trochę w łupinach po kokosie smalcu wytopiałam ze słonecznikiem i orzechami, fajnie to wygląda
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Nowa12 10:40, 13 gru 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Anda napisał(a)
Rodzynki idą jak woda Połówki jabłek też lubią.


Za rok będę mądrzejsza a teraz dziękuję Wam za podpowiedzi.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 10:47, 13 gru 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Basieksp napisał(a)
U mnie z tych gotowców to zawsze kukurydza zostawała, chyba za duże i za twarde były, teraz mam kupione w takich workach przez internet, dużo taniej wychodzi i więcej tego jest i mieszam sobie tak na zaś ale kulki gotowe też kupuje i trochę w łupinach po kokosie smalcu wytopiałam ze słonecznikiem i orzechami, fajnie to wygląda


W tych mieszankach co mam to widzę że nie ma kukurydzy. Pewnie potem kupię przez neta a na razie testuję co jedzą i co przylatuje.
Widzę, że ptaki skubią też mumie śliwek na moich śliwach. Pewnie traktują to jak suszone owoce .
A dzisiaj przyleciał dzięcioł . Ale nie mam aparatu to fotki byle jakie. Nie wiedziałam, że dzięcioły przylatują i skubią kule tłuszczowe.
No i mazurki jeszcze korzystają z karmnika. U mnie jakiś oryginalnych gatunków nie będzie bo to jednak miasto.

Taki to dzięcioł był.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 17:58, 13 gru 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Trochę pogodnej zimy z wczoraj.



____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
SlonecznyOgrod 12:22, 20 gru 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Kochana zaopatrz się w ziarna, może być mieszanka może być sam słonecznik, bo wszystkie ptaki go uwielbiają, do tego słoninka i jak śnieg spadnie czy trochę przymrozi to zobaczysz efekty. Ziarno syp już teraz na bieżąco
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies